komentarze
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2012.06.10, 11:54
-2#41
Super, nareszcie na takim zadupiu komunikacyjnym jakim mieszka matka(szczerców) bedzie cos szybszego niż kaprysny edge albo zdanie na łaske lokalnego operatora :)(kilka razy próbował mi montować swój net za każdym razem przysyłał jakiegoś idiote - raz skonfigurowal mi wifi w laptopie..zamiast przygotowanej instalacji podpietej kablem do tego laptopa..potrzeba bylo ustawić hasło z pliku i zablokować 'mydelniczke";)

W praktyce podejrzewam że niewielu bedzie kombinować i mniej obeznany z tematem poprostu kupi oferte Polsatu bo kombinowanie też troche kosztuje - w jednorazowym wydatku - modem, antena, karta. Szkoda tylko że Cyfrowy Polsat ma tak skonstruowaną oferte że łatwo naciąć sie na koszty - progi obniżone o 1GB względem statystyk podczas testów, płatność za przekroczone MB itd. no i spłaca sie to na raty. I ten super szybki internet ma nałożony kaganiec. (podobnie jak w Plusie LTE)

Moja matka 6GB wykorzystuje narazie na pół roku w Orange Free - na tym zadupiu ma tylko edge ale w mieście ma już HSDPA. Oferta Orange jest również 'darmowa' jeśli ma sie jakikolwiek telefon przelewając pieniądze z jednego na drugi mozna mieć kase na rozmowy i internet gratis bez skomplikowanego sprzętu. (bonus jest ważny rok po wysłaniu SMS o treści START 8002)
Skomplikowali jego używanie zmniejszając dzienny przelew do 10zł(tymczasowo było nawet tyle z limitem na miesiąc) a wcześniej można było 200zł.

Oby tylko mieli limity jak Play(po kilkanaście GB) - to troche potrwa.
Ja mam Play'a od 3 lat, sieć od roku niedomaga, nic nie zapowiada żeby zamontowali HSPA+
a tu prosze..w obu ważnych dla mnie lokalizacjach jest Aero :) najs.

W trzeciej(okolice włocławka) t-mobile na zadupiu ma nareszcie 3G, razem z Play niestety ale Areo omija to biedne miejsce i jest wielka dziura..taka czarna dziura z tego regionu nie tylko zarobki, nie tylko rozmontowana cukrownia, przemysł ale nawet nadajniki internetu :D

PS To chyba najszybciej rozwijajaca sie dziedzina naszej gospodarki - telefonia komórkowa.
*Konto usunięte*2012.06.10, 12:00
@up
Trochę wolno idzie im to. Solorz ma CPS+Polkomtel,
Robin_OtziZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Robin_Otzi2012.06.10, 12:02
hanti @ 2012.06.09 14:09  Post: 577200
mi w tel wykrywa siec 'PL 17' czy to jest aero ?

tak to jest to - mi też tak pokazuje
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2012.06.10, 12:02
Ale co im wolno idzie?
SunTzu - idzie im bardzo szybko.
Nie tylko LTE, nie tylko HSPA, ale też CDMA - w Plusie korzystają z usług pewnej firmy podobnej do Areo. Od 2007r mineło 5 lat, a postęp jest niesamowity - nie widzisz tego?
Od 5 lat jestem skazany na tego typu usługi początkowo trzeba było płacić 120zł za 2GB, 60zł za 500MB za jakiś marny gprs gdzie niegdzie edge(orange miał prawie wszędzie ale inne sieci nie) teraz na tych zadupiach nie tylko edge ma każdy operator, to jeszcze hspa 2100,900, LTE ma tyle nadajników ile dawniej miało 3G(w większych miastach) Play gdzie nie ma czegokolwiek jest CDMA..nawet te 5 lat temu TP miała nieopłacalną oferte dla mnie - płaciłem 120zł za kiepską usługe ale TP oferowała mi dokłądnie takie same koszty za przywiązanie kablem, 3 lata(pomyliło mi sie - umowa w play to 18mcy) temu Play dla takich osób jak ja miał oferte nie do przebicia 45zł, 3mce gratis, za to kupiłem sobie router wifi i było stabilne 1mbit
Nawet ostatnio dokonały sie inwestycje wifi i pewna firma oferuje usługe (mieszkam 3km od centrum, pod lasem) ale oferta jest nieopłacalna bo za 2mbit życzą sobie 80zł + 250zł za instalacje jedyny plus to brak limitów które mi nie przeszkadzają(mam obecnie 16GB)
W mojej wspólnocie jest 12 mieszkańców tylko 2 uzywa TP bo na więcej 'nie ma możliwości technicznych' kilku z wifi, kilku z Play'a, to samo jest na wsi u mojej matki - mimo że ciotka pracuje w TP nie ma możliwości technicznych bo by musieli ciagnąć 2km kabla, ludzie przerzucili się na wifi, ale na faceta który je oferuje od dawna są narzekania(osobiście sie na tym przejechałem..jak idiota prosiłem sie o to by mi podłączył internet - nie chciał :D )
Za kolejne 5 lat nikt na zadupiach nie będzie pamiętał o sercu i rozumie - w miastach jest nie tylko oferta bezprzewodowa ale kablówka.
Robin_OtziZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Robin_Otzi2012.06.10, 12:05
Mam włożoną kartę Aero2 do telefony SE Elm i internet działa zarówno w nim jak i jako modem po podłączeniu do komputera.
Zasięg taki sobie na obrzeżach Poznania
ale gdzieś dalej bywa kiepsko..
*Konto usunięte*2012.06.10, 12:05
-1#46
Stanley @ 2012.06.10 12:02  Post: 577309
Ale co im wolno idzie?

Wszystko? dublują sieci, nie ma konsolidacji ofert, nie ma wspólnego marketingu, nie ma najlepszej oferty na rynku (polkometl)
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2012.06.10, 12:23
SunTzu @ 2012.06.10 12:05  Post: 577311
Stanley @ 2012.06.10 12:02  Post: 577309
Ale co im wolno idzie?

Wszystko? dublują sieci, nie ma konsolidacji ofert, nie ma wspólnego marketingu, nie ma najlepszej oferty na rynku (polkometl)


Jak się inwestuje to nie ma najlepszej oferty - Plus od dawna zarabiał na Play'u nie musieli mieć najlepszej oferty - mają nie gorszą niż Orange i porównywalna do T-Mobile z wyłączeniem połączeń głosowych - stacjonarne bliźniacza oferta, internet bliźniacza oferta mają CDMA czego nie ma t-mobile a ma Orange.
Soloż ma Plusa od niedawna więc nie wiem o co Ty masz pretensje?
Pstryk i wszystko zrobione tak?
Dla SunTzu siedzącego przed komputerem nie tylko w tym temacie jest takie podejście.

Konsolidacja ofert - jaka konsolidacja?
Między jakimi firmami?
Plus i Cyfrowy polsat to były do niedawna osobne byty Polsat opierał swoją telefonie na Play'u internet jest przeznaczony do raczej stacjonarnych instalacji innego rodzaju klienta, telewizja polsatu jest tańszą ofertą przyciąga raczej na wsiach nie w miastach gdzie ludzie mają kablówki albo wypaśne tv i nke. Konsolidacja - byłoby niekorzystne dla Plusa kojarzenie z Polsatem uwierz mi. Ne bez przyczyny oferta LTE Plusa jest kierowana w reklamach do miastowych ;)
Polsat raczej w tandemie z telewizją na wsiach ta oferta jest bardziej popularna.
Nie zamierzam wchodzić w kompetencje managerów którzy mają lepsze dane na ten temat.

Dublują sieci - SunTzu, napisz mi konkretniej co masz na myśli.
aNDY^aNDZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aNDY^aND2012.06.10, 13:03
Brakuje w teście jakiegoś Dual Sim smartphona, żeby mieć internet i telefon równocześnie.
*Konto usunięte*2012.06.10, 13:04
Właśnie ma gorszą od Orange...

Od niedawna czyli prawie trzy kwartały i śladu po konsolidacji nie ma, zero ofert CPSu w Plusie, zero ofert plusa w CPSie.

Z tego co wiem to CPS opierał swoją telefonię na PTC i PTK, nie na Play-u, jedyne podobieństwo to fakt, że podobny system i ułatwienia dla nowego operatora.

Dublują, z tego co wiem CPS nie korzysta z sieci plus-a, budują własną infrastrukturę+PTK+PTC+Aero

--------------------
EDIT: Jak na ironię zdaję się od miesiąca mają ofertę z plus-a...
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2012.06.10, 15:46
Rzeczywiście zmyliły mnie dziwne stawki do telefoni CP z innych sieci(zbieżne z tym to Play - widocznie uznali że to dobry pomysł na zarobkowanie) -
http://www.operatorzy.pl/katalog/telefonia...inna,k376889881 (info z 2008r)
po zakupie Plusa Cyfrowy Polstat przerzucił się na Poolkomtel http://media2.pl/telekomunikacja/82316-Tel...urze-Plusa.html info z (2011r) Teraz zacznie wycofywać oferte operatora telefoni ze swojej oferty http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyfro...swoja-telefonie (2012r)

Spółki operatorów LTE,HSPA Soloża - podpisały umowe z Plusem http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=844
Więc wygląda na to że nie dojdzie między tymi firmami do jakiejś fuzji a raczej nie będą one ze sobą konkurować.
Poprostu Plus zamiast budować własną odrębną infrastrukture będzie kupował GB podobnie jak to robi Polsat. Co sie stanie z Polsatem(telewizja, internet, telefon) trudno powiedzieć.
W obecnej postaci rozdzielnych bytów mają łatwiej, fuzja usług nie ma sensu.

Polsat przez kilka strzałów w stope(min nie podpisanie umowy z BBC) nachalne wprowadzanie pseudo VOD i pewnie kilka innych z dominującego gracza zmienił sie miejscami z Cyfrą(która dawniej była takim odludkiem - nie było kanałów polsatu, nie było kanałów bbc teraz na cyfrze jest wszystko a po zakupie nki przypierają polsat do muru bogatą ofertą)

PTK Centertel i CenterNet(Midas) podpisały jakieś listy intencyjne na ruch międzysieciowy..bo tamta spółka wygrała przetarg na 1800MHz ale nie wiem o co biega - może zajmują się sprzedażą jakimś dziwacznym operatorom typu telefonia mBank, Avon itp.(jeśli wogóle toto jeszcze jest) i chodzi o roaming poza zasięgiem ich własnych nadajników..w każdym razie ta grupa analogicznie jak TP stała się wielkim hurtownikiem, a sieć zamiast na kablu oparli o HSPA i LTE

Podsumowując dublowanie - nie ma dublowania.
O obecne nadajniki Plusa w 2G i 3G 2100MHz bym sie nie martwił wraz z rozwojem i popularnością smartfonów będą używane w telefonach.
A nowsze technologie Plus zawdziecza Solożowi.

Kiedy LTE pokryje większy rejon kraju zacznie wchodzić w gre kolejny element - warstwa transmisji głosu i zwyczajnych połączeń przez tą sieć. Wówczas Midas będzie miał już silną pozycje narazie mają szerszy rynek sprzedaży.
Pokrywają kilkoma technologiami jednocześnie żeby mieć największą możliwą pojemnośc sieci, dostali wiele koncesji na różne częstotliwości.
Gdyby nie kupili Plusa wyrosla by im kolejna silna konkurencja w postaci Deuche Telecom a tak mogą spać spokojnie.
*Konto usunięte*2012.06.10, 16:32
Widać miałem stare info....
Jeszcze niedawno CPS reklamował się internet+telewizje+telefon, a dziś internet+telewizja, a wszystkie oferty telefon-> PLUS-a, jak widać CPS zmienił profil działalności i całą działalność telefoniczną odpuścił. Dziwne, że przy tym wszystkim PLUS czegoś nie zyskał (w sensie czegoś nowego w ofercie)

W sumie fajnie, że na naszym rynku działa tak silna Polska grupa solorza. Bo jakby nie patrzeć to Orange/TPSA (France Telecom, T-Mobile- niemcy... No i Play, które jest dziwnym tworem

Intel wyraźnie dostosowuje ceny do AMD tak by maksymalizować zyski. Nie walczy z nimi przecież ceną, nie ma wojny tutaj. Po co... za te 10% udziałów musieliby zejść z ceny.
mati17Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mati172012.06.11, 10:26
Niech mi ktoś powie ile się czeka gdy kartę odbiera się osobiście u nich w siedzibie. Też trzeba czekać ponad miesiąc tak jak pocztą czy karta jest gotowa od razu do odebrania ?
emgiebZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
emgieb2012.06.11, 12:37
Czeka się. Natomiast kartę można odebrać nieosobiście - dowód plus pisemne upoważnienie wystarcza :)

Ja dodam, że uzywam BDI w dwóch telefonach z Androidem - HTC Wildfire i Desire S. W WF jest stockowy ROM 2.3.3, w DS stockowy 2.3.5. W obu internet działa po ręcznym wpisaniu punktu dostępowego, choć ikona pokazuje, że zasięgu nie ma, a sieć nie jest dostępna. Nie działa tethering Wi-Fi. Dopiero jak na WF wgrałem Cyanogena 7.x bazującego na Andku 2.3.7, tethering ruszył bezboleśnie i juz mi trzy raz d*** uratował. Ci co narzekają na 512 Kbit/s najwyraźniej zapomnieli że nie tak dawno temu Neo 512 kbit/s to był świat i ludzie ;] I zapominają do jakiej przepustowości zwalniają usługi danych pozostałych opów po przekroczeniu limitu. T-Mobile na przykład dał mi 300 MB Blueconnecta na miesiąc, za darmo, owszem, ale 300 MB wystarcza mi na niecałe 3 tygodnie, a potem jest, uwaga, 16 kbit/s (tak, SZESNAŚCIE).

BDI spokojnie styka chociażby do SIP-u. Stacjonarny mam we Freeconecie, skonfigurowałem sobie na WF SIP (w 2.3.7 nie ma ograniczeń w rodzaju 'można korzystać tylko przez Wi-Fi";) i mam przenośny tel stacjonarny gdziekolwiek jestem :) Nie muszę go już nigdzie więcej podłączać. Fajna sprawa :)
SwordOfUltimateZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SwordOfUltimate2012.06.11, 13:44
tez mam telefon stacjonarny w komrce, IPCall, tanio jak cholera
frozenplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frozenpl2012.06.11, 14:06
Mam zamiar używać tego internetu w miejscu gdzie mam dość słaby zasięg. Jaki modem proponujecie mając na uwadze ten fakt? Lepiej taki z dodatkową anteną czy po prostu droższy model?
MarucinsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marucins2012.06.11, 14:19
Czemu ajPada nie testowaliście a ajFone? Tyczy się to też innych telefonów!

Toż właśnie taka karta jest idealna dla tabletów!
Ozr2012.06.12, 10:29
Wiadomo o aero jest już od dawna, jednak brakowało takiego artykułu, jak ten! Dzięki :)
Ozr2012.06.21, 10:51
Sprawdzał ktoś, czy będzie działało w telefonie z simlockem z plusa?
AlartZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Alart2012.06.22, 14:20
Skoro jest 512 to czas zamówić - pomyślałem. Wcześniej, przy 256 kbitach prędkość była zdecydowanie za mała, nawet do pclaba bez reklam. Wysłałem znajomego do Warszawy i od wczoraj mogę się cieszyć jak pajac tym aero. Ale się nie cieszę jak pajac, bowiem nim nie jestem.
Korzystam z E173s-2 z t-mobile. Przy użyciu firmowego blueconnecta wszystko ssało, ale po skorzystaniu z topornego, ale fajnego programu top_netinfo nie ma problemu.
Jeśli chodzi o odczucia, to jest w porządku gdy używa się jednej rzeczy i nie ściąga plików. Przy używaniu utorrenta i przeglądarki było niezbyt przyjemnie, po ściągnięciu wszystkich plików (wcale nie piratów - anime!), korzystanie z przeglądarki okazało się całkiem przyjemne. Mam zastrzeżenia co do opóźnień - mogą przeszkadzać.
Prędkość pobierania to nie są oczekiwane 64 kB. Ale stabilne 56 kB, czyli 192 kbity da się uzyskać jak najbardziej. Wątpię, żeby to była sprawa modemu. Mieszkam w centrum Wrocławia, więc sygnał też jest silny - oryginalnie, płatnie w t-mobile jest 256 kB w obie strony. Ogólnie jest lekka ściema, a na godzinę można ściągnąć 150-200 MB danych.
Lepiej tutaj wypada prędkość wysyłania - stabilne 32 kB są naprawdę. Wiele zwykłych, płatnych ofert ma taką prędkość!

Mankamentem jest rozłączanie co jakiś czas (ponoć godzina- ja nie wierzę). Uniemożliwia to efektywne pobieranie plików z warezów. Cóż, let's torrent...
Plany na przyszłość mam takie, żeby całkowicie zrezygnować z neostrady i przerzucić się na aero. Siostra ciężko przeżyje odłączenie od Youtuba, ale innym domownikom nie powinno to aż tak przeszkadzać.

Może najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie większej ilości modemów i kart, się zobaczy.
emgiebZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
emgieb2012.09.01, 17:04
Z ostatniej chwili - na BDI można bez problemu ciąć w Diablo III :D
Zaloguj się, by móc komentować