komentarze
kadajoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kadajo2013.01.03, 09:31
10#21
HDR @ 2013.01.03 08:10  Post: 626107
To ja już wolę wydać 4K i kupić 'zwykły' 60 calowy telewizor z 3D. Nie będzie mu brakowało niczego co ma tamten :P

Niczego prócz dobrego obrazu ;p
qniakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
qniak2013.01.03, 13:43
Nie porównujcie tego TV z ekranami typu AMOLED bo to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o metodę produkcji, i co za tym idzie właściwości ekranu. Co z tego ze gdzieś w laboratoriach wydrukowano sobie oleda czy wyprodukowano go w inny śmiesznie tani sposób, skoro nie ma wybudowanych ogromnych linii produkcyjnych wykorzystujących tę metodę. Teoretycznie to człowiek może lecieć na księżyc, praktycznie obecnie jest to niemożliwe, tu jest podobnie. Oczywiście kilka mld $ na budowę fabryk produkujących tanie OLEDy to nie są jakieś niemożliwe kwoty dla producentów matryc, ale co z tego skoro automatycznie ograniczy to nadal wysokie zyski z LCD, która to technologia już dawno się zwróciła i teraz to czysty zarobek. Jak wchodziło podświetlenie Ledami to też była to górna półka, a teraz to standard w każdym nawet tanim lcd. To samo będzie z OLED-ami, stopniowo będą zwiększać udział i schodzić z ceny, zastępując powoli LCD na półkach sklepowych.
BartoleonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bartoleon2013.01.03, 18:36
-1#23
W końcu OLED do kupienia w zaskakująco niskiej cenie biorąc pod uwagę rozmiar i podatek od nowości.Już za 2-3 lata większość lcd trafi na złom ustępując miejsca OLED.
mariogoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mariogo2013.01.04, 02:34
Produkcja jest tańsza bo tak oświadczył sam producent, jest w necie info o tym.
Bardzo mnie cieszy ta wiadomość.
Za 10 lat będzie się liczyło ile masz miejsca na ścianie, a cena będzie drugorzędną sprawą (4tysie - 80cali) :-D
Natomiast przy większych ekranach żeby mieć oczy na środku jego wysokości, trzeba będzie TV stawiać na podłodze, żadnych stolików RTV, więc ruszy sprzedaż 'Desek' RTV do salonu :-)
Cyr4xZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Cyr4x2013.01.04, 08:15
Cabalerio @ 2013.01.02 17:33  Post: 625997
niech popracują nad żywotnością bo w telefonach jest słabo. Wypalanie przypomina trochę to z plazmy, ale może nie w każdym przypadku bo osobiście widziałem wypalony OLED białym napisem. Co prawda wyświetlacz był włączony 24h na dobę, no ale na lcd tego efektu nie ma.


Bo w LCD piksele nie świecą. Świecą diody LED albo świetlówki za matrycą. Piksele to z reguły trzy kolorowe (RGB), przezroczyste warstwy, które są mniej lub bardziej zasłaniane, w zależności od ciemności wyświetlanej barwy. W OLED i plazmie świecą bezpośrednio same piksele.
obidionZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
obidion2013.01.04, 12:46
Natepne nabijanie ludzi w balona- i do tego wszyscy tutaj daja sie nabrac...
Po pierwsze- WOLED- to tak jak w opisie - nie OLED- tylko podswietlanie bialym OLEDEM. Cos podobnego do Crystal LED, nad ktorym pracuje SONY.
Te okreslenie to przekret jak sprzedawanie Telewizorow LED- jakby cala technologia byla nowa- a nowe jest tylko podwietlanie- LEDy sa zazwyczaj tylko umieszczone na krawedziach telewizora.
W wypadku technologi WOLED nie powinno byc takiego problemu z zywotnoscia- jako ze uzyty jest tylko bialy OLED, a i obraz bedzie lepszy niz w pelno-powierzchowym podwietlaniu zwyklymi ledami (cos ala SAMSUNG LE46A956 z local dimming) bo bedzie ich tyle co pixeli.
Pelny oled to pelne organiczne diody- biala, czerwona, zielona i niebieska...
AndreeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Andree2013.01.05, 01:56
A czy to ważne jak powstaje obraz? Konsument nie będzie analizował szczegółów technologii, dla niego ważne są cechy użytkowe telewizora, jakość obrazu, trwałość, zużycie energii oraz przede wszystkim cena.
Gdyby chodziło tylko o podświetlanie matrycy LCD to nikt by sobie nie zawracał głowy diodami organicznymi, jeżeli natomiast każdy subpiksel, będący diodą WOLED jest sterowany oddzielnie, to mamy ekran pozbawiony wad LCD, takich jak prześwity czy długi czas reakcji. A nie ulega wątpliwości że naniesienie na ekran jednego rodzaju barwnika jest łatwiejsze i tańsze niż trzech.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.