komentarze
wake_upZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wake_up2014.03.28, 18:40
Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857

Co więcej mamy eksperta, który twierdzi, ze czarne dziury to normalne obiekty (potwierdzając ich istnienie). Nie wiem skąd ty się urwałeś ale skoro dla ciebie anomalią grawitacyjną nie jest obiekt, którego środek (według teorii) ma rozmiar punktu matematycznego, ma nieskończoną gęstość i grawitacje więc musisz być przybyszem z równoległego wszechświata o dość ciekawym podejściu do rzeczywistości.

:) rozumiem że niektórych ciągnie do survivalu i mogą się troszkę odcinać od czasów w których żyją...
Tak, od wielu już lat czarne dziury są czymś normalnym. Ciągle odnajduje się kolejne nowe i stały się one codziennością. Tutaj masz stosunkowo świeżo odkrytą: http://www.astronomy.com/news/2014/02/new-...lack-hole-found
Co do nowości od Hawkinga to jedyne czego on chce to redefinicji i przyjrzeniu się czarnym dziurom na nowo - twierdzi że informacja która wpadła do czarnej dziury nie jest tracona, lecz tymczasowo więziona i zwracana w zmienionej formie (chaotycznej ze względu na naturę dziury).
aqvarioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aqvario2014.03.28, 22:00
W sumie jeśli wiele GPU można podłączyć pod taki interfejs wspólnej pamięci, to np podwójne GPU nie będą potrzebowały dwa razy więcej ramu. Może przyszłość jest w dużej ilości małych rdzeni graficznych? Bo kiedyś muszą skończyć robić takie kobyły, jakie są teraz...
skoti48Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
skoti482014.03.28, 22:24
Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
Więc jednak udało mi się znaleźć większego speca od głównego programisty NaughtyDog. Ba ty twierdzisz, ze znasz nowe konsole lepiej od niego.

Twierdzę, że prawdopodobnie znam architektury użyte w nowych konsolach lepiej. Mówisz o człowieku, który od lat skupiony był na Cell i RSX - dziś zmiana na x86 i RSX sprawia, że większość tego co wiedział i używał leci do kosza. RSX programuje się zupełnie inaczej (wszystko zależne od PC) niż GCN czy Kepler (GPU robi praktycznie wszystko bez asysty CPU).

Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
Więc co jak co ale devkit on widział najwcześniej ze wszystkich pracowników SCE.

Devkit widział może i najwcześniej, ale ma kilka dekad przyzwyczajeń do rewizji i dekadę rozwoju sprzętu do nadrobienia.

Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
Zaimponowałeś mi, poważnie. Co więcej mamy eksperta, który twierdzi, ze czarne dziury to normalne obiekty (potwierdzając ich istnienie).

Normalne grawitacyjnie jak najbardziej... co do reszty (czas nie płynie, przestrzeń nie istnieje...) to jest dziwna, ale grawitacyjnie zachowuje się dokładnie tak jak spodziewać by się można. Co do potwierdzenia ich istnienia, to wykryto spodziewany szum promieniowania hawkinga z centrum naszej galaktyki, a w podczerwieni obserwacje tego centrum galaktyki poskutkowały taką animacją http://www.einstein-online.info/spotlights/milkyway_bh co może nie dowodzi istnienia czarnych dziur, bo ich nie obserwujemy, ale zachowanie się gwiazd sugeruje istnienie w środku drogi mlecznej supermasywnej czarnej dziury, a przynajmniej inaczej wytłumaczyć tego nie potrafimy.

Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
Nie wiem skąd ty się urwałeś ale skoro dla ciebie anomalią grawitacyjną nie jest obiekt, którego środek (według teorii) ma rozmiar punktu matematycznego, ma nieskończoną gęstość i grawitacje więc musisz być przybyszem z równoległego wszechświata o dość ciekawym podejściu do rzeczywistości.

Czarna dziura to punkt (w którym dodatkowo nie istnieje przestrzeń), ma nieskończoną gęstość... ale grawitacje ma zwyczajną wynikającą z masy i z pewnością nie jest ona nieskończona (może być mikroskopijna czarna dziura która ma masę taką, że nic Ci nie grozi będąc obok niej na milimetr (czarna dziura z zapadniętych kilku cząstek elementarnych i tylko w skali atomowej ma grawitację groźną (jest tak gęsta, że światło nie wyjdzie z niej, ale mikrometr dalej po grawitacji nie ma śladu))). Przykładowo podczas zderzeń w wielkim zderzaczu hadronów mogą powstawać mikroskopijne czarne dziury, jednak są one zupełnie niegroźne.

Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
Najpierw twierdzisz, ze magistrala jest ważna (RAGE) potem temu zaprzeczasz.

Przeczytaj jeszcze raz - twierdzę, że magistrala teoretycznie mogłaby być ważna w grach jak rage, które najbardziej obciążają PCI-E... ale nawet one nie obciążają na tyle, aby stare wersje PCI-E były pszeszkodą.

Hashi @ 2014.03.28 10:47  Post: 735857
To ciekawe, ze nazywasz kogoś fanboiem, będąc sam maniakiem Nv i OpenGL.

Rozumiem, że to, że byłem jedną z nielicznych osób tu które chwaliły GCN oraz które krytykowały architekturę Keplera w wydaniu początkowym (bez dynamicznej paralelizacji i hyper-q), że jako jeden z nielicznych mówiłem osobom sceptycznym, że Mantle da kopa (chociaż mało osób w to wierzyło), to, że jak ktoś wypisywał o grach na PS3 w OpenGL prostowałem jego bzdury pisząc, że tam nie ma OpenGL wcale, jest PSGL którego się nie używa, bo używa się bezpośredniego dostępu do command bufforów z libGCN... sprawiło, że uznajesz mnie za fanboja Nvidii i OpenGL? Myślę, że mylisz fanbojstwo, z obiektywnym komentowaniem rzeczy dla któryrych ty jesteś haterem.

wake_up @ 2014.03.28 18:40  Post: 736041
Co do nowości od Hawkinga to jedyne czego on chce to redefinicji i przyjrzeniu się czarnym dziurom na nowo - twierdzi że informacja która wpadła do czarnej dziury nie jest tracona, lecz tymczasowo więziona i zwracana w zmienionej formie (chaotycznej ze względu na naturę dziury).

Tak twierdził dawniej (ta zmieniona forma to promieniowanie Hawkinga) - teraz (nie pamiętam kiedy... miesiąc temu?) jest zdania, że może powstać horyzont zdarzeń, bo przeczy to zasadzie zachowania informacji.
Miko7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Miko72015.03.29, 23:36
Mam przez to rozumieć, że gdybym chciał kartę graficzną z Pascalem na pokładzie to muszę wymienić moją płytę główną (która niedawno kupiłem) z PCI 3.0 na taką z NVLink? Jestem laikiem, więc pytam.
Zaloguj się, by móc komentować