komentarze
DyziorekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dyziorek2012.09.23, 11:25
gregory003 @ 2012.09.22 19:57  Post: 602776

Czy ja wiem, czy jest w czym się zakochiwać? W sumie te parametry jakieś wybitne nie są (choć masz absolutną rację, że to o niczym nie świadczy i trzeba poczekać na testy) - podobne można znaleźć w opisie większości monitorów na IPS/VA. Wygląd - cóż, to kwestia gustu. Dla nie ok., ale nic ponad to. Do tego jeszcze mizerne opcje regulacji położenia ekranu i ubogie wyposażenie w interfejsy.
Ułożenie złączy też niezbyt fortunne. Ja rozumiem - monitory coraz cieńsze, więc coraz trudniej zaprojektować złącza ułożone prostopadle do płaszczyzny monitora, ale żeby układać je tak?! No niby jak ktoś podłącza do monitora wyłącznie piec, to raz na kilka lat się może przemęczyć i powpychać kable w te pionowe wtyczki, ale o szybkim podłączeniu laptopa można zapomnieć. Nie można było chociaż ułożyć ich nie równolegle ale skośnie do płaszczyzny monitora?

W sumie monitor jak na dzisiejsze czasy, to taki przeciętniak. Może chociaż jakością obrazu się wyróżni?


No nie wiem, ale dla mnie krytyka złączy jest co najmniej dziwna zwłaszcza z laptopem bo sugerujesz, że przepinasz złącza od monitora przy monitorze zamiast przy laptopie - przyznasz się, że to dziwnie wygląda? Łazisz ze zwisającym kablem HDMI w laptopie?? Czy nie lepiej kable HDMI zostawić w spokoju podłączone do monitora, a przypinać przy samym laptopie?? Więc ta krytyka odnosi się tylko do przypadku kiedy pożyczasz taki monitor innym osobom. Faktycznie bardzo częsta sytuacja. Na pewno ten typ złączy wynika z kosztów wytwarzania , tańsze są przyłącza do płyty po kątem 0stopni (czyli równoległe), niż jakieś nietypowe 45stopni. Bardziej boli brak regulacji wysokości. Niemal pod każdy LCD muszę podkładać jakieś książki aby stał wyżej. No i IPS teraz już to nie to samo co IPS parę lat temu.
DyziorekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dyziorek2012.09.23, 11:31
HΛЯPΛGŌN @ 2012.09.23 01:01  Post: 602809
Czekam na monitory, które nie będą mieć w ogóle ramek. Przecież technicznie jest to wykonalne.


Akurat to jest bardzo trudne - przynajmniej jeden bok musi mieć przyłącze do matrycy na całą szerokość. Nie da się tego zrobić 'od tyłu' jak w kineskopowym. Jakby było to takie łatwe to zmniejszyłoby to i bardzo koszta budowania ścian telebimów na LCD. No i na pewno wielbicie eyefinity byliby wniebowzięci.
gregory003Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregory0032012.09.23, 13:08
@Dyziorek
Ale jak chowam kabel HDMI do szuflady kiedy akurat z niego nie korzystam, żeby nic mi się niepotrzebnie po biurku nie walało. Biurko stoi przy samej ścianie, więc nie mogę puścić go z tyłu. A na biurku zwyczajnie przeszkadza. No ale fakt, ze to raczej mój osobisty problem i większość osób nie będzie miało z tym problemów. Co do tego, że produkcja takich złączy jest tańsza, to wydaje mi się, że nie powinno takiemu producentowi robić większej różnicy, czy zrobi złącze skośne, czy równoległe. To raczej kwestia wyobraźni (albo jej braku) projektanta.
HashiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hashi2012.09.23, 17:30
Pynio @ 2012.09.22 13:37  Post: 602713
Może byście do cholery sprawdzali newsy... nawet zakładałem na forum temat w sprawie monitorów LG. Wprowadzacie potencjalnych klientów w ogromny błąd, ale skąd macie to wiedzieć skoro tematyka Srajfonów jest 'Main Theme' PCLAB.

http://www.youtube.com/watch?v=oS96RjxxU7A
Prosiłbym zapoznać się z materiałem powyżej i tego typu treść:

'Jednak pod tym względem monitorom Della i tak bardzo daleko do konkurencyjnych paneli LG.'

...poprawić...

ps. drugi film z 'bardzo cienką ramką' osławionego w wiadomości LG

http://www.youtube.com/watch?v=y4fg9liWguo...tailpage#t=248s

Dawno nie spotkałem się z takim czymś. Trudno mi w to uwierzyć, że walili taką ściemę.
MariostiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mariosti2012.09.24, 17:21
Dyziorek @ 2012.09.23 11:31  Post: 602842
Akurat to jest bardzo trudne - przynajmniej jeden bok musi mieć przyłącze do matrycy na całą szerokość. Nie da się tego zrobić 'od tyłu' jak w kineskopowym. Jakby było to takie łatwe to zmniejszyłoby to i bardzo koszta budowania ścian telebimów na LCD. No i na pewno wielbicie eyefinity byliby wniebowzięci.


Akurat przyłącza mogą być (i po rozebraniu paru monitorów wiem że tak są właśnie robionie) zwyczajnymi taśmami i ich grubość byłaby pomijalna (0.1 mm). Ramki w monitorach są głównie po to aby gdzieś umieścić krawędziowe podświetlenie. Bezramkowy monitor musiałby mieć matrycę podświetlaną od tyłu, co wymaga wielkich płaskich diód na całej powierzchni monitora święcących tak samo. Koszt produkcji rośnie zasadniczo, ale eliminuje to problem rozświetlonych krawędzi górnych/dolnych i ciemnych rogów.
Mayor TimZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mayor Tim2012.09.24, 22:33
Odnośnie najnowszych monitorów LG, pomyślałem, że jako posiadacz 3 takowych (IPS237L) coś napiszę. To, że LG przegięło z marketingiem, to niestety prawda. Rzeczywista szerokość ramki (czy raczej odległość od krawędzi monitora do obszaru matrycy, na którym wyświetlany jest obraz) wynosi około 11 mm (a nie rzekome 1,2 mm). TO jest przekręt, nie można się nie zgodzić. Z drugiej jednak strony monitory są bardzo dobre, doskonałe barwy, zero smużenia czy ghostingu, fajny design, MHL. Kupiłem zestaw 3 tych wyświetlaczy do vision surrond wiedząc wcześniej o tym, że ramka jest w rzeczywistości grubsza. Dlaczego? Bo 11 mm to i tak całkiem mało biorąc pod uwagę obecne na rynku monitory w tej klasie cenowej i o podobnych parametrach. Ktoś wcześniej napisał, że nie nadają się do konfiguracji wielomonitorowych. Ależ skąd! Nadają się całkiem nieźle imho :)
Zaloguj się, by móc komentować