komentarze
mocu1987Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mocu19872014.07.09, 12:42
W sumie jest to w interesie rządu między innymi.
xedeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xede2014.07.09, 12:46
w sumie to jest interes calego swiata bo wszystko odbija sie czkawka na reszcie
ext2014.07.09, 12:47
16#3
Zacząłem sobie wyobrażać co by było gdyby z podobną inicjatywą do rządu RP ruszyła GPW, ZUS, PZU, NBP i parę innych trzyliterowych skrótów. Doszedłem do wniosku, że na hura odpalilibyśmy projekt następnego dnia powołując nową agencję z zarządem złożonym z ludzi dla których zabrakło ciepłych posadek w spółkach skarbu państwa. Ach już widzę te idiotyczne analizy za grube mld no i ten socjo-marketing usprawiedliwiający takie a nie inne działania rządu w tym kierunku. A te banery w mediach propagandowych... np. w związku ze wzrostem realnego zagrożenia cyberatakami i koniecznością obrony największych instytucji finansowych w Polsce rząd podjął strategiczną decyzję o powołaniu specjalnej, rządowej AZC (agencji zwalczającej cyberprzestępstwa). Co by się działo w środku takiej agencji to już by się opisać nie dało... jak zresztą w ANR, ARR, ABW i innych cudownych, o trzy- i więcej literowych skrótach agencjach opłacanych z naszych pieniędzy). Jeśli by wyszło z agencją to trzeba iść za ciosem i na mocy strategicznych decyzji agencji założyć inspektorat, instytut, radę, inspekcję, komisję, komitet, fundusz, biuro no i koniecznie jakiś nowy urząd i to najlepiej od razu w każdym powiecie.
~Ave~Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
~Ave~2014.07.09, 12:56
12#4
To raczej instytucje finansowe powinny prosić hakerów o ochronę przed rządem...
taithZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
taith2014.07.09, 13:51
jeśli rząd się nimi 'zaopiekuje' to jeszcze zatęsknią za starymi dobrymi czasami
a ogólnie to cała wirtualna giełda papierów wartościowych spółek i akcji powinna polecieć, to zgnilizna tego świata
szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2014.07.09, 14:11
To jak zapraszać złodzieja do ochrony przed konkurencją...
om3gaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
om3ga2014.07.09, 15:15
żydów atakujo ?
za mało szekli majo
biedni ci oni :(
=-Mav-=Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
=-Mav-=2014.07.09, 15:21
Nie dziwi więc, że tak uzależniony od infrastruktury informatycznej segment rynku jakim jest sektor finansowy szuka rozwiązań do walki z cyberprzestępcami.

Gdyby sektor finansowy robił to co do niego należy, czyli służył ludziom pomagając im rozwijać swoje firmy, kupować domy itd. to nie byłoby problemu, ale nieeee, trzeba przecież zajmować się spekułą, urywać setne cząstki centa na milionach transakcji manipulując giełdą poprzez HFT, i pompować kolejną bańkę bawiąc się w derywaty i inne śmiecie mając jednocześnie wszystkich w nosie, bo oni są przecież 'too big to fail'. Ktoś już dawno powinien rozgonić to barachło na cztery wiatry i przypomnieć im gdzie jest ich miejsce, bo w tej chwili cała ta banksterka nie służy nikomu innemu poza sobą i gdyby szlag ich wszystkich trafił to pewnie nikomu jakoś specjalnie nie byłoby ich szkoda.
*Konto usunięte*2014.07.09, 15:30
Achaa....
... z cyklu Rosjanie na Ukrainie proszą Putina o interwencję.

Nie no banki przecież zbierają tyle gotówki, że lepiej ciąć koszty i by podatnicy płacili za ochronę...
... mam nieodparte poczucie, że najwięcej skutecznych cyberataków (np. przejęcie mail-i to cyberatak) przeprowadza rząd USA, na swoich obywatelów, na swoje firmy, a także świat.

Tylko oni to robią dwoma kliknięciami myszy. Właśnie coś w tym zakresie powinno się zrobić.
motiffZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
motiff2014.07.09, 18:19
Prośbę spełnią, w końcu to sponsorzy współcześnie fedu, który prosił naród o pożyczki, a teraz nawet to ma w pupie.
VymmiataczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vymmiatacz2014.07.09, 22:14
Sądzę, że jakby porządny atak sparaliżował to kasyno, to nikt normalny by nie zapłakał.
zrielZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zriel2014.07.10, 11:40
Z tego co rozumiem w/w podmioty stwierdziły że ochrona przed cyber przestępstwami generuje już tak duże koszta że nie da się ich dalej bezkarnie przerzucać na klientów, więc najlepiej żeby zapłacili za to wszyscy podatnicy. To mi przypomina opowieści znajomego informatyka ze znanego banku(tego od reklam z Juliet Binoche) - oprogramowanie freeware i open source, ciągłe łatanie, do tego wraz ze zmieniającą się technologią często zmuszani są wręcz do piracenia softu 'bo budżet nie przewiduje' . Jedyne co jako tako działa to bazy danych, choć i tu od lat walczą o upgrade serwerów, a i tak przy każdej większej aktualizacji wszystko się sypie . Co do cyber ataków to na razie kumpel modli się żeby ich nie było bo z tymi środkami i większością 'kadry' z łapanki nie dadzą rady. A tak podobno wygląda codzienność w większości banków i to nie tylko polskich. Cóż - jak ktoś wyżej napisał banksterka ma na względzie tylko jak największy zysk przy najmniejszych kosztach, więc takie rzeczy jak zabezpieczenia czy odpowiednie oprogramowanie to dla nich zbędne koszta. Dlatego nie dziwię się że w USA wyszli z takimi żądaniami, mam nadzieję że nie ugną się im - no bo jak prowadzą biznes to muszą się liczyć z pewnym ryzykiem i zabezpieczać się przed nim a to jak wiadomo kosztuje, bo jeśli rząd USA się ugnie to i w innych krajach 'finansjera' zwietrzy łatwe oszczędności i podatnicy na całym świecie będą musieli im się do interesu dokładać(jak by tego co teraz dokładamy było mało).

A na koniec : cała ta sytuacja jest dla mnie śmieszna - to tak jak by pszczelarz wystąpił do rządu z wnioskiem o zakup dla niego sprzętu ochronnego, bo pszczoły żądlą i on nie może przez to bezproblemowo miodu zbierać..
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.