komentarze
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2015.06.29, 07:44
13#1
Przed chwilą Samsung ogłaszał oficjalnie, że niczego nie blokuje, a tu nagle zaprzestaje. Magia! Jednak korporacje obecnie juz są zepsute do szpiku kości, a w działach PR pracują niekompetentni debile. Nawet kłamać nie potrafią.
VP11Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
VP112015.06.29, 07:49
W win 8.1 mam wylaczony automatyczny update, ale i nie chcemi sie wlazic gdzies tam nie wiadomo gdzie by zaktualizowac system. Bo po pierwsze zrobili to zniechecajaco dla uzytkownika, co im przeszkadzalo powiadomienie w systreju. A po drugie kilka razy juz musialem reinstalowac swoje aplikacje, bo po aktualizacji systemu nie chcialy dzialac.
Wiec jak najbardziej rozumiem dzialanie Szajsunga, choc jego i nie lubie.

P.S. W 7albo starym poczciwym XP ani razu mi to sie to nie zdazylo.
nietopyrzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietopyrz2015.06.29, 08:06
Spotkał się ktoś z was z naprawdę przydatnym oprogramowaniem instalowanym od producenta? Najczęściej miałem styczność z bloatware, a tylko w najlepszym przypadku z aplikacją 'neutralną', ale i tak nie wyróżniającą się niczym na tle lepszych darmowych alternatyw.
ltr2015.06.29, 10:30
-1#4
SajlorMun @ 2015.06.29 07:44  Post: 883787
Przed chwilą Samsung ogłaszał oficjalnie, że niczego nie blokuje, a tu nagle zaprzestaje. Magia! Jednak korporacje obecnie juz są zepsute do szpiku kości, a w działach PR pracują niekompetentni debile. Nawet kłamać nie potrafią.


Kolejny sensacjonalistyczny artykuł, którego autor albo kopiuje na ślepo publikację w języku angielskim jednocześnie nie wnikając w jej treść, albo zwyczajnie nie ma pojęcia o temacie.

Oryginalny opis problemu znajduje się na blogu bsodanalysis.blogspot.ro/2015/06/samsung-deliberately-disabling-windows.html (odnośnik do niego znajduje się w pclab.pl/news64512.html). Sam problem dotyczy wymuszania przez Samsunga zmiany sposobu instalacji aktualizacji Windows Update z 'Zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane)' na 'Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować', co ma umożliwiać instalację sterowników sprzętowych Samsunga z pominięciem Windows Update. Cytat z oryginału:

'I never implied it specifically blocked a 'Windows 8.1 OS system update', just that their SW Update software is preventing Windows Update from automatically installing updates, and forcing the user to have it set to 'let me choose whether to download and install'. If you attempt to change it, it'll switch right back on a reboot.'

Temat artykułu pclaba ('Samsung rezygnuje blokowania Windows Update' ) natomiast implikuje, że Samsung w nieokreślony sposób blokował ową usługę. W innym artykule (pclab.pl/news64512.html) pada także wielokrotnie określenie 'wyłączania usługi'.

Tymczasem ani 'blokowanie', ani też 'wyłączanie' usługi Windows Update nie miały w rzeczywistości miejsca, usługa ta jedynie zamiast automatycznie ściagać i instalować aktualizacje powiadamiała użytkownika o konieczności instalacji aktualizacji poprzez obszar powiadomień paska zadań. Kontrowersyjne jest moim zdaniem w tej sytuacji sugerowanie przez pclab, iż 'aplikacja SW Update przejmuje kontrolę nad Windows Update, co w efekcie może narażać użytkowników na niebezpieczeństwo'.

Gwoli wyjaśnienia dodam, że nie mam nic wspólnego z firmą Samsung, ani też nie popieram jej metody aktualizacji sterowników. Jestem natomiast zirytowany nierzetelnym dziennikarstwem, na które kolejny raz natknąłem się na pclabie. W innym przeczytanym przeze mnie artykule (pclab.pl/news64547.html) nierzetelność ta zakrawała wręcz na celową manipulację - pclab włożył w usta firmy AMD zaprzeczenie, że nowo wydana seria jej kart graficznych nie jest rozwinięciem poprzedniej serii ('AMD: Radeony R9 390X i R9 390 to nie 'kotlety' ). Publikacja ta zebrała aż kilkadziesiąt komentarzy wprowadzonych w błąd czytelników krytykujących owo rzekome zaprzeczenie.
razorjackZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
razorjack2015.06.29, 11:19
-1#5
ale to chyba HOAX, ten Wasz 'news' ?
kilka dni temu bylo info, ze WUpdate jest wylaczany tylko wtedy gdy uzytkownik sobie tego zazyczy przez aplikacje Samsunga
michu_roztoczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
michu_roztocz2015.06.29, 12:05
Ciekawie się to zbiegło w czasie z tym, że ostatnio dostałem do zrobienia 2 laptopy Samsunga, w których po aktualizacji sterownika touchpada Synaptics, klawiatura zaczynała świrować - nie dało się wykonywać skrótów klawiszowych i nie działały polskie znaki z Alt (tylko z Ctrl+Alt).

W takich okolicznościach nawet się nie dziwie takiemu postępowaniu ;)
Zaloguj się, by móc komentować