Komentarze
Komentarzy na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 8 »
marek1999valo (2017.07.17, 03:22)
Ocena: 63
#2

0%
BluFox @ 2017.07.17 02:51  Post: 1081178
Hejtowanie za 3.2.1
Centralizacja służby sądowniczej ma za zadanie zabezpieczenie narzędzi które mogą być krytyczne dla funkcjonowania organów państwowych.


Bierut tak mówił.

BluFox @ 2017.07.17 02:51  Post: 1081178

Wszelkie roszczenia pseudo informatyków są zbędne bo w szerszej perspektywie chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne państwa. Nie ma co jątrzyć.


Programiści następną kastą w pisiej nomenklaturze? Najpierw wywłaszczenie, a potem banicja i wymiana na 'swoich'?

BluFox @ 2017.07.17 02:51  Post: 1081178

No i później wychodzą afery ze sady .....


Widziałem niegdyś pijaną posłankę PiS w Sejmie, co potrafi coś tam, coś tam. Zgodnie z twoją pisią logiką, całemu narodowi powinno się zabronić spożywania alkoholu.
petertech (2017.07.17, 03:29)
Ocena: 40
#4

0%
BluFox @ 2017.07.17 02:51  Post: 1081178
Hejtowanie za 3.2.1
Centralizacja służby sądowniczej ma za zadanie zabezpieczenie narzędzi które mogą być krytyczne dla funkcjonowania organów państwowych.
Wszelkie roszczenia pseudo informatyków są zbędne bo w szerszej perspektywie chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne państwa. Nie ma co jątrzyć.
No i później wychodzą afery ze sady podpisywały niekorzystne umowy na wykonie usług których tak naprawdę nie było, co miało miejsce choćby w Karkowie.
Teraz to się tyczy również i oprogramowania tak istotnego dla bezpieczeństwa również i obywateli.
Agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, zatrzymali pięciu pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W rzeszowskiej prokuraturze mają usłyszeć zarzuty korupcji i zostać przesłuchani.

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/...kowie,12131996/
- Zatrzymani zostali Wojciech M., zastępca dyr. SA w Krakowie; Grzegorz K., gł. spec. ds informatyzacji w SA w Krakowie; Urszula S., st. inspektor działu księgowości, a następnie pełniąca obowiązki głównej księgowej SA w Krakowie; Zenon D., główny specjalista ds. zamówień publicznych w SA w Krakowie oraz Tomasz W., pracownik administrujący systemami informatycznymi w SA w Krakowie. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie ogłoszone zostaną im zarzuty i zostaną oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych prokurator podejmie decyzje co do ewentualnego skierowania wniosków o tymczasowe aresztowanie lub zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym - informuje w oficjalnym komunikacie Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.
Czytałeś newsa czy głupiego udajesz ? Centralizacja miała dać np. oszczędności, a nie bezpieczeństwo. Bo przy naszej administracji i tutaj niezależnie kto rządzi jak wszystko byłoby jednym połączonym systemem to jak padnie...to wszystko naraz, a nie np. w jednym wydziale w jednym mieście ;)
I to co cytujesz jest...Prawdziwe, ale kompletnie nie ma NIC wspólnego z reformą PiSowców i samym WYWŁASZCZENIEM ludzi / firm, którzy tylko wygrali przetarg i dostarczyli produkt w ramach danej umowy...ale nie mieli nigdy zamiary przenosić czy raczej zostać pozbawieni praw do swojego dzieła, programu etc.
Tak w sądzie w Krakowie prawdopodobnie byli nieuczciwi ludzie, ale co to ma wspólnego ze zmianami PiSu i tym bardziej dzisiejszym newsem ? I tacy jak to pewnie jeszcze mają prawo głosowania, a do tego ślepo popierają PiS czy innych idiotów 'narodowców' czyli coś w ramach...wróćmy do komuny po 45r. czy okresu kiedy Adolf dopiero przejmował władzę :E
Aha...jakby co to dodam, że w większości bo raczej rzadko, ale o ile...to przeważnie krytykowałem cały czas rządu PO kiedy jeszcze byli u władzy, bo pewnie zaraz jakiś baranek uzna, że jestem ich wyborcą.
Bo taki tok myślenia prezentują kłamcy, manipulanci lub ludzie mocno nie wiem, zaślepieni, naiwni, niedojrzali ? Skoro dzisiaj jakiś katolik pewnie kogoś np. pobił, zabił to wszyscy katolicy to mordercy ? Bo skoro paru pracowników z Krakowa zachowało się jak się zachowało to PiS niech robi co się im podoba z sądownictwem ?
Byłeś kiedyś w sądzie albo inni fani tej reformy ? Uważacie, że cokolwiek się poprawi, niby jak, fakty, argumenty! A to, że jakiś procent sędziów, którzy obecnie nadal pracują zaczynała pracę przed 89 ? O sorry, przecież dopiero teraz upadła komuna...cholera to 99% trzeba wymienić. A Jarka nie ? Też zaczynał w PRLu! Załóżmy, że sędziów skorumpowanych jest te parę procent, sędziów, którzy wydawali wyroki w sprawach politycznych, wymierzone w...nie, w Jarka nie bo Jarka w PRLu nie ruszali tak się go bali xD
To czy mamy oddać sądownictwo w łapska polityków ? I co od jutra czy za pół roku wszystkie typy spraw, w każdym wydziale i mieście będą trwać krócej ? A może będą wydawane...bardziej sprawiedliwe wyroki ? Tzn. jakie ? Sędzie z nadania PiSu wyda bardziej korzystny wyrok dla kolegi posła z PiSu ? Spraw jest od groma, ich liczba rośnie z roku na rok, można pewnie sporo poprawić, ale nie ślepo patrzeć jak PiS zagarnia jedną z ważniejszych instytucji w kraju.
Hibiki (2017.07.17, 05:05)
Ocena: 30
#6

0%
Już jutro Misiewicze sędziowie przyjdą. 'Dobra' zmiana.
Vega (2017.07.17, 05:08)
#7

0%
TOPRE @ 2017.07.17 04:56  Post: 1081184
jest rok 2017, od 1989 nie zrobiono nic zeby rozliczyc stalinowskie sady i sedziow z nadania moskwy.

ciekawe czy w brukseli zdaja sobie sprawe ze w 'demokratycznej' polsce sedziami sa zbrodniarze komunistyczni.co do reformy pisu i wywłaszczania programistow,
czy programista w microsofcie to w pracy pisze programy, ktorego wlascicielem jest kto ?
ten programista czy microsoft

dlaczego nie napiszecie ze microsoft wywlaszcza programistow ?


Microsoft zatrudnia programistów, którzy na wolnym rynku godzą się na warunki umowy o pracę. W socjalistycznej głowie to się nie mieści, prawda? Kim jesteś aby mówić pracownikom Microsoftu, jak mają pracować? Nikt nikogo nie zmusza do pracy w Microsofcie.

TOPRE @ 2017.07.17 04:56  Post: 1081184

dlaczego nie napiszecie ze microsoft wywlaszcza programistow ?


Masz jakieś konkretne wieści na ten temat, czy tak sobie pitolisz?
yendrek (2017.07.17, 05:41)
Ocena: 34
#8

0%
Tylko czekać, aż Kaczyński wyśle Ziobrę na kurs programowania, no bo przecież ktoś będzie musiał pisać te 'systemy', a nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze kontraktu z ustawową opcją wywłaszczenia.
aleck156 (2017.07.17, 06:01)
Ocena: 37
#10

0%
Ustawa ustawą, ale firmy IT też nie są na straconej pozycji - po prostu nikt nie wystartuje do przetargu. Przymusu nie ma.
Fujiyama (2017.07.17, 06:38)
Ocena: 3
#13

0%
Cała ta informacja jest bzdurą.
Prokuratura pracuje na 3 aplikacjach, które teraz będa zmieniane w jedną centralną. Ostatnio był przetarg. Prawa do modyfikacji kodu posiada Zamawiający, a autorskie prawa majątkowe nic nie daja, ponieważ wykonanie tych rozwiązan zostało zamowione w przetargu publicznym i Prokuratura moze sobie z nimi zrobic co chce oprócz jednego - nie może sprzedać oprogramowania do innego kraju co i tak nie ma sensu, bo jest po polsku...
To samo aplikacje w Ministerstwie Sprawiedliwości, wiec NIE MA żadnego sensu wywłaszczać firmy, która robi jeszcze 100 innych rzeczy.
Państwo ma własna firme IT (nazywa sie COI) i tam może sobie zatrudnić ludzi do rozwoju tych aplikacji jak bardzo chce.

Jedynym celem tego zapisu jest wałek Platformy, gdzie żona chyba ministra sprzedała jakieś idiotyczne oprogrogramowanie w 25 letnim wsparciem za ciężkie miliony i rząd nie może tak po prostu się z tego wycofać, bo by przegrał w sądzie.
B0BS0N (2017.07.17, 06:58)
Ocena: 24
#14

0%
Niestety część ludzi w Polsce dala się kupić za socjal, a część uwierzyła PiSowi w wielki program rozliczania komunistów, pod przykrywką którego właśnie uczynili ministra Ziobrę (a tak na prawdę Kaczkę) dyktatorem. Problem w tym, że sam guru jest umoczony po pachy w powiązaniach z komunistami, do tego spora część ich posłów to byli komuniści, z Piotrowiczem na czele. Teraz jak przejmą SN, zostaje im NIK, a potem już tylko Komisja Wyborcza i witamy na Białorusi. Wspomnicie moje słowa, ale może być już za późno.
Trepcia (2017.07.17, 07:22)
Ocena: -2
#16

0%
I znowu polityka.
Promilus1984 (2017.07.17, 07:28)
Ocena: 13
#18

0%
Nie liczą się intencje i podstawowy powód dlaczego taki zapis się pojawił. Jeśli daje możliwość wywłaszczania autora apki do telefonu z grafikiem rozpraw (taki przykład) to na 99% przy tej autorytarnej władzy może dojść do sytuacji gdzie autor będzie pozbawiony praw autorskich, bo komuś coś tam się spodoba. Gdzie kto będzie komuś patrzył na ręce (w znaczeniu sprawdzał czy rzeczywiście jest taka potrzeba i protestował gdyby okazało się, że nie ma żadnej przeszkody do działania wymiaru sprawiedliwości) jak wszędzie sitwa ustawiona kolejnymi ustawami, uchwałami, rozporządzeniami w NIK, sądach, trybunałach. Klepną że ok i tyle. Nikt nic nie zrobi to będzie jak w USA. Konstytucja gwarantująca wolność itp. oraz szereg specustaw pozwalających w razie podejrzenia o terroryzm bez wyroku odizolować osobnika na czas nieokreślony, w nieznanej lokalizacji. Nawet gorzej, bo tam się im jeszcze od czasu do czasu ktoś na ręce patrzy i balans władzy jest, a u nas? U nas by od razu był armagedon. Spoko... niech wkur.. ludzi dalej. Komuniści też wiele obiecywali, ale ostatecznie przyszedł czas kiedy się zdzierżyć nie dało.
Trepcia (2017.07.17, 07:34)
Ocena: 7
#19

0%
Promilus1984 @ 2017.07.17 07:28  Post: 1081200
Nie liczą się intencje i podstawowy powód dlaczego taki zapis się pojawił. Jeśli daje możliwość wywłaszczania autora apki do telefonu z grafikiem rozpraw (taki przykład) to na 99% przy tej autorytarnej władzy może dojść do sytuacji gdzie autor będzie pozbawiony praw autorskich, bo komuś coś tam się spodoba. Gdzie kto będzie komuś patrzył na ręce (w znaczeniu sprawdzał czy rzeczywiście jest taka potrzeba i protestował gdyby okazało się, że nie ma żadnej przeszkody do działania wymiaru sprawiedliwości) jak wszędzie sitwa ustawiona kolejnymi ustawami, uchwałami, rozporządzeniami w NIK, sądach, trybunałach. Klepną że ok i tyle. Nikt nic nie zrobi to będzie jak w USA. Konstytucja gwarantująca wolność itp. oraz szereg specustaw pozwalających w razie podejrzenia o terroryzm bez wyroku odizolować osobnika na czas nieokreślony, w nieznanej lokalizacji. Nawet gorzej, bo tam się im jeszcze od czasu do czasu ktoś na ręce patrzy i balans władzy jest, a u nas? U nas by od razu był armagedon. Spoko... niech wkur.. ludzi dalej. Komuniści też wiele obiecywali, ale ostatecznie przyszedł czas kiedy się zdzierżyć nie dało.


I ktos komunistow rozliczyl? Nie. Pisu tez nikt nie rozliczy tak jak nikt nie rozlicza PO.
Zaden ptak nie sra we wlasne gniazdo i politycy sami siebie nie rozlicza. Co najwyzej pokrzycza na mownicy. A jesli doszloby kiedys do jakis rozliczen to w bialych rekawiczkach, wykorzystujac spoleczenstwo.
Promilus1984 (2017.07.17, 07:42)
Ocena: 13
#20

0%
I ktos komunistow rozliczyl?

Porównaj jaka była mentalność ludzi wtedy, a jaka jest teraz. Z powodu ACTA tysiące zacietrzewionych wyszło na ulice. Z powodu propozycji ustawy antyaborcyjnej. Z wielu różnych powodów. Ludziska są wku... i każdy czeka tylko na tą kroplę co przeleje czarę goryczy. Polskie prawo to nadaje się do filmu Fahrenheit 451, a napisać od nowa, bo nie jest ani jednoznaczne (tj. zostawia za duże pole do interpretacji), ani sprawiedliwe (można dostać 3 lata za podrobienie pieczątki na legitymacji, można dostać 3 lata za zabójstwo) a nawet najprostsze sprawy się rozwlekają na wiele lat.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 13
Wrogiego przejęcia nie będzie. Kończy się kilkunastomiesięczny spór na linii Ubisoft – Vivendi. 7
Nowy "zabójca flagowców" ma trafić do sklepów w czerwcu. 11
Nie powinno być problemów z odpaleniem tytułu. 2
Korporacja właśnie przegoniła Alphabet, czyli firmę-matkę Google. 14
Dobry moment, żeby kupić któryś z komputerów Surface Pro. 6
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 35
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Facebook
Ostatnio komentowane