Komentarze
Komentarzy na stronę
1
drkn (2005.07.27, 14:29)
Ocena: 0
#1

0%
Tak się składa że z SUNem mam trochę więcej wspólnego niż przeciętny user i na temat ich rozwiązań i ew. przyszłości mam trochę odmienne zdanie. Serwery SUNa stają się coraz mniej popularne w rozwiązaniach biznesowych, bo ich głównym atutem - niezawodnością - mogą się już pochwalić inni dostawcy. Solaris wydaje mi się już systemem bardziej uczelnianym niż produkcyjnym, a zacytowana ilość userów wynika z tego że dawniej było to jedyne rozwiązanie tego typu a koszty migracji są dość wysokie... Teraz częściej wybierany jest Linux i FreeBSD - głównie ze względu na koszty - reszta parametrów jest porównywalna.

Jeżeli chodzi o soft to główne oferowane przez SUNa rozwiązania też nie mają się najlepiej...
1. OpenOffice - inicjatywa godna pochwały, niestety firmy nadal wybierają rozwiązania M$, ponieważ stało się to już standardem... OF nie radzi sobie jeszcze za dobrze z odczytem tego formatu, a poważna firma nie może sobie pozwolić na niemożliwość poprawnego odczytania dokumentu od Klienta... Soft jest więc głównie popularny jedynie na systemach opartych na Linuxie i tam gdzie niestety Office M$ mieć nie można.

2. SUN J2EE Server - ilość wdrożeń produkcyjnych ... - szczątkowa. Serwer nieprzewidywalny i drogi - lepiej wybrać JBossa, a jeżeli już trzeba płacić to wybiera się rozwiązania sprawdzone - IBM, BEA.

3. Java - Trwają już prace nad OpenSourcową implementacją JVM ... SUN się wprawdzie strasznie burzy, ale zrobić nic nie może. Jakby nie patrzeć - już niedługo straci kontrolę nad tą częścią rynku.

4. Forte For Java / NetBeans (czy jak to się teraz nazywa) - no coż... standardem w tym momencie jest już OpenSourcowy Eclipse i nic nie zapowiada żeby się to zmieniło. Cierpi przez to także IBM i Borland, jednak oni przyjęli inną taktykę. Zamiast walczyć z przeciwnikiem - dołączyli do niego. smilies/krzywy.gif

Jakby nie patrzeć - na KAŻDYM polu SUN traci jakąkolwiek przewagę i gdzieniegdzie słychać pogłoski o możliwym upadku firmy w najbliższej przyszłości. Moim zdaniem jest to trochę przesadzone, ale różowo na pewno nie jest.
*Konto usunięte* (2005.07.27, 14:50)
Ocena: 0
#2
No oczywiście, Sun przedstawiając wyniki finansowe, z pewnością chce pokazać plusy, a takimi ma być sprzedaż JES-a czy serwery z Opteronami. Z pewnością część rozwiązań kuleje albo musi bronić się przed OpenSourcem, ale przynajmniej ostatnio coś się dzieje. Sun sprawia wrażenie firmy wychodzącej z jakiejś niszy, w której był przez parę lat. Tak więc na upadek firmy trzeba będzie chyba jeszcze trochę poczekać smilies/smile.gif
drkn (2005.07.27, 15:08)
Ocena: 0
#3

0%
"Wychodzenie z niszy"... dobre stwierdzenie. Jak dla mnie jednak zła jest taktyka. SUN jest w tym momencie firmą nieukierunkowaną. Nie ma ani jednego produktu, który jednoznacznie by ją wyróżniał i na każdym polu przegrywa z silniejszym / tańszym / darmowym przeciwnikiem. Dodatkowo wizerunek firmy powoli blednie... Przeciętny user nie jest w stanie sprecyzować w 1, 2 zdaniach czym firma tak naprawde się zajmuje.
*Konto usunięte* (2005.07.27, 23:32)
Ocena: 0
#4
CYTAT(drkn @ Jul 27 2005, 14:08)
Przeciętny user nie jest w stanie sprecyzować w 1, 2 zdaniach czym firma tak naprawde się zajmuje.

W 1-2 zdaniach może nie, ale jedno słowo: JAVA smilies/smile.gif. A coś więcej? Rzeczywiście, chyba nie tylko Ty masz wątpliwości w jakim kierunku to naprawdę zmierza...
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 65
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Eksperyment się nie udał. 15
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 20
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane