komentarze
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2013.05.14, 17:37
-1#61
Powód jest jeden: przy 145tys aplikacji ciężko jest znaleźć jakiś temat na aplikację, który by się nie powtarzał i miał szansę się wybić z tłumu. Jak zaczynałem pisać aplikację rok temu, było sporo wolnych miejsc. Obecnie, od 2 miesięcy szukam tematu, bez rezultatu. Kto mi podpowie, czego brak na WP8, dostanie prezent.
gregory003Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregory0032013.05.14, 18:17
ext73 @ 2013.05.14 08:48  Post: 656812
mlodybe @ 2013.05.14 06:20  Post: 656787
(...)

Większej głupoty chyba jeszcze nie czytałem.


Przekonasz się w najbliższych kilku latach czy jest to głupota ;)

Czyżby? No tak - jeden news że MS gdzieś tam się nie powodzi i już bezmózga masa trollerskich wyznawców religii pingwina zaczyna swoje...
Przecież wszyscy oczywiście wiemy ze nadchodzi mistyczny rok linuksa (podobno jego nadejście ma poprzedzić nastanie Ery Wodnika).
:lol2:

ext73 @ 2013.05.14 06:11  Post: 656785
Bardzo ciekawy trend. Świadczy o tym, że pozycja MS już została mocno zachwiania i nawet olbrzymie środki finansowe nie pomagają. Widać zmiana warty staje się powoli faktem.

Czyżby? Jakoś nie widzę problemu. Przecież te 140 tys. to chyba i tak mniej-więcej tyle, ile jest aplikacji na wszystkie distra GNU/Linuksa? A jakoś to ci nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. Często twierdzisz, że to że użytkownik nie ma co robić z systemem po zainstalowaniu linuksa to zaleta(?).


Poza tym nie porównujcie liczby appów w Marketplace na dziś, z dzisiejszymi stanami AppStore czy Play. Android startował w 2008 r. - dwa lata przed WP7 a jego jedyną mobilna konkurencję był iOS od Apple, które produkowało wydawało jeden model telefonu, który (pomijając cenę) nie każdemu musiał pasować. Czyli Google wtedy praktycznie nie miało konkurencji (Windows Mobile już przestawało się liczyć na rynku). WP7 startował dwa lata później i musiał szarpać się z dwoma silnymi konkurentami, właściwie monopolistami - Androidem i iOS.
Jeśli chcecie porównywać sytuację WP z innymi systemami operacyjnymi, to sprawdzcie ile aplikacji było w Google Play/Market w 3 lata po premierze Androida, czyli w 2011r.Andree @ 2013.05.14 09:25  Post: 656825
nadro-linux @ 2013.05.14 08:57  Post: 656815
Niech dłużej blokują OpenGL'a i inne przenośne rozwiązania. W kwestii C# - C++ przejrzeli na oczy (niestety tylko dla Windows Phone 8, 7.x pozostał z C#), ale czy nie za późno? Przeciętnemu developerowi nie opłaca się pisać gry w oparciu o API, które działa tylko na jednym systemie, biorąc pod uwagę, iż korzystając z alternatywnych cross platform'owych rozwiązań zyskuje dostęp zarówno do sklepu Apple jak i Google.

Mam wątpliwości czy ten dialekt C++/CX w ogóle można nazwać językiem C++.
Tu jest lista zmian:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/wi...l/br212455.aspx
Widać że ten język został stworzony w celu dopasowania c++ do API Modern UI (Windows Runtime).
W dodatku dokumentacja jest dalece niezadowalająca.

Zaczynasz zmieniać się w drugiego ext73 - piszesz głupoty byleby tylko napisać źle o systemie, którego nie lubisz. No powiedz mi chłopie, co takiego jest C++/CLI że nie ''zasługuje'' on na nazywanie językiem (dialektem) C++. Bo standardowe funkcje, klasy i metody C++ są ciągle obsługiwane, a użycie rozszerzeń CLI wymaga dodatkowej przestrzeni nazw, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.

I skoro C++/CLI nie jest godne, to co powiesz o dialekcie GNU/GCC, powszechnie wykorzystywanym w linuksie (nawet do budowy kerneli)? Embarcadero pewnie też ci nie pasuje, no to gdzie jest ten ''prawdziwy'' C++?
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2013.05.14, 21:14
I kolejny raz Gontarczyk ze swoimi bzdurami na temat Windows Phone. Nikt się od niego nie odwraca, a wręcz przeciwnie - coraz więcej producentów chce mocniej wejść w ten system. gdyby Gontarczyk czytał portal dla którego pracuje to kilka dni temu była informacja o 4 największych graczach rynku smartfonów prących w stronę Windows Phone. Może się wszyscy przyzwyczaili do tego, że w Google Play jest bezkresny ocean najmarniejszej jakości syfu omyłkowo tylko nazywanych aplikacjami i dlatego liczba 145 tys wydaje się niewielka (145 tys to mało, ja pier...... - Polska).
Mnie się tylko silnie wydaje, że Windows Phone w swojej obecnej fazie życia/rozwoju ma kilka razy więcej aplikacji niż Android w analogicznym okresie i to pomimo faktu, że praktycznie nie ma tanich telefonów z WP (teraz powoli to się zmienia).

Może więc zamiast po raz kolejny pisać brednie i wyciągać z nich jeszcze głupsze wnioski warto by sprawdzić fakty w rzeczywistym świecie, nie w świecie własnej wyobraźni?
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2013.05.14, 23:40
Remedy - zajrzyj na softpedia.com i zobacz ile jest oprogramowania(nie tylko motywów, tapet, dzwonków, skrótów do witryn internetowych) różnego typu w każdej kategorii i wówczas liczba 145-tys nie robi aż takiego znaczenia.

Owszem dynamika spada bo ilość koncepcji na to czego jeszcze brakuje również spadam, poa tym nie ilość ale jakość, WP w zamierzeniach ma być prosty bez udziwnień toteż trudno szukać udziwnień, nie ma miejsca na alternatywne launchery, ikony motywy wskaźniki baterii itd. a nawet antywirusy ale spadek dynamiki to może! oznaczać spadek zainteresowania.
Tak jak dawniej z ilości wirusów na windows można wywnioskować kilka informacji - łatwość pisania, łatwość rozprzestrzeniania, zainteresowanie. Te pierwsze dwie zależy jak na to patrzeć to zaleta, nawet nastolatek potrafi napisac program(ale również wada nawet nastolatek potrafi wykoleić system operacyjny), podobnie jest z androidem, zainteresowanie również robi swoje - jest potrzeba, jest ilość, nawet nastolatek napisze program. Na WP..no ja nie wiem?
Wystarczy Visual Studio Express?
Bo na WP7 potrzeba conajmniej Standard = kupno licencji
Na Andka czy blackberry jest conajmniej jedno darmowe IDE + Eclipse, darmowy SDK zarówno na stary system jak i na nowy i tablety

Na blackberry - nie wiem ile ogólnie apek ale mój telefon pokazuje ok 12 tyś apps, 3tys games, 3tys themes i chociaz to staruszek i już niewiele funkcjonuje z systemem 4.5 toteż pokazywana liczba mniejsza to jednak przy ilości 18tys jest bryndza!, wcale nie potrzeba wiele czasu żeby odsiać dobry program a każdy ma swój styl np. pokazywanie pogody mam swój ulubiony każdy ma swój, ja nie wyobrażam sobie istnienia bez tego jednego na ~20

raximus - nie wiem czy jest bcd translator na Windows Phone, wersja na blackberry jest rewelacyjna(w sensie funkcjonalnym) nie znam lepszego nie wiem jak oni to zrobili ale różne inne nawet wizulanie 'lepsze' oparte o google i każdy funkcjonuje o wiele gorzej, chodzi o sposób tłumaczenia i wymowe.

PS jest już 'siri' na WP? Ballmer chwalil sie że coś takiego to oni mieli lata świetlne temu ciekaw jestem czy jest(ale sprawne nie atrapa), czy strony typu panorama firm(ostatnio reklama w tv) filmweb, last.fm, demoty czy to wszystko a jest tych stron od groma czy to ma swoje apki?
Czy dynamika też spada? Po ostatnich informacjach o problemach developerów darmowych apek z zarobkowaniem na reklamach organizowanych przez MS(wysokie inwestycje niewielka stopa zwrotu - marne dolary pomimo np. milionów pobrań) wcale mnie to nie zdziwi.
Obecnie jest taka moda(może Firefox OS zmieni) że każda strona w internecie ma apke, toteż ich ilość jest naprawde spora, powinna być spora i nie chodzi o widgety baterii ;)

PS Na przekór Remedy - warto uruchomić wyobraźnie to pomaga w wymyślaniu co okreslona informacja mówi o rzeczywistości(powyżej), no i do czego jeszcze można używać smartfona(raximus) - niekoniecznie jako fona a jedynie jako smart, w różnych specyficznych sytuacjach(w firmach - podobnie jak tablety) jedyne co ogranicza to nie realny świat ale wyobraźnia. Nie realnego świata ale wyobraźni wszystkim życze :)
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2013.05.15, 00:34
@Stanley
Do pisania na WP8 nie trzeba płacić, Visual Studio Express wystarczy. Darmowe oczywiście. Na dodatek ma symulator, więc nawet telefonu nie musisz mieć.
Co do Siri, tak ma, tylko oczywiście nie nazywa się Siri;p
Co do polskich appek:
brak: panorama firm(ich strata)
jest: filmweb, last.fm, demoty i wiele innych, ostatni 3 miesiące to wysyp aplikacji bankowych, chyba tylko mbank brak z tych większych
Ogólnie z top1000 na iOS czy Androidzie na WP8 brakuje tylko Instagrama, który przez politykę niby się tworzy, ale stoi w miejscu. Pozostałych 999 jest.
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2013.05.15, 00:35
-2#66
Nie ma nic głupszego niż upośledzone aplikacje udające pełną funkcjonalność strony. Mnie interesuje żeby mój smartfon wyświetlał stronę poprawnie i w całej okazałości, protezy są dobre jeżeli przeglądarka jest nierozgarnięta lub gdy ktoś liczy każdego bajta co miesiąc.

Zobacz ile na Androidzie jest gier i ile jest wersji każdej gry. Sztuczne zwiększanie ilości aplikacji. Jedno i to samo gówno w kilkudziesięciu odsłonach. No i dochodzi jeszcze jedna rzecz, wymyślanie na siłę czego to każdy z nas nie potrzebuje. Doskonałym przykładem tego jesteś Ty, który 'nie może żyć bez konkretnego widgetu pogodowego' (!!!!!!!!!!!!!!). Czy społeczeństwo na świecie może być głupsze? Gdzie jest granica? Bez urazy.
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2013.05.15, 00:35
raximus - Wpis bloga dobrychprogramów MaXDamage

'1. Kafle systemowe
Jest to rzecz, której najbardziej mi brakuje. Bardzo chętnie zobaczyłbym kafle, które mogą odczytywać i pokazywać parametry systemu, np. głośność, stan naładowania baterii, nazwę sieci, do której jestem podłączony, miejsce na dysku C. Niestety takich rzeczy nie uświadczymy teraz – na kaflach możemy wyświetlić nowego maila, lub zdjęcie kota… i aktualną temperaturę w Bangladeszu.'

Natchniony?

PS '...dostanie prezent.' (ja to robie dla prezentu) :P
PS dzieki za info o Expresie, sprawdze, mam pobrane SDK w takim razie trzeba by zainstalować VS ale jakoś zawsze nie po drodze, non stop otwiera sie ta strona http://developer.blackberry.com/cascades/r.../qtnetwork.html
Nie wiem z jakiej przyczyny QT jest obecne na BB OS10 ale jeśli tak jest to chyba nawet nie zajrze do WP. A co do programu - ja już swoje natchnienie mam, brakuje gui, zaawansowana praca nad 'silnikiem', nie ma czegoś takiego na rynku, dla mnie to zabawa i zrobienie potrzebnego na codzień programu, jak zrobie to napewno dam znak.
Kafla też dorobie, na 100%
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2013.05.15, 00:37
-1#68
Stanley @ 2013.05.15 00:35  Post: 657131
raximus - Wpis bloga dobrychprogramów MaXDamage

'1. Kafle systemowe
Jest to rzecz, której najbardziej mi brakuje. Bardzo chętnie zobaczyłbym kafle, które mogą odczytywać i pokazywać parametry systemu, np. głośność, stan naładowania baterii, nazwę sieci, do której jestem podłączony, miejsce na dysku C. Niestety takich rzeczy nie uświadczymy teraz – na kaflach możemy wyświetlić nowego maila, lub zdjęcie kota… i aktualną temperaturę w Bangladeszu.'

Natchniony?

Oj tak, nie ma nic bardziej potrzebnego niż aktualny stan głośności telefonu. Przecież każdy z nas reguluje głośność dzwonka lub rozmów 87846386024 razy dziennie. Ja pier....
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2013.05.15, 00:39
-1#69
raximus @ 2013.05.15 00:34  Post: 657129

Ogólnie z top1000 na iOS czy Androidzie na WP8 brakuje tylko Instagrama, który przez politykę niby się tworzy, ale stoi w miejscu. Pozostałych 999 jest.

Już nie brakuje http://www.swiatobrazu.pl/winstagram-aplik...hone-29786.html
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2013.05.15, 00:54
Raximus - wpis w orginale dotyczy Windows 8.1 PC, wpis przytoczony żeby dać natchnienie, niekoniecznie dosłownie(wpis świeży, z dzisiaj - linkowac nie można bo dostane bana), podpunktów jest 9 i sporo komentarzy, przytoczyłem pierwszy, a skoro już o tym - na WP7 jest jeden poziom głośności dla muzyki i np. budzika, czy na WP8 jest już normalnie czy nadal wspólna? Czytalem o tym w recenzji WP - zaśniesz z słuchawkami (głośnośc na minimum) to nie obudzi dzwonek. A może jest już stosowna apka :P
Frisol37RZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Frisol37R2013.05.15, 01:25
Remedy @ 2013.05.15 00:35  Post: 657130
Nie ma nic głupszego niż upośledzone aplikacje udające pełną funkcjonalność strony. Mnie interesuje żeby mój smartfon wyświetlał stronę poprawnie i w całej okazałości, protezy są dobre jeżeli przeglądarka jest nierozgarnięta lub gdy ktoś liczy każdego bajta co miesiąc.

Zobacz ile na Androidzie jest gier i ile jest wersji każdej gry. Sztuczne zwiększanie ilości aplikacji. Jedno i to samo gówno w kilkudziesięciu odsłonach. No i dochodzi jeszcze jedna rzecz, wymyślanie na siłę czego to każdy z nas nie potrzebuje. Doskonałym przykładem tego jesteś Ty, który 'nie może żyć bez konkretnego widgetu pogodowego' (!!!!!!!!!!!!!!). Czy społeczeństwo na świecie może być głupsze? Gdzie jest granica? Bez urazy.


Nie wiem jak o kimś kto przyzwyczaił się do pewnej usługi albo chce mieć chęć wyboru wielu różnych aplikacji można nazwać głupcem? O czym to świadczy? Brak kultury? Wychowania? Ja raczej nazwał bym głupcem osobę która chce wmówić innym że tego i tego nie potrzebują, że czegoś jest za dużo, ogólnie która ma problem z tym kto co robi w swoim życiu!

Wiesz no był taki system polityczny gdzie były tylko jedne buty, jeden rodzaj sera i jedna marka auta. Nazywał się komunizm. Tak! JA muszę mieć konkretny widget, musz mieć konkretny explorator plikow który traktuje mi skydrive albo dropboxa jak zwykły dysk w systemie, muszę mieć odtwarzacz co odsługuje milion plików, aplikacj od formuły1, aplikacje która mi zmierzy powierzchnie działki, aplikacje która mi wysyła obraz z kamer iP itp. To że ty nie musisz to twoja sprawa, dzwonić można z nokii 3310 - nie potrzebujesz do tego lumii. Chce mieć możliwość wybrania sobie jednego z kilku tysięcy wygladu widgetu stanu baterii.
To co dla mnie jest sufitem dla posiadaczy WP jest podłoga, oni nie potrafią zrozumieć że ludzie wykorzystuja wiekszosć tych aplikacji. Przecież już 100mln pobrań jakiejś apki z Android Play nikogo nie dziwi. Ale tych którzy mają WP i ich telefony są bardziej Phone niż Smart jakoś dziwnie to irytuje. Może to jakieś kompleksy, jakiś niedosyt? Poczucie niższości.

Ktoś tu napisał 'po co komu aplikacja do kontroli autobusów miejskich, wystarczy być punktualnym' hehe - nawet nie wiem co odpisać, po co komu komórka, wystarczy budka telefoniczna? Jesteście coraz bardziej śmieszni, nic nie mam do WP, jak dla mnie system jest dobry ale mu dużo brakuje i nawet jak psychofani WP zaczną tutaj cczarować rzeczywistosc to nic tego nie zmieni.

'kilka wersji tej samej gry.programu' - tak! Bo możesz mieć demo, możesz mieć wersję z reklamami bezpłatną albo wersję bez reklam płatną ! czy to nie piękne że ma się wybór? Że każda wersja daje lepsze możliwości? Ale jak to może zrozumieć osoba która tego nie doświadczyła? A na WP co? Bryndza i bida, płatne gry które na Andku od zawsze były bezpłatne, a ich odpowiedniki na WP są kilka razy droższe. Na PClab są 2 sekty , jedna to sekta linuksowa a druga Windows Phone.
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2013.05.15, 02:00
Dowcip dnia(o cewce Testli, pasuje do dyskusji o apkach):
'coś równie bezużytecznego jak
cycki u zakonnicy' :D
AndreeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Andree2013.05.15, 02:49
-1#73
gregory003 @ 2013.05.14 18:17  Post: 657042

Andree @ 2013.05.14 09:25  Post: 656825
(...)

Mam wątpliwości czy ten dialekt C++/CX w ogóle można nazwać językiem C++.
Tu jest lista zmian:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/wi...l/br212455.aspx
Widać że ten język został stworzony w celu dopasowania c++ do API Modern UI (Windows Runtime).
W dodatku dokumentacja jest dalece niezadowalająca.

Zaczynasz zmieniać się w drugiego ext73 - piszesz głupoty byleby tylko napisać źle o systemie, którego nie lubisz. No powiedz mi chłopie, co takiego jest C++/CLI że nie ''zasługuje'' on na nazywanie językiem (dialektem) C++. Bo standardowe funkcje, klasy i metody C++ są ciągle obsługiwane, a użycie rozszerzeń CLI wymaga dodatkowej przestrzeni nazw, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.

I skoro C++/CLI nie jest godne, to co powiesz o dialekcie GNU/GCC, powszechnie wykorzystywanym w linuksie (nawet do budowy kerneli)? Embarcadero pewnie też ci nie pasuje, no to gdzie jest ten ''prawdziwy'' C++?

Za C++ odpowiada komitet standaryzacyjny, który ostatnio stworzył nowy standard c++11. I śmiem twierdzić że to jest 'prawdziwe' c++, używane m.in. przez GNU/GCC.
http://www.open-std.org/jtc1/sc22/wg21/
MS natomiast od lat stosuje strategię: embrace, extend, extinguish, tworzy własne niekompatybilne rozszerzenia standardowych rozwiązań, które stają się de facto nowym standardem. W przypadku HTML i Javy udało się im to wybić z głowy, ale kto obroni C++? Jeżeli chodzi o C++/CX, to kod nawet nie wygląda już na kod w c++, przez te wszystkie 'kapelusze' ^, które zastąpiły zwykłe wskaźniki i referencje. W dodatku jaki jest sens uczyć się tego dziwnego języka używanego wyłącznie przez biblioteki WinRT (Modern UI), kiedy jest nowy standard C++11 do opanowania? Już lepiej pisać taką aplikację Modern UI w C#.
Znalazłem ciekawe porównanie C++/CX i C#, widać ogromną różnicę w czytelności i długości kodu!
Aha, Embardadero C++ Buildera używam i lubię, w końcu napisałem w nim swoją pracę dyplomową. Nie odbiega on w żaden istotny sposób od standardu c++.
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2013.05.15, 11:16
-1#74
Frisol37R @ 2013.05.15 01:25  Post: 657138
Remedy @ 2013.05.15 00:35  Post: 657130
Nie ma nic głupszego niż upośledzone aplikacje udające pełną funkcjonalność strony. Mnie interesuje żeby mój smartfon wyświetlał stronę poprawnie i w całej okazałości, protezy są dobre jeżeli przeglądarka jest nierozgarnięta lub gdy ktoś liczy każdego bajta co miesiąc.

Zobacz ile na Androidzie jest gier i ile jest wersji każdej gry. Sztuczne zwiększanie ilości aplikacji. Jedno i to samo gówno w kilkudziesięciu odsłonach. No i dochodzi jeszcze jedna rzecz, wymyślanie na siłę czego to każdy z nas nie potrzebuje. Doskonałym przykładem tego jesteś Ty, który 'nie może żyć bez konkretnego widgetu pogodowego' (!!!!!!!!!!!!!!). Czy społeczeństwo na świecie może być głupsze? Gdzie jest granica? Bez urazy.


Nie wiem jak o kimś kto przyzwyczaił się do pewnej usługi albo chce mieć chęć wyboru wielu różnych aplikacji można nazwać głupcem? O czym to świadczy? Brak kultury? Wychowania? Ja raczej nazwał bym głupcem osobę która chce wmówić innym że tego i tego nie potrzebują, że czegoś jest za dużo, ogólnie która ma problem z tym kto co robi w swoim życiu!

Wiesz no był taki system polityczny gdzie były tylko jedne buty, jeden rodzaj sera i jedna marka auta. Nazywał się komunizm. Tak! JA muszę mieć konkretny widget, musz mieć konkretny explorator plikow który traktuje mi skydrive albo dropboxa jak zwykły dysk w systemie, muszę mieć odtwarzacz co odsługuje milion plików, aplikacj od formuły1, aplikacje która mi zmierzy powierzchnie działki, aplikacje która mi wysyła obraz z kamer iP itp. To że ty nie musisz to twoja sprawa, dzwonić można z nokii 3310 - nie potrzebujesz do tego lumii. Chce mieć możliwość wybrania sobie jednego z kilku tysięcy wygladu widgetu stanu baterii.
To co dla mnie jest sufitem dla posiadaczy WP jest podłoga, oni nie potrafią zrozumieć że ludzie wykorzystuja wiekszosć tych aplikacji. Przecież już 100mln pobrań jakiejś apki z Android Play nikogo nie dziwi. Ale tych którzy mają WP i ich telefony są bardziej Phone niż Smart jakoś dziwnie to irytuje. Może to jakieś kompleksy, jakiś niedosyt? Poczucie niższości.

Ktoś tu napisał 'po co komu aplikacja do kontroli autobusów miejskich, wystarczy być punktualnym' hehe - nawet nie wiem co odpisać, po co komu komórka, wystarczy budka telefoniczna? Jesteście coraz bardziej śmieszni, nic nie mam do WP, jak dla mnie system jest dobry ale mu dużo brakuje i nawet jak psychofani WP zaczną tutaj cczarować rzeczywistosc to nic tego nie zmieni.

'kilka wersji tej samej gry.programu' - tak! Bo możesz mieć demo, możesz mieć wersję z reklamami bezpłatną albo wersję bez reklam płatną ! czy to nie piękne że ma się wybór? Że każda wersja daje lepsze możliwości? Ale jak to może zrozumieć osoba która tego nie doświadczyła? A na WP co? Bryndza i bida, płatne gry które na Andku od zawsze były bezpłatne, a ich odpowiedniki na WP są kilka razy droższe. Na PClab są 2 sekty , jedna to sekta linuksowa a druga Windows Phone.

Ty i tobie podobni jesteście coraz bardziej śmieszni. Niedługo będziecie potrzebowali aplikacji żeby wam przypominała o żarciu albo oddychaniu.

Zastanawiam się jak mogłeś żyć do tej pory, przecież ewidentnie życie cię przerasta i sytuacje ratuje tylko smartfon z aplikacjami. Żałosne.

Kolejna sprawa, nie mam telefonu z Windows Phone i póki co nie zamierzam mieć.

Szkoda, że jak wielu innych użytkowników Androida masz tak sprany mózg, dla mnie 16 wersji Fruit Ninja różniących się np. tym, że ta jest dla Tegry a ta dla Qualcomma to skrajny idiotyzm i ewidentny przykład na brak jakiejkolwiek spójności systemu. Oczywiście każdy laik, który dopiero co kupił urządzenie z Androidem musi zrobić doktorat z elektroniki żeby wiedzieć jaki chip siedzi w jego smartfonie/tablecie aby móc pobrać odpowiednią wersję. Pominę już tysiące aplikacji dublujących się, zasyfionych, zawiruszonych itd. Jakoś bardziej przekonuje mnie App Store i od razu zaznaczam NIE MAM iPhone'a.

Aplikacje stron to protezy, sam się nawku....łem nie raz z tymi gównami gdzie pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się zrobić bo nie ma pełnej funkcjonalności strony. Wybór więc jest prosty, albo działająca w 100% strona albo uboga aplikacja.

Natomiast na temat komuny się nie wypowiadaj bo ta skończyła się zanim przyszedłeś na świat i znasz ją tylko z opowieści.
gregory003Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregory0032013.05.15, 15:03
Andree @ 2013.05.15 02:49  Post: 657142
gregory003 @ 2013.05.14 18:17  Post: 657042

(...)

Zaczynasz zmieniać się w drugiego ext73 - piszesz głupoty byleby tylko napisać źle o systemie, którego nie lubisz. No powiedz mi chłopie, co takiego jest C++/CLI że nie ''zasługuje'' on na nazywanie językiem (dialektem) C++. Bo standardowe funkcje, klasy i metody C++ są ciągle obsługiwane, a użycie rozszerzeń CLI wymaga dodatkowej przestrzeni nazw, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.

I skoro C++/CLI nie jest godne, to co powiesz o dialekcie GNU/GCC, powszechnie wykorzystywanym w linuksie (nawet do budowy kerneli)? Embarcadero pewnie też ci nie pasuje, no to gdzie jest ten ''prawdziwy'' C++?

Za C++ odpowiada komitet standaryzacyjny, który ostatnio stworzył nowy standard c++11. I śmiem twierdzić że to jest 'prawdziwe' c++, używane m.in. przez GNU/GCC.
http://www.open-std.org/jtc1/sc22/wg21/
Czyżby? To powiedz mi dlaczego to GCC, które to niby oferuje ''prawdziwe C++'' od lat nie zaimplementowało poprawnie standardu C++99? Za to od lat zajmują się jedynie rozbudową swoich rozszerzeń. Intel i MS (tak, to MS, które ''niby'' nie wspiera ''prawdziwego C++'';) implementują już standard C++11 - ostatnim który w pełni wspiera GCC jest stary ANSI C z 89 roku. Wiec gdzie tu ta prawdziwość?MS natomiast od lat stosuje strategię: embrace, extend, extinguish, tworzy własne niekompatybilne rozszerzenia standardowych rozwiązań, które stają się de facto nowym standardem. W przypadku HTML i Javy udało się im to wybić z głowy, ale kto obroni C++?

Blablabla, pierdu, pierdu. Linuksiarki nie potrafią implementować standardów, więc zrzucić winę należy na MS. Tak samo zresztą jest z ACPI - standard stworzony i szeroko opisany, ale w Linuksie beznadziejnie wspierany - winni wszyscy, poza linuksem, oczywiście.
No i co MS może mieć do Javy, skoro jest Suna/Oracle?


Jeżeli chodzi o C++/CX, to kod nawet nie wygląda już na kod w c++, przez te wszystkie 'kapelusze' ^, które zastąpiły zwykłe wskaźniki i referencje. W dodatku jaki jest sens uczyć się tego dziwnego języka używanego wyłącznie przez biblioteki WinRT (Modern UI), kiedy jest nowy standard C++11 do opanowania? Już lepiej pisać taką aplikację Modern UI w C#.

Po pierwsze - nic niczego nie zastąpiło. Właśnie sensem istnienia dialektów i rozszerzeń języka jest możliwość dania alternatywy wobec standardowych rozwiązań, co nie oznacza, że standard przestał być wspierany. Jeśli chcesz, to deklarujesz odpowiedni nagłówek i używasz int64 zamiast albo obok (jak wolisz) long long. No i C++/CLI jest wykorzystywany nie tylko w Modern. Od dawna jest składnikiem platformy .Net i promowany w Visual Studio.


Znalazłem ciekawe porównanie C++/CX i C#, widać ogromną różnicę w czytelności i długości kodu!

Dobra - tu mnie zbiłeś z tropu. Nie mam pojęcia co ma wspólnego z dyskusją o tym, czy C++/CLI jest ''prawdziwym'' C++ czy nie porównywanie go z C#?


Aha, Embardadero C++ Buildera używam i lubię, w końcu napisałem w nim swoją pracę dyplomową. Nie odbiega on w żaden istotny sposób od standardu c++.

No ja to nie odbiega? przecież dają własne, niestandardowe biblioteki, stworzyli własna przestrzeń nazw, przenieśli nawet jakieś mechanizmy RAD z Delphi. Zrobili mniej więcej to samo co MS z CLI. Ergo - Embercadero C++ nie jest ''czystym i prawdziwym'' C++. Tylko pokaż mi taki ''prawdziwy''.
Frisol37RZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Frisol37R2013.05.15, 16:16
-2#76
Remedy @ 2013.05.15 11:16  Post: 657199

Ty i tobie podobni jesteście coraz bardziej śmieszni. Niedługo będziecie potrzebowali aplikacji żeby wam przypominała o żarciu albo oddychaniu.

Nie operuj skrajnościami bo nikt nie weźmie Cię poważnie w konwersacji.

Zastanawiam się jak mogłeś żyć do tej pory, przecież ewidentnie życie cię przerasta i sytuacje ratuje tylko smartfon z aplikacjami. Żałosne.

Wiesz jak ktos zacznie sobie ułatwiać życie to potem trudno mu zrezygnować z takich ułatwiaczy. Dawniej jak nie miałem samochodu to też nie wiedziałem że teraz bedzie mi to tak potrzebne. (kto tu jest żałosny?)

Kolejna sprawa, nie mam telefonu z Windows Phone i póki co nie zamierzam mieć.
no to teraz rozwaliłeś system, wypowiadasz się na temat na który nie masz pojęcia? To jest doprawdy załosne... Ja akurat miałem z nim styczność 10dni - dziękuję postoje.

Szkoda, że jak wielu innych użytkowników Androida masz tak sprany mózg, dla mnie 16 wersji Fruit Ninja różniących się np. tym, że ta jest dla Tegry a ta dla Qualcomma to skrajny idiotyzm i ewidentny przykład na brak jakiejkolwiek spójności systemu.
Nie wiem, nie ściągam piratów. Android Market wyświetla tylko kompatybilne apki.
Oczywiście każdy laik, który dopiero co kupił urządzenie z Androidem musi zrobić doktorat z elektroniki żeby wiedzieć jaki chip siedzi w jego smartfonie/tablecie aby móc pobrać odpowiednią wersję
Tak jak mówiłem, nie siągam piratów, jeżeli to dla Ciebie problem to znaczy że jesteś piratem bo pobierasz aplikacje/gry z poza obiegu zgodnego z prawem. W takim wypadku twój argument jest błędny. Nikt nie bedzie unifikował hardware bo chcesz sobie popiracić.
Pominę już tysiące aplikacji dublujących się, zasyfionych, zawiruszonych itd. Jakoś bardziej przekonuje mnie App Store i od razu zaznaczam NIE MAM iPhone'a.
A mnie AppStore nie przekonuje, przez kilka dni miałem iPada3 i to co na andku jest darmowe tam jest płatne, nawet najmniejsza bzdeta. dodatkowo system jest mega ograniczony do tego stopnia że nawet nie można przez przegladarke pobierać plików itp.
No i co z tego że aplikacje się dublują jak każda się czymś różni. Pobierz sobie np solid explorer to zobaczysz jak ten program jest świetnie zrobiony na tle tysiaca innych menadzerów plików.

Aplikacje stron to protezy, sam się nawku....łem nie raz z tymi gównami gdzie pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się zrobić bo nie ma pełnej funkcjonalności strony. Wybór więc jest prosty, albo działająca w 100% strona albo uboga aplikacja.
A na WP to już pewnie jest picuś glancuś? To akurat nie wina andka tylko deva.

Natomiast na temat komuny się nie wypowiadaj bo ta skończyła się zanim przyszedłeś na świat i znasz ją tylko z opowieści.


No niestety, pudło. Jestem z początku lat 80 i doskonale pamietam jak mój wujek siedział w areszcie bo przewoził czekolady z Niemiec dla dzieci na święta, albo jak mojego ojca zamknęli w wiezieniu za 'spekulowanie' odzieżą i złotem. Mógłbym o tym książkę napisać. Wiec jestem uczulony jak ktoś komuś zarzuca możliwość wyboru czegokolwiek.
Kosi_sonakiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kosi_sonaki2013.05.16, 21:37
Powiem tyle: niech mikromiękki buja się ze swoimi aplikacjami. Przespali okazje na stanie się realną konkurencją dla IOS czy Android. Żal mi tylko Nokii. Zaprzepaścili okazję. Dlaczego Szajsung może wydawać telefony pod wezwaniem obu 'konkurencyjnych' systemów nic na tym nie tracąc?
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.