komentarze
yendrekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yendrek2017.07.05, 08:50
'Znane z internetowej agresji i uporu środowisko', 'obrazą uczuć religijnych'. Panie Piotrze, aż tak Pan nienawidzi linuksa? Z agresji i uporu to znany jest Linus Torvalds, a co do userów to polecam poszukać tej agresji np na polskim forum ubuntu czy innych distro. A ta obraza uczuć religijnych to zwyczajnie ciężki przypał.

Jeśli chodzi o te tony wyzwisk, wulgaryzmów i gróźb linuksowców, to w przypadku zwalonych windowsowych produkcji chyba możemy mówić o tysiącach ton takowych. Po prostu w każdym środowisku znajdzie się pewna liczba świrów, chamów albo i takich, co to piszą komentarze nie po to aby wyrazić swoją opinię, tylko aby na fali aktualnego trendu załapać plusika pod komentarzem.

Rozumiem, że ironiczne i sarkastyczne teksty są bardziej poczytne i przyciągają uwagę większej liczby czytelników, ale należy tu zachować umiar, aby treść artykułu nie zeszła w stronę hejtu, co raczej nie przystoi szanującemu się redaktorowi. A co Panu, Panie Piotrze, właśnie się przydarzyło.In Before Flames: przez 5 lat korzystałem wyłącznie z Ubuntu, od 2012 i wprowadzenia zwalonego unity siedzę niemal wyłącznie na win7 (pomimo naprawienia problemów dłuższy czas temu). Nie jestem wyznawcą linkusa, a w tej chwili nawet ciężko mnie nazwać jego userem.
*Konto usunięte*2017.07.05, 09:09
Nie wiem skąd wygrzebali redzi te posty... ale to kosmiczne co piszą. Nic takiego nie było. Tylko NORMALNE narzekanie na totalny crap jakim były pierwsze wersje W2@linux.
komisarzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
komisarz2017.07.05, 09:15
decorator12 @ 2017.07.05 06:16  Post: 1078319

Po drugie skro hejt był problem to dlaczego zapowiadali że wyjdzie taka wersja?


To tłumaczy te wyzwiska i wylewanie szamba na devsow?Nie, to tlumaczy ze news jest klamstwem. O hejcie wiedzili od dawna a mimo to zapowiadali. Odechcialo im sie wiec zapodali argument z d...

przed tą obrazą uczuć religijnych.

I ty piszesz o hejcie? Wszedzie gdzie mozna wciskasz swoj hejt. News nie ma nic wspolnego z religia, linuksiarze nie sa grupa szczegolnie religijna, ale ty pedziesz lansowal swoja lewacka ideologie gdzie popadnie. To osmieszyc, tam dopiec - gosciu, piszesz na portalu IT.
Kriss_HietalaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kriss_Hietala2017.07.05, 09:17
-5#24
To będzie rok linuxa.
p_liderZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
p_lider2017.07.05, 09:19
-10#25
Telvas @ 2017.07.05 08:43  Post: 1078342

A więc twierdzisz, że znasz wszystkich, bo poznałeś jednego... Winszuję wnioskowania.
Trafiłeś na idiotę i teraz uważasz, że wszystkie grupy społeczne, z którymi ten człowiek się utożsamiał, są złe i niedobre. No znów winszuję wnioskowania...

Czytaj ze zrozumieniem - mówiłem o wyznawcach Linuxa, a nie o użytkownikach tego systemu. Wyznawca w moim mniemaniu to taki fanboy (coś jak fanboye Intela czy AMD), ale żaden fanboy AMD czy Intela nie umywa się do fanboyi Linuksa, oni po prostu są ponad wszystkimi granicami.
NomadDemonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
NomadDemon2017.07.05, 09:22
Ehh cały PCLAB, jesli tylko sie da wylać pomyje na linuxa, to to robimy od razu, jesli Linux cos fajnego osiagnie, np jakies natywne wersje fajnych programow, co by moglo postawic linuxa w dobrym swietle, to zakaz pisania o tym - bo nikogo to nie interesuje
komisarzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
komisarz2017.07.05, 09:28
NomadDemon @ 2017.07.05 09:22  Post: 1078358
Ehh cały PCLAB, jesli tylko sie da wylać pomyje na linuxa, to to robimy od razu, jesli Linux cos fajnego osiagnie, np jakies natywne wersje fajnych programow, co by moglo postawic linuxa w dobrym swietle, to zakaz pisania o tym - bo nikogo to nie interesuje


Inetersuje, niestety newsy Vegi sa pisane pod wywolywanie awantur, a nie po to zeby sensownie o czym informowac.
revcoreyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
revcorey2017.07.05, 09:47
10#28
że Wiedźmin 2 nie działał na Linuksie natywnie, a wykorzystywał wirtualizację, przez Wine.

Jak już wypowiadasz się w tonie wyższości to wypadało by mieć jaką kol wiek wiedzę techniczną:
1. Co ma wspólnego wine z wirtualizacją?
2. Port wiedźmina nie wykorzystuje wine, a wrraper firmy trzeciej(chociaż może on mieć jakieś części wine)
3. Port nie nadawał się do gry, tym którzy to kupili to było jak naplucie w twarz.
Orzel94Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Orzel942017.07.05, 10:07
Każdy kto jest choć już choć trochę w internecie wie, że dyskusja z zatwardziałym wyznawcą Linuksa (nie zwykłym użytkownikiem) zazwyczaj nie ma sensu i nierzadko kończy się agresją.

To samo się tyczy fanboyów windowsa, maca, intela/amd/nvidii, peceta/konsoli.

Hejt się zawsze znajdzie i nigdy (podkreślam NIGDY) nie należy w jednym miejscu zwracać uwagi na jedną grupę bo daje to pożywkę reszcie i wywołuje więcej hejtu.

Pamiętam jak burza była gdy wychodziło Ivy Bridge na możliwości OC (zazwyczaj z tego co pamiętam było jakoś 100MHz mnie co dawała wydajnośc równą SandyBridge), temperaturę (wyższa niż Sandy) i do tego gdy wyszło na jaw że to przez gluta.... intel na fanpage'u (ten polski) że wszystko jest ok bo zamiast 95W TDP jest 77W i tak miało być.....
ext73Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ext732017.07.05, 10:09
Powiem szczerze tak żenującego wytłumaczenia nigdy nie słyszałem. Klient to klient - Ja uważam ze Wiedźmin 2 naprawdę fajnie działał po updatach i tu tłumaczenie się hejtem w przypadku profesjonalnie działającej Firmy wydaje się delikatnie to ujmując śmieszne i wręcz żenujące. Moze prościej byłoby powiedzieć, że nie maja zasobów [ludzi] którzy byli by w stanie to zrobić ? a może także wyjść do społeczności i podjąć dyskusje z najbardziej produktywnymi jej przedstawicielami celem wypuczenia końcu dopieczonego i pełnoprawnego produktu ?
charonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
charon2017.07.05, 10:17
-1#31
Telvas @ 2017.07.05 08:43  Post: 1078342

Trafiłeś na idiotę i teraz uważasz, że wszystkie grupy społeczne, z którymi ten człowiek się utożsamiał, są złe i niedobre. No znów winszuję wnioskowania...

Przyjrzyj się wielu niusom o wirusach i atakach hakerskich, przy których wyznawcy Linuksa się często uaktywniają próbując nawracać użytkowników komputerów.
qniakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
qniak2017.07.05, 10:29
-3#32
ext73 @ 2017.07.05 10:09  Post: 1078370
Moze prościej byłoby powiedzieć, że nie maja zasobów [ludzi] którzy byli by w stanie to zrobić ?


Maja ludzi i mają zasoby tylko po co ? Linux to system bądź co bądz skomplikowany, multum dystrybucji, pół biedy jeśli wszystko działa jak chcemy, przerabiałem linuksa lata temu, sama instalacja czy korzystanie ok jest proste ale jak jakiś sterownik nie działał mi jak trzeba to na windowsie ściagałem nowy klikałem w *exe i po 2 min miałem sterownik działający na linuksie to tak prosto nie było. I pewnie teraz nic się nie zmieniło. Z teogo powodu linuks ma mniej niż 1% udziałów na rynku a graczy na linuksie to jest chyba mniej niż indian w rezerwatach. Podsumowując po prostu na tym nie zarobią.
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2017.07.05, 10:58
Słaby merytorycznie news mający tylko wywołać gównoburzę w komentarzach, do tego skuteczny. To są te zmiany na lepsze, axel springer polen?

No i prawda jest taka, że kasę wyłożą co najwyżej na emulację gry, na tandetnym wrapperze, nie na port, a skoro ludzie nie chcą oszustwa z emulacją, to odpuszczają port, bo prawdziwy będzie za drogi i nie zarobi. Zresztą gry na słabo działających emulatorach to też plaga Maców.
buggeerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
buggeer2017.07.05, 11:03
ext73 @ 2017.07.05 10:09  Post: 1078370
tłumaczenie się hejtem w przypadku profesjonalnie działającej Firmy wydaje się delikatnie to ujmując śmieszne i wręcz żenujące. Moze prościej byłoby powiedzieć, że nie maja zasobów - ludzi - którzy byli by w stanie to zrobić ?


VP, które odpowiada za port Wiedźmina 2, ma i ludzi i zasoby. Cała ich firma zajmuje się wyłącznie portowaniem na maca i Linuksa. Potencjalnym problemem jest tylko to, jak im się to uda. W przypadku W2 wypuścili produkt niedopracowany. Ludzie zareagowali narzekaniem i krytykom. Pewnie znalazły się też tez durne dzieci, które zareagowały groźbami. w takim wypadku idzie się na policję, policja stwierdza czy to jest 'credible threat', jeżeli uznaje, że tak to wszczyna śledztwo i sprawca zostaje ukarany. Płakanie na reddicie nie przystoi devom, którzy początkowo spartaczyli robotę.

A sam CDPR też chyba wiedział, czego może się spodziewać, wybierając firmę do portowania, bo zakładam, że zrobili research opinii o VP.
AvalancZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Avalanc2017.07.05, 11:04
Pclab, jak zwykle poziom szamba. Jak można tak nisko upaść, by wyszukiwać takie gówniane bzdury w internecie i robić z tego news, po to by skłócać ze sobą użytkowników z różnych środowisk i czerpać z tego zyski z reklam. To już trzeba być straszną, podłą kanalią i reprezentować poziom totalnego szamba, jak nisko jeszcze może upaść?
MakavcioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Makavcio2017.07.05, 11:11
Baju, baju, pójdziesz do raju. Takie głodne kawałki można sprzedawać dojnozmianowcom na mszy.

Policzyli sobie i wyszło im, że koszty są niewspółmierne do potencjalnych zysków. Gra juz nie najnowsza, obecnie Wiedźmin jest tani, kto miał kupić, ten kupił, a linuksowi gracze to niewielkiie środowisko. A i pewnie wymagania poszłyby w górę.
szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2017.07.05, 11:45
Gontarczyk znowu w szale, dobrze, że chociaż sprostował ostatnim zdaniem, bo tak to cały 'news' brzmiał jak mokry sen mitomana.

Na moje to im się po prostu NIE OPŁACAŁO, zrobili port, i może nawet na tym zysku nie było, a zachodu sporo, po co się męczyć.

Niezadowolone osoby miały przecież rację, marny port nikomu potrzebny nie jest.

Jak coś ma wychodzić na linuksa w dobrej jakości to już trzeba od samego początku robić to z myślą o tej platformie, nie używać bibliotek bez wsparcia na linuksie, bo potem trzeba przerabiać, no i musi być na vulkanie.
ext73Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ext732017.07.05, 11:46
qniak @ 2017.07.05 10:29  Post: 1078381
ext73 @ 2017.07.05 10:09  Post: 1078370
Moze prościej byłoby powiedzieć, że nie maja zasobów [ludzi] którzy byli by w stanie to zrobić ?


Maja ludzi i mają zasoby tylko po co ? Linux to system bądź co bądz skomplikowany, multum dystrybucji, pół biedy jeśli wszystko działa jak chcemy, przerabiałem linuksa lata temu, sama instalacja czy korzystanie ok jest proste ale jak jakiś sterownik nie działał mi jak trzeba to na windowsie ściagałem nowy klikałem w *exe i po 2 min miałem sterownik działający na linuksie to tak prosto nie było. I pewnie teraz nic się nie zmieniło. Z teogo powodu linuks ma mniej niż 1% udziałów na rynku a graczy na linuksie to jest chyba mniej niż indian w rezerwatach. Podsumowując po prostu na tym nie zarobią.


Tu sie mylisz - według nieprzychylnego Linuksowi http://www.netmarketshare.com/ to już obecnie [miesiąc] 2.36 %. Realnie myślę, że jest ok 4.5-5 %. Co do wsparcia - wystarcz dać wsparcie dla Ubuntu/Debian + Fedora/Redhat [i wszystko co na nich bazuje] i mają załatwione. Cóż myślę, że zrobienie portu pod DX12 > Vulkan API to chwila roboty a zysk wydajności bardzo odczulany - niewspółmiernie do DX12. Graczy na Linuksa będzie przybywać jak i samych jego instancji. zatem to biznes przyszłościowy, ale juz zarabiają na tym. Co do sterownika - jedno klikniecie to problem np. nasz NeteXt'73:

https://www.dropbox.com/s/t5y2wvs0ztyuuhx/...114748.png?dl=0
slukaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sluka2017.07.05, 11:54
Wydali grę w którą się grać nie dało. Chyba nie mogli oczekiwać za to pochwał. Jeśli chodzi o wydawanie gier natywnych na linuxa to podstawowym problemem jest AMD i jakość ich sterownika. Używanie wraperów jest skazane na porażkę. Na NV jakoś jeszcze działa, na AMD w ogóle. Natomiast gry pisane natywnie działają. I tu jest problem - pisali w DX na windows, a aby dobrze działało pod linuxem musieli by przepisać na OGL. Wiesiek działa ich własnym silniku, pewnie tylko działającym na DX.

Zamiast zasłaniać się hejtami mogli by normalnie napisać zgodnie z prawdą, że pod Linuxa pisać nie potrafią, a tłumaczenie się hejtem zasługuje tylko na kolejną falę hejtu.
szmonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szmon2017.07.05, 11:57
buggeer @ 2017.07.05 08:46  Post: 1078343

A co do CDPR to tutaj z ich strony jest pewnie czysta kalkulacja. Zapłacili VP za port, port działa gorzej niż puszczenie gry przez WINE - jaki jest sens marnować pieniądze na kolejne porty? I dla CDPR i dla społeczności lepiej, jeżeli WINE dostanie uprawnienia do W3.


O to to.

ext73 @ 2017.07.05 11:46  Post: 1078404
qniak @ 2017.07.05 10:29  Post: 1078381
(...)


Maja ludzi i mają zasoby tylko po co ? Linux to system bądź co bądz skomplikowany, multum dystrybucji, pół biedy jeśli wszystko działa jak chcemy, przerabiałem linuksa lata temu, sama instalacja czy korzystanie ok jest proste ale jak jakiś sterownik nie działał mi jak trzeba to na windowsie ściagałem nowy klikałem w *exe i po 2 min miałem sterownik działający na linuksie to tak prosto nie było. I pewnie teraz nic się nie zmieniło. Z teogo powodu linuks ma mniej niż 1% udziałów na rynku a graczy na linuksie to jest chyba mniej niż indian w rezerwatach. Podsumowując po prostu na tym nie zarobią.


Tu sie mylisz - według nieprzychylnego Linuksowi http://www.netmarketshare.com/ to już obecnie [miesiąc] 2.36 %. Realnie myślę, że jest ok 4.5-5 %. Co do wsparcia - wystarcz dać wsparcie dla Ubuntu/Debian + Fedora/Redhat [i wszystko co na nich bazuje] i mają załatwione. Cóż myślę, że zrobienie portu pod DX12 > Vulkan API to chwila roboty a zysk wydajności bardzo odczulany - niewspółmiernie do DX12. Graczy na Linuksa będzie przybywać jak i samych jego instancji. zatem to biznes przyszłościowy, ale juz zarabiają na tym. Co do sterownika - jedno klikniecie to problem np. nasz NeteXt'73:

https://www.dropbox.com/s/t5y2wvs0ztyuuhx/...114748.png?dl=0
Rozkład użytkowników jest różny w zależności od kraju. W PL to jest prawie 10%. W Norwegii prawie 30. Za to jest cała masa miejsc gdzie wskaźnik oscyluje w okolicach 0. Potem bierzemy jakąś uśrednioną liczbę platformy typu Steam i ktoś na tej podstawie stwierdza o 1%. Inna sprawa że nie wszyscy grają, a część z tych osób posiada jeszcze komputery z innymi OSami na pokładzie. Tandem Linux + OS X też zdarza się dość często. Wsparcie dla Debian + Fedora i pochodne pokryje większość OS na rynku. Z resztą Steam udowodnił że nie jest to kłopotliwe. Ludzie mają Archa i też grają...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.