komentarze
SpookieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Spookie2004.11.23, 00:02
w końcu jest smilies/bigsmile.gif zabierm się za czytanie ...1st
smileZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
smile2004.11.23, 00:05
noo.... kochane kompendium... ciekawe ciekawe... zaraz się okaże co jest wart mój Modecom 350GT smilies/smile.gif
yacekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yacek2004.11.23, 00:20
Bardzo przyjemny art, tylko dlaczego w tabelce excela(btw. bardzo miły dodatek) nie ma oceny głośności? przydałby (mi) się.
cOijNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cOijN2004.11.23, 00:55
jeszcze nie przyczytalem ale jedna mala uwaga: patryko po co umiesciles tyle zdjec? spora czesc moznaby bylo sobie podarowac, czesc sie powtarza [niemal identyczne ujecia]. to oczywiscie nie zarzut, foty są ok, ale do celow artu chyba nie bylo konieczne taki ich przesyt smilies/wink.gif

pzdr.
cOijNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cOijN2004.11.23, 00:57
btw- niektore trzeba bylo troche podjasnic bo nie maja bialego tla [jest bardzo jasnoszare smilies/wink.gif]. szkoda tez ze kabelki nie są rozplecione, rozwiniete.

pzdr.
lupisZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lupis2004.11.23, 01:36
nie wiem czemu ale myslalem ze napiszecie cos wiecej ale wy chyba jednak wszystko napisaliscie a jednak czuje jakis niedosyt(wlasnie razem czy osobno:)smilies/smile.gif
cOijNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cOijN2004.11.23, 01:42
razem smilies/wink.gif

btw. ja też...

pzdr.
serek25Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
serek252004.11.23, 01:49
Coś mnie tkneło i skoczyłem na ostanią stronę a tu zonk "jednak po dłuższym zastanowieniu zdecydowaliśmy się nie wyróżniać żadnego produktu. Ocenę pozostawiamy Wam"- a ja właśnie chciałem tego uniknąć smilies/tongue.gif zdając się na Waszą rekomendację, no cóż może konkurecja coś konkretnego poleci... smilies/tongue.gif
*Konto usunięte*2004.11.23, 02:46
mySQL query error: SELECT m.*,me.*,p.*,g.g_hide_from_list,g.g_id FROM ibf_members m

LEFT JOIN ibf_member_extra me ON me.id=m.id

LEFT JOIN ibf_pfields_content p ON (p.member_id=m.id)

LEFT JOIN ibf_groups g ON (g.g_id=m.mgroup)

WHERE g.g_hide_from_list <> 1

ORDER BY m.name asc

LIMIT 0, 10mySQL error: Got error 28 from table handler

mySQL error code:

Date: Tuesday 23rd of November 2004 02:44:49 AMTo wyskoczyło po próbie wejścia na forum, kiedy naprawicie logowanie i zmianicie layout aby forum wygladało jak stare i było zintegrowane z serwisem?!!!!
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2004.11.23, 02:55
Też podzielam podobne uczucia. Jakis niedosyt jest.
SławekplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sławekpl2004.11.23, 03:51
Ale fuszerka fuj, z zaciekawieniem czekałem i się totalnie zawiodłem, Po PCLabie spodziewałem się czegoś podobnego przynajmniej.

http://www.amdmb.com/article-display.php?ArticleID=270

Jeszcze nie znalazłem dobrej i solidnej recencji jakiegokolwiek zasilacza na polskich stronach - szkoda.
HetmanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hetman2004.11.23, 06:00
W sumie słusznie, że nie ma rekomendacji. Stabilność można by sprawdzić wywołując tylko stany nieustalone.Brak mi zasilaczy z klasy "złomowej" jak codegen, dla porównania. Chyba że to strach przed wpadką smilies/smile.gif tych "lepszych". Możnaby przyznawać antyrekomendacje, teraz też by się jedna przydała dla revolteca a ani śłowa o tym na końcu... Ja rozumiem, że jest fajny i jak ktoś lubi ryzyko to będzie się wszystko lepiej podkręcać a dzisiejsze układy majątak naprawdęogromne toleracje i wytrzymałość w porównaniu ze starszymi, ale niezgodność z normą to jest mogiła, podstaw do reklamacji i procesu sądowego w przypadku uszkodzenia reszty sprzętu.Zabrakło też wykresów różnic idle - stress, wiem że możan samemu na podstawi dołączonych tabelek, ale byłby lepsze niż tyle wykresó zużycia prądu.
FelsonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Felson2004.11.23, 09:46
Patryko, niezła robota, ale:1. Podając dane z tabliczek znamionowych pominąłeś jeden z najważniejszych parametrów, tzn. łączne graniczne obciążenia. Przykłądowo dla Modecoma FSP350-60PN(PF) łączne obciążenie dla linii +3,3V i +5V wynosi 220W a nie ponad 240W jak wynikałoby z prostego dodawania. W przypadku innych zasilaczy te różnice mogą być większe.2. Brak też choćby krótkiego opisania cech charakterystycznych dla poszczególnych zasilaczy - chocby Antec TruePower mających rozdzielone obwody dla poszczególnych napięć, przez co nie występuje w nich ograniczenie wspomniane wyżej, a także brak wahań jednego napięcia przy dużym obciążeniu innej linii. Takie rozwiązanie niejako uzasadnia cenę takiego zasilacza, a z Twojego opisu to nie wynika.3. Czytelność wykresów. Czy pokazując np napięcia + 12V nie lepiej byłoby zrobić wykres tylko w przedziale 10-14V z dodatkowo zaznaczonym obszarem tolerancji ATX (11,4-12,6V)? Poprawiłoby to znacznie czytelność i umożliwiłoby wygodne porównanie zasilaczy, a tak nieodzowne staje się skorzystanie z tabeli wyników (swoją drogą świetnie, że ją zamieściłeś).4. Przydałyby się też, jak już ktoś wspomniał, wykresy wahań poszczególnych napięć.Jednak i tak dzięki za ten tekst. Zastanawiam się nad zasilaczem Topower 350 lub 400W i widzę, że obydwa są warte swej ceny.
ucelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ucel2004.11.23, 09:57
Mam Topowera 400W, de facto kupionego w angeli i polecam jak najbardziej. No i widze, ze wybralem dobrze. A pomyslec ze chcialem brac Chiefteca, ale mnie w sklepie przekonali smilies/smile.gif. I chwala im za to.
ulanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ulan2004.11.23, 10:56
hmmm od prawie 2 lat używam zasilacza Atnec TruePower 430 i jestem z niego baaardzo zadowolony. Zero problemów z zasilaniem, jakimiś dziwnymi tajemiczymi zwisami. To jest klasa sama dla siebie. Moze nie jest tak super cichy, ale ja do tego przywykłem...
AkiraZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Akira2004.11.23, 11:17
Gratuluje pomysłu z plikiem OpenOffice smilies/smile.gif
*Konto usunięte*2004.11.23, 11:52
Jestem zarzenowany niskim poziomem tego artykułu. Brak jest merytorycznego wstępu , analizy i wyciągnięcia wniosków. Jak wygląda platforma testowa do badań zasilaczy można zobaczyć sobie tutaj http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...2/strona-3.html

Niedokładnie przepisana jest tabliczka znamionowa dla wszystkich 3 zasilaczy topower. Jak byk jest napisane dla lini + 12 V prąd szczytowy , dla zasilacza 350W i 400W to 22 A a dla 450W 24A.

Różne wykończenie powierzchni ma za zadanie redukcję w mniejszym lub większym stopniu promieniowania elektromagnetycznego - nie jest to tylko wizualny bajer. O tym można się przekonać tutaj http://www.topower.com.tw/home/product_option.htm

Brak jest jakiejkolwiek wzmianki o dodatkowym filtrze dla karty grafiki / dysku (dodawanym do niektórych zasilaczy). Zdjęcia są ciemne i nic na nich nie widać.

Dlaczego część zasilaczy została rozkręcona a część nie ? Nie ma żadnej oceny wewnętrzej budowy zasilaczy. Nigdzie nie ma podanej wagi zasilaczy.

Mnie interesowałoby rówież fakt kto jest rzeczywistym producentem zasilacza.( w jakiej fabryce został wyprodukowany) Jaka jest klasa przyrządów pomiarowych ? Na marginesie studzenie w wodzie destylowanej jest troszeczkę nierozsądne.

Przy wyborze zasilacza radzę się kierować tymi testami

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...2/strona-4.html
*Konto usunięte*2004.11.23, 12:08
Proponuje aby zrobic jedna strone ze wszystkimi 14 podstronami, dla osób posiadających szybkie łącze. Takie przechodzenie do kolejnej strony jest meczace. Wiem że każde przejscie otwiera jedną reklame, ale bez przesady.
XellosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xellos2004.11.23, 12:27
Po przeczytaniu mam takie odczucia jak Slawekpl czy inni z niedosytem ale to jeszcze ujdzie ale kilka rzeczy niestety nie...Po co wogle te zdjecia byly robione, nic soba nie prezentuja, jedne zasilacze sa otwarte inne nie dlaczego ? strach przed utrata gwarancji ? no to fajnie ze taki powazny serwis jak PCLab boi sie otworzyc zasilacz, to jest wrecz smieszne !!!Co to wogle za informacja ze wiekszaosc kart oferowanych bierze 110w !!! ???????????????? mierzyles to chociaz samemu ? czy wzorujesz sie strona "na tej stronie" bo ja tej strony bym,nikomu niepolecil, wystarczy sobie chodzby z dysku twardego odczytac A i przeliczyc na waty to zobaczymy dokladnosc tej strony a poza tym:http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...v-power_10.htmlNie rozumiem tez tej tabelki dlaczego czytajac od poczatku tekst mamy ja w Excelu a dopiero na stronie 13 w PNG, w formacie graficznym wlasnie powinna byc jako podstawa a w arkuszu kalkulacyjnym jako dodatek !Wykresy...ktos juz o nich pisal...Ogolnie dobrze ze cos tam jest, ale w takiej formie to wstyd gdzie strony merytorycznej poprostu brak, fachowych danych tez brak, wiec co jest ?????? ...
XellosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xellos2004.11.23, 12:34
aha podobalo mi sie porownanie sprawnosci zasilaczy smilies/smile.gif i zdjecia tych, ktore jednak otworzyles...to tak zeby nie bylo ze all jest do kitu :> i brak rekomendacji tez popieram smilies/krzywy.gif
Zaloguj się, by móc komentować