komentarze
matrixikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
matrixik2014.07.09, 08:23
Należy ciągle pamiętać że dzisiejsze drukarki 3D to są na poziomie rozwoju drukarek igłowych. Czeka je jeszcze dużo ulepszeń zanim staną się tak popularne jak 'zwykłe' drukarki.

W pewnym momencie może być tak że zamiast dzisiejszych drukarek wszyscy będziemy mieli drukarki 3D których jedną z funkcji będzie drukowanie na kartkach papieru (wystarczy pewnie jedna, cieniutka warstwa tworzywa lub innego materiału).
GwentorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gwentor2014.07.09, 20:27
Może i droga taka przyjemność ale bardzo fajna opcja wydrukować sobie jakiś projekt w 3D. Zajmując się hobbistycznie oczywiście tworzeniem grafiki 3D chciałbym kiedyś móc jeden ze swoich projektów wydrukować:D
voytZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
voyt2014.07.18, 09:00
Chciałbym pochwalić się tym, co 'machnąłem' dzięki posiadaniu drukarki 3D moim dzieciakom:
http://centrumdruku3d.pl/beyond-3d-printin...prezent-dzieci/
Faktycznie dla tej branży jest to czas poszukiwania zastosowań dla urządzeń, które trafiają 'pod strzechy'. I faktycznie widać już że pewna (na razie nisza) dla np. zabawek do wydrukowania z zakupionych wzorów będzie..
Swoją droga poczułem słowiańską dumę gdy na Thingiverse ten model znalazł się na drugim miejscu w ich wyszukiwarce zaraz po ich mega wypasionym flagowym parowozie :)
http://www.thingiverse.com/search?q=locomotive&sa=
krychu82Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
krychu822014.07.21, 10:11
Artykuł jest ciekawy, jedynie mogę się przyczepić do jednego. Mianowicie tego stwierdzenia'A jeśli nawet się pojawi, to na tyle rzadko, że inwestycja w drukarkę i zestaw umiejętności potrzebnych do jej obsługi będzie nieuzasadniona' Jakim trzeba być nie myślącym człowiekiem,aby twierdzić iż inwestycja w nowe umiejętności jest nieuzasadniona? Zwłaszcza, iż rynek jest w początkowej fazie rozwoju więc jeśli teraz zaczniemy je zdobywać, to w momencie bumu będziemy rozchwytywanymi ekspertami w tej dziedzinie. No i zawsze można otworzyć punkt druku, wszak jest nisza
krychu82Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
krychu822014.07.21, 10:28
cgdestroyer @ 2014.07.07 10:40  Post: 764375
Fajny artykuł! :)
już niedługo będzie można sobie ściągnąć piracki model np oprawki okularów jakiegoś raybana czy innej prady za 1500zł i sobie wydrukować za 20 czy 30zł, pewnie nawet już można :)
Gdzieś czytałem( pewnie tutaj na pclabie :P ) że już są strony z modelami/ wzorami do drukarek 3d i jakieś pierwsze zabezpieczenia patenty kształtów :)
ciekawie to się rozwija, już niedługo jak się ułamał kawałek czegoś nie będzie trzeba kupować całego nowego urządzenie tylko sobie dodrukować cześć czy coś ( niekoniecznie u siebie) :)

Świetny sposób zęby sobie wykonać bardzo fajny i dopasowany np follow focus czy inny gadget do filmowania DSLR, ludzie masę różnych rzeczy sobie robią sami choć czasem jest to nieco karkołomne a z drukarką i społecznością która będzie sie dzieliła prototypami nie będzie trzeba płacić setek złotych za kilak kawałków plastiku :)

A po co ściągać skoro można samemu wykonać takowy? Blender3d i tydzień z poradnikami ma youtube i jedziesz z koksem ;) Tworzysz drukujesz i sprzedajesz
PlokiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ploki2014.07.21, 11:40
No to teraz trzeba się nauczyć modelować 3D i za 5 lat będzie się miało świetną prace xD Zabieram się do nauki ;)
PanDetroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PanDetro2014.07.21, 19:49
-2#27
Zarabiaj na grach i spełniaj swoje marzenia! https://www.g2a.com/r/zarabiaj-na-grach
Bardzo łatwy sposób na pasywny dochód!
pirs09Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pirs092015.08.10, 14:49
Idea wspaniała, ale trzeba wiedzieć, że sama drukarka nie wystarczy. Trzeba mieć to co najważniejsze - projekt - a to wymaga pewnych umiejętności, raczej obcych przeciętnemu Kowalskiemu. Trzeba mieć też komponenty do druku. Owszem można wszystko to kupić np. na platformie 3D Designers, ale czy jest sens kupowania własnej drukarki za kilka czy nawet kilkaset tysięcy? Uważam, że technologia 3d dla większości jest jeszcze tak mało znana, że póki co lepiej i ekonomiczniej jest zlecić wydruk online.
palownikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
palownik2015.09.02, 19:53
Cena dobrych drukarek to jeszcze nie mała bariera dla zwykłych śmiertelników. Ja korzystam z usług platformy 3D Designers .Wysyłam projekt, czekam na wycenę następnie zostaje oczekiwanie na kuriera w drzwiach ;), wszystko całkowicie online. Do druku używają żywicy akrylowej foto utwardzalnej o twardości >70D w różnych kolorach (nawet fluorescencyjny) oraz pełnej palecie CMYK. Co ważne wydruk z żywicy jest trwalszy i dokładniejszy niż z zwykłego filamentu.
Zaloguj się, by móc komentować