komentarze
*Konto usunięte*2015.06.30, 11:40
gregory003 @ 2015.06.29 23:45  Post: 884156
fevi @ 2015.06.29 22:22  Post: 884145
(...)


Może nie mam wielkiego doświadczenia z serwerami ale miałem styczność z windows serverem i linuxem. Wielkim minusem windowsa jest to, że nie da się odinstalować środowiska graficznego które nieco obciąża serwer a jak wiadomo każda ilość ram czy procesora w takich komputerach jest na wagę złota.

Odinstalować może faktycznie się nie da, ale włącząć zainstalowanego jakoś nie ma przymusu. W jaki sposób wyłączone (choć zainstalowane, bo jest integralną częścią systemu i nie da się go od tak odinstalować) środowisko obciąża system?

To jednak można wyłączyć grafikę w windows server? No o tym to nie wiedziałem, za małe obycie mam w systemach serwerowych. Nie mniej, zabiera trochę miejsce na dysku.
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2015.06.30, 13:49
Nikt mu nie każe :) Ale potem niech nie płacze, bo rynek zna już wiele dziwnych eksplozji popularności pozornie 'dziwnych' produktów... :)
chizraZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
chizra2015.06.30, 15:13
Niech każdy używa tego, co uważa za stosowne. Wszczynanie niekończących się flamewar'ów niczego nie wnosi. Jednakze czytając niektóre komentarze, można skonać ze śmiechu - mix faktów, mitów, czystego marketingu i totalnej niewiedzy czyt. klub fantastyki w piątek popołudniu :lol2:
slukaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sluka2015.06.30, 17:26
gregory003 @ 2015.06.29 23:48  Post: 884157
sluka @ 2015.06.29 20:35  Post: 884116
(...)


DZiwne, nie mam paragonów no bo chyba ich nie ma w żadnym windows, więc dostępu do hfs-ów Windows nie ma. A że ktoś takiego gdzieś sprzedaje, to niech sobie sprzedaje. No i może tylko liczyć, że coś sprzeda, ponieważ windows nie obsługuje HFS.

Co do drugiego, to warto się zapoznać z tą najkrytyczniejszą oceną. Chyba nikt normalny nie uzna że to działa kiedy podczas kopiowania gubi pliki. A chyba jeszcze lepszą recenzją jest ilość pobrań.
Co do dowodów to coś ci sie pokręciło. Jadąc na koniu nie oznacza że umiesz również na ośle czy kozie. Te protezy nie udowadniają że linux potrzebuje aby windows potrafił obsługiwać inne systemy plików, tylko udowadniają, że użytkownikom windows brakuje obsługi innych systemów plików. Przecież one są pod windows. Pod linuxem już wersja live na instalce nie ma z tym problemów. To że użytkownicy linuxa mają problemy z tym, że winidows ma problemy to chyba ci się ubzdurało w twojej chorej głowie. To jakaś projekcja twoich własnych problemów na innych.

Mi się obecnie funkcjonalność windows bardzo podoba. Uruchamiam windows, mam jedną ikonę na pulpicie z grą i ją klikam. Gara się mi uruchamia, i gram. Jak zamykam gręm zaraz zamykam windows. PO co mi jakieś inne systemy plików? Imo MS powinien usunąć obsługę wszytkich innych systemów plików po za ntfs, przynajmniej w wersjach home. Jak kto potrxebuje więcej to niech kupuje pro czy ultimate.

Synku przestań pieprzyć głupoty. Pierdzieliłeś że Windows jest do dupy bo nie potrafi, to pokazałem że potrafi. co mnie obchodzi czy masz 'paragony' czy nie i opinie jakiegoś tryglodyty z internetu, co plików nie potrafi skopiować. Jakoś wszystkim innym działa bez problemu.

A co do obsługi natywnej, to powiedz po co Microsoft miałby zadawać sobie trud i integrować obsługę systemu plików systemu, z którego korzysta tylko garstka oszołomów i sekciarzy?

I mi też się obecna funkcjonalnoś linuksa. można włączyć, skompilować kernel, pobawić się ustawieniami KDE i... no już chyba tylko wyłączyć. Fajno jest.


Synku, przestań mi inputować coś czego nie napisałem. To że tobie coś nie pasuje w windiws to twój problem. Ja nie narzekam na jego uproszczoną funkcjonalność. Gra mi się uruchamia, więc jest dobrze. Jeśli masz frustracje, to idź je leczyć gdzie indziej. Mi taki windows jaki jest odpowiada i nie mam nic przeciw aby go jeszcze uprościli.
Zaloguj się, by móc komentować