komentarze
*Konto usunięte*2012.06.19, 00:52
ZIB2000 @ 2012.06.17 15:26  Post: 578832Virtus magnetofon DAT to TYLKO audio - dźwiek z niego przechwycisz czymkolwiek posiadającym wejście SPDIF


Myślisz, że mam DAT-a i nie wiem, że to audio ? :+)

Chodziło mi o to by jedna karta była do wideo i do audio z DAT-a.
PulpitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pulpit2012.06.19, 13:44
Jak ktoś ma 750zł to ma na sprzęt do nagrywania. Największym problemem streamowania jest obciążenie łącza, a nie systemu. Niektóre gry nie są przystosowane do frapsa/streamu więc dobry sprzęt nie pomoże (nie mówię tu o tym urządzeniu)
nucleo86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nucleo862012.07.03, 14:09
Takie głupoty wypisujecie, że aż mnie skręcało i się zarejestrowałem.

Po pierwsze na rynku obecnie jest tylko kilka urządzeń o podobnych możliwościach, a produkt AVerMedii jest najbardziej uniwersalny, intuicyjny w obsłudze, software jest update-owany i początkowe problemy z dźwiękiem są przeszłością.

Na prawdę nie rozumiem jak można porównywać FRAPS-a do tego typu urządzeń. to tak jakby porównywać jazdę samochodem w grze do prawdziwej jazdy samochodem.

Posiadam w domu 2 komputery, jeden 4, a drugi 8 rdzeniowy, obydwa podkręcone do ponad 4 GHz i pomimo nagrywania w różnych programach (FRAPS, Dxtory, Xfire, Action, itd.) na najnowszej generacji Dysku SSD (Vertex 3) płynność nawet starszych gier przy nagrywaniu w trybie 1080p (obojętnie czy 30 czy 60 fps) wyraźnie spada w momentach gry, które są nieco bardziej wymagające dla sprzętu.

Gram i nagrywam głównie filmy z WoW-a, czyli gry która nie jest potworem, jeśli chodzi o wymogi, a mimo tego przy nagrywaniu obraz przestaje być płynny, odczuwa się wyraźne opóźnienie podczas ruchu myszką i nie ma to znaczenia, że procesor przy nagrywaniu wykorzystuje 15% zasobów, że z 16gb RAM-u zapchane jest łącznie 3, że karta graficzna jest obciążona w 30%, a dysk nagrywa z prędkością co najmniej 250mb/s.

Każdy kto nagrywa filmy przynajmniej docelowo myśli o tym żeby je wrzucić, np. na YT lub streamować. O ile w pierwszym wypadku użycie FRAPSA czy innego programu może być uzasadnione to streamowanie bez względu na łącze jakie się posiada nawet w XFire, który ma to nieźle zorganizowane, jest raczej słabe.

Jak uważacie, że jakość nagrań tego urządzenia jest słaba to nie wiem na co jest za słaba, bo na pewno nie na YT i na streamowanie.

Stosunek jakość/pojemność jest tu dobrze rozwiązana i skalowalna. Posiadam kartę TV od AVerMedii, która pozwala na nagrywanie HD z telewizjii cyfrowej i chociaż jako zawodowy grafik mam duże wymogi odnośnie jakości obrazu to jestem bardzo zadowolony z jakości filmów jakie w ten sposób są nagrywane i kompresowane w czasie rzeczywistym przy relatywnie niskim wykorzystaniu zasobów komputera. W artykule porównuje się jakość nagranej klatki filmu nieskompresowanego we FRAPS do skompresowanej klatki filmu (co już samo w sobie jest bezsensowne) nie podając przy jakich parametrach został ten film nagrany (zakładam, że przy defaultowych, czyli na pewno nie najlepszych).

Kilka dni czytałem o produktach konkurencyjnych i wypadają gorzej na tle Live Gamer-a, dla którego 1080p jest standardem i nie trzeba mieć specjalnej płyty głównej z USB 3, Thunderbolta, dysku zewnętrznego czy innych rzeczy. Dodam, że w tym przedziale cenowym żaden produkt nie nagrywa filmów w 1080p z 60 FPS-ami, więc nie ma się tu czego czepiać.

Piszecie, że ta karta nie nadaje się do nagrywania z PC, w którym jest zamontowana? Yyyy, a to niby czemu? Nie ma tu laga, a sama karta nie obciąża komputera to w czym problem?!

Redaktorzy podają jako gigantyczny minus, że nie da się grać przy 120 Hz, ale ja nie widzę problemu. Większość kart graficznych nadających się do gier ma 2 wyjścia DVI, więc można ustawić klonowanie obrazu i obraz z karty wyprowadzić do Live Gamer-a drugim wyjściem karty graficznej, a wyjście Live Gamer-a wyprowadzić na drugie wejście w monitorze (aktualnie jest w zasadzie standard w monitorach ze średniej półki) lub na inny monitor (praktycznie każdy nawet półprofesjonalny gracz, komentator czy ktokolwiek zainteresowany takim sprzętem posiada 2 monitory). W ten sposób można też ominąć problem z niewspółgrającym monitorem co z drugiej strony wydaje się być dziwne, bo każdy standardowy monitor za pewne nie będzie sprawiać żadnych problemów.

Kolejny opisany minus to jakość dźwięku, która rzekomo jest dziwna. Z tego co widziałem po filmikach na YT to nie zauważyłem nic podobnego, więc to jakiś indywidualny problem.

Na pewno minusem jest cena co wynika z popytu, który za kilka lat wzrośnie i dla wielu stanie się standardem. 700 zł to kwota, która pozwala na wymianę każdego podzespołu w komputerze i dla osób, którym taki sprzęt nie jest niezbędny wydanie tych pieniędzy w taki sposób może się wydawać idiotyzmem co nie znaczy, że ludzie, którzy są w stanie wydać tyle pieniędzy na ten sprzęt to idioci. Osobiście również spodziewałem się w tej cenie pełnej obsługi 1080p60, wielokanałowego dźwięku cyfrowego i większych możliwości regulacji bitrate-u ( to podobno ma być poprawione w kolejnych wersjach oprogramowania), ale z nie do końca znanych mi powodów za sprzęt posiadający takie możliwości trzeba wydać ponad 2000 zł, więc należy odnieść tą cenę do konkurencyjnych produktów, a ta jest bardzo podobna.

Kolejny minus o jakim się tu pisze to brak obsługi nagrywania dźwięku 5.1. niby od wielu lat mamy w grach i w kartach dźwiękowych pełną obsługę dźwięku wielokanałowego, ale i tak w dalszym ciągu to stereo jest standardem, a PRO gracze raczej używają słuchawek niż wypasionych głośniczków obsługujących 7.1.


Na koniec obejrzyjcie kilka filmików żeby realnie ocenić jakość i raz na zawsze skończyć porównywanie hardware-owych rozwiązań do FRAPS-a (oczywiście należy oglądać w 1080p):

1. http://www.youtube.com/watch?v=1IgxWZ6JC8g (6:45)
2. http://www.youtube.com/watch?v=S6vnwL5-qGM
3. http://www.youtube.com/watch?v=AdeA0a1sxl0
J0dlaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
J0dla2012.09.30, 19:10
Autor wybrał taka platformę testową która w ogóle nie potrzebuje owej karty i co to ma pokazać?
Ta karta jest przeznaczona do przechwytywania obraz a głównie do STREAMowania.
Wiele z osób komentujących chyba nie wie iż istnieją ludzi ze starszymi konfiguracjami które maja problem z zapewnieniem streama 480p a co dopiero FullHD.Do tych ludzi należę ja. Ze swoja konfiguracja nie mogę uzyskać nawet 480p w grze takiej jak world of tanks(z80fps do 14 na low ustawieniach) bo obciążenie xsplita+dxtory zabija mój procesor.Wracając do jakości nagrywanego obrazu jest według mnie bardzo dobra i jeśli pozwoli mi grac normalnie to czemu nie ? Aby mieć komputer do streamu potrzebowałbym wymienić procesor,pamięci ram,kartę graficzna,płytę główna i na lepszej jakości zasilacz wiec ja dziękuje za taka inwestycje gdy wszystkie nowe tytuły dobrze chodzą na obecnym komputerze.
Kupowanie nowego komputera co 2lata to według mnie strata pieniędzy.
Z tego co wyczytałem można przechwytywać obraz także z innych urządzeń co zwiększa funkcjonalność tego urządzenia.
Ja sam mam zamiar kupić LiveGameraHD gdyż jest to według mnie opcja najbardziej rozsądna jako kompromis pomiędzy wydawaniem 2tys na 'nowy' sprzęt a 700zl na sama kartę.
'nowy' - to słowo w technice obecnie szybko się dezaktualizuje ↓.
Nowy komputer planuje kupić dopiero gdy po inwazji 22nm Intela i kontrataku AMD(jeszcze go nie ma ale będzie musiał nastąpić) pojawia się jeszcze wydajniejsze CPU to samo tyczy się kart graficznych wiec co najmniej rok czekania.
slawko98Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
slawko982013.09.11, 13:49
najlepej jest kupic program Action! nie dośc ze polski to lepiej działa od frapsa przy mniejszym obciażeniu
Zaloguj się, by móc komentować