komentarze
januziZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
januzi2006.05.03, 13:27
jakis program dzialajacy w tle i sprawdzajacy co sie instaluje, otrzymujesz liste plikow i wsrod nich beda te interesujace
nawet za pomoca szukarki mozna znalezc pliki, ktore sie zainstalowaly z update, wpisujesz date i mniej wiecej czas i voila
potem tylko kojarzysz, ktore pliki sa zwiazane z ta, czy inna funkcja
rampageZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rampage2006.05.03, 13:23
lol - oburzenie jak cholera z powodu takiej pierdoły....

Podważanie autorytetu, inne cuda, burzenie porządku, ble ble ble.......
A ja cholera po prostu jestem ciekawy, złamano kolejne zabezpieczenie, chcę wiedzieć jak.
stefeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
stefe2006.05.03, 10:47
tu nie chodzi o ty czy zamknąć czy nie zamknąć... moim zdaniem PCLab obniża loty podając takie niusy... zresztą ostatnio sporo tutaj "niusów" np. o gwiazdach pop itp. ehh...
cebitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cebit2006.05.03, 10:42
Zamknijmy tez strone ITworld.com bo ona rowniez zlamala prawo prezentujac newsa o tym smilies/tongue.gif

Paranoja
*Konto usunięte*2006.05.03, 01:27
dużo prostszym sposobem jest uruchomienie (tam gdzie zwykle podajecie adres strony) komendy java. wyłącza WGA (którego po ostatnim updajcie nie można już wyłączyć jako ActiveX).

poszukacie to znajdziecie smilies/wink.gif

pozdrawiam,

Peacemaker.
EladamariZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Eladamari2006.05.03, 00:01
CYTAT(webjasiek @ 1 maja 2006, 09:30) <{POST_SNAPBACK}>
A ja jestem ufny, mam oryginał (firma) i zasysam od Billa wszystko, co mi daje. A co tam...

Jak już będą (oby nie!) zitegrowane systemy komputerowe z naszymi mózgami to wtedy będę wyłączał autoupdate, żeby mi jakiś Bill czego do głowy nie nakład. smilies/wink.gif A do komputera niech se wkłada co chce. Mogę mu nawet kopię plików na DVD wysłać, jak mi koszty przesyłki pokryje. Nic do ukrycia.

Pa.

to sie zdziwisz kiedys. Po kazdym formacie i instal windy zaczynam od wylaczenia autoupdate. Ostatni ciekawy przypadek z jakim sie zetknalem to latka krytyczna do IE pod 98 ktora wylacza platnika. Wpierw byl instal latki a potem telefony z firmy ze platnik im nie chodzi smilies/kwasny.gif
Latki mozna lykac jak sa przetestowane juz dobrze albo jak sa bardzo potrzebne (np blaster)
QubaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Quba2006.05.02, 23:00
CYTAT(sjclon @ 30 kwietnia 2006, 18:50) <{POST_SNAPBACK}>
Aplikacja WGA ma na celu informowanie użytkownika o legalności jego systemu. Świadome łamanie jej zabezpieczenia nie jest legalne.

Świadome odinstalowanie uaktualnienia mającego na celu powiadomienie użytkownika o nielegalności jego systemu (który w danej chwili zamonituje o posiadaniu nielegalnej/niezarejestrowanej wersi systemu), jest maskowaniem się przed wymiarem sprawiedliwości.

Dodatek ten mam status protektora przed posiadaniem nielegalnej bądź niezarejestrowanej kopii systemu, więc ingerencja w funkcję jaką on pełni w systemie, jest niezgodna z prawem.

Publiczne rozpowszechnianie instrukcji związanych z wyłączeniem aplikacji monitującej (w danej chwili) o nielegalność systemu jest przestępstwem.


smilies/shocked.gif Do kryminału z nimi! Przestępstwo! smilies/shocked.gif


Cos ty taki prawy? smilies/kwasny.gif
Hamil_HamsterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hamil_Hamster2006.05.02, 22:07
CYTAT(sjclon @ 30 kwietnia 2006, 18:50) <{POST_SNAPBACK}>
pierdu pierdu

Wymyślasz samodzielnie jakieś farmazony a później umieszczasz je w formie udającej cytowanie.
Żenada smilies/lol2.gif
*Konto usunięte*2006.05.02, 09:47
mam microsoft głeboko w smilies/zadek.gif
xp-AntiSpy i po problemie ...
a system uaktualniajcie tymi "pack'ami"
AutoPatcher
wesja Lite - same poprawki

Full poprawki + programy uzytkowe

http://autopatcher.pol.pl/

np jak przy nazwie pisze Kwiecień znaczy to ze pack zawiera wsystkie poprawki od premiery XP SP2 do kwietnia tego roku smilies/krzywy.gif
jesli np mamy pack z marca 2006 wystarczy sciagnac update z kwietnia ( na samym dole ) itd ...
malyfotografZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
malyfotograf2006.05.02, 03:08
CYTAT(dev @ 30 kwietnia 2006, 14:19) <{POST_SNAPBACK}>
Według opisu, zadanie nie jest trudne i ogranicza się do uruchomienia menedżera zadań, wyłączeniu jednego z procesów, a następnie zmianie nazw dwóch plików w folderach systemu Windows. Chętni mogą znaleźć opis metody tutaj.


Nie wiem czy to przeoczenie, że taki news i w tej formie zaistniał na stronie głównej pclaba.

Po forach przechadzają się moderatorzy przydzielający użytkownikow ostrzeżenia za promowanie piractwa/ linkowanie warezów itp. i bardzo dobrze. A tymczasem redakcja serwisu pozwala sobie na takie traktowanie sprawy, podważając tym samym porządek, który sama stworzyła.

Ten news nie ma właściwie wartości poznawczej, ot kolejne zabezpieczenie zostało złamane. Idąc dalej tym tropem, należałoby również na bieżąco informować o powstaniu kolejnych cracków do kolejnych wersji oprogramowania. Czy autor uważa, że link, który podał posłuży czytelnikom do rozszerzenia swoich horyzontów? Czy może jednak do pozbycia się pewnych uciążliwości z posiadanego nielegalnie oprogramowania? Żeby była jasność: nikogo nie potępiam, nie chodzi mi tutaj też o całą stronę prawną przedsięwzięcia. Problem polega tylko na tym, że coś może być legalne, ale mało przyzwoite. I z takim przykładem mamy tutaj do czynienia.
*Konto usunięte*2006.05.01, 16:49
Zwazajac na regulamin forum (wiem, ze to nie jest forum, ale jednak pokazuje on pewne nastawienie pclaba do piractwa) to tresc newsa jest dosc kontrowersyjna.
Mam swoje na sumieniu jesli chodzi o nielegalne programy, wiec nie zamierzam nikogo pouczac w tej kwesti, tylko zauwazam, ze to troche zle rzutuje na serwis. Niepotrzebnie.

Co do sposobu usuniecia to jest dostepny odpowiedni plik do nadgrania w systemie i rozwiazuje on wszelekie "problemy" z latka- dlatego ten news nie jest nawet zbyt ciekawy.
nofinkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nofink2006.05.01, 16:07
wszystko do sie obejsc smilies/bigsmile.gif
webjasiekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
webjasiek2006.05.01, 09:30
A ja jestem ufny, mam oryginał (firma) i zasysam od Billa wszystko, co mi daje. A co tam...

Jak już będą (oby nie!) zitegrowane systemy komputerowe z naszymi mózgami to wtedy będę wyłączał autoupdate, żeby mi jakiś Bill czego do głowy nie nakład. smilies/wink.gif A do komputera niech se wkłada co chce. Mogę mu nawet kopię plików na DVD wysłać, jak mi koszty przesyłki pokryje. Nic do ukrycia.

Pa.
WilkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Wilk2006.05.01, 01:49
Do takich głupot trzeba poradniki robic jak tą łate usunąć smilies/question.gif
Dla mnie, u znajomej, zajeło to jakąś minute żeby to usunąć. smilies/szczerbaty.gif

Sam takiego problemu niemiałem ale jak ktoś musi wiedzieć to podam:
w katalogu windows są foldery z wszystkimi łatami, wystarczy otworzyć ostatni w kturym znajduje się porgram usuwający tą łatę. Celowo nie podam nazwy katalogu smilies/szczerbaty.gif

Poszukajcie sami smilies/question.gif

Dla mnie wystarczy legalna SUse 10.0
D3X2006.04.30, 23:28
Hmm... a mi wystaczyło, że używam LEGALNEGO debiana...
LuckZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Luck2006.04.30, 22:50
hmm

mnie tez ta latka dopadla z jakis miesiac-dwa temu

wystarczylo wejsc do dodaj/usun programy i odinstalawac ta latke i wszystko ladnie zaczelo dzialac jak przedtem
nastepnie wystarczylo zaznaczyc, by nigdy wiecej windows update nie pobieral mi tej latki i wszystko zalatwione
*Konto usunięte*2006.04.30, 22:33
Dobre, dobre... smilies/szczerbaty.gif Piraci będą zachwyceni! smilies/wink.gif
vhd2006.04.30, 22:27
CYTAT(sjclon @ 30 kwietnia 2006, 18:06) <{POST_SNAPBACK}>
Wszelakie powielanie treści związanych z łamaniem prawa, świadome bądź nieświadome działanie na czyjąś niekorzyść z tym związaną, jest przestępstwem.


Powielanie informacji na temat metod popełniania przestępstw samo w sobie nie jest przestępstwem. Wykorzystanie tej informacji, lub naklanianie do jej wykorzystania - owszem. To tak jakby uznac za przestepce tego kto powie gdzie nalezy wycelowac bron i jak pociagnac za spust zeby zabic...
eXDamiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
eXDami2006.04.30, 22:06
CYTAT(DesoloAnimus @ 30 kwietnia 2006, 16:15) <{POST_SNAPBACK}>
Nie powiedziałbym, że taką zaawansowaną...

CYTAT(sjclon @ 30 kwietnia 2006, 16:50) <{POST_SNAPBACK}>
kompletna bzdura.

To byla ironia smilies/szczerbaty.gif
exp2006.04.30, 22:04
CYTAT(sjclon @ 30 kwietnia 2006, 18:06) <{POST_SNAPBACK}>
Prawo jest jednoznaczne DesoloAnimus. Wszelakie powielanie treści związanych z łamaniem prawa, świadome bądź nieświadome działanie na czyjąś niekorzyść z tym związaną, jest przestępstwem. Nie wiele osób sobie z tego zdaje sprawę a powinno.


Polecam lekture: (paragraf "How to uninstall Windows Genuine Advantage Notifications" - na samym dole)

strona microsoft.com

Jak widzisz, sam Microsoft nie zdaje sobie z tego sprawy.

EDIT:
A jednak MS, nie pozwala odinstalowac Windows Genuine Advantage Notifications, a jedynie czasowo wyłączyć wyświetlane przez owo uaktualnienie informacje. Mea kulpa.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.