artykułyTablety

Asus Eee Pad Slider – tablet dla zwolenników tradycyjnych przycisków

Mieszko Krzykowski 24.10.2011 14
Firma Asus, wprowadzając Transformera, pokazała, że nie boi się eksperymentować. Pomysł dołączanej klawiatury okazał się bardzo udany, ale projektantom było mało i postanowili stworzyć tablet o sprzętowej klawiaturze przypiętej na stałe. W ten sposób powstał Asus Eee Pad Slider – tablet, który tak naprawdę nie jest w stu procentach tabletem. To sprzęt jedyny w swoim rodzaju. Znowu ;)

Sony Xperia Tablet Z – test wodoodpornego tabletu klasy premium

Mieszko Krzykowski 11.07.2013 13

Od pewnego czasu w segmencie tabletów „premium” z Androidem dzieje się bardzo niewiele. Ostatnim wyposażonym w ekran o dużej rozdzielczości i nowoczesny procesor był Nexus 10, który trafił do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku. Jak na rynek elektroniki użytkowej, jest to bardzo długo i można by powiedzieć, że Nexus 10 pamięta jeszcze mamuty, a Transformer Infinity mógł służyć dinozaurom za drapaczki do pleców. Mamy nadzieję, że jest to jedynie cisza przed burzą. Właśnie przerwało ją Sony, wprowadzając tablet Xperia Z.

Asus MeMO Pad Smart 10 – krótki test najtańszego 10-calowca Asusa

Mieszko Krzykowski 20.04.2013 13

Producenci tabletów coraz bardziej interesują się portfelami klientów, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo na nowe gadżety. Początkowo takie osoby były skazane na ofertę chińskich OEM-ów, ale od pewnego czasu także ci bardziej renomowani wytwórcy sprzętu starają się wprowadzać do swojej oferty tańsze konstrukcje. Asus ma już na swoim koncie bardzo udanego Nexusa 7, a teraz chce powtórzyć jego sukces z czymś o trochę większym ekranie. W ten sposób powstał Asus MeMO Pad Smart 10, nowość... niebędąca nowością.

Sony P Tablet – krótki test tabletu zupełnie innego niż wszystkie

Mieszko Krzykowski 02.03.2012 13
Sony już raz pokazało, że nie jest zainteresowane projektowaniem tabletów, które giną w tłumie podobnych konstrukcji. Tablet S wyróżniał się kształtem obudowy i kilkoma interesującymi dodatkami, co składało się na bardzo ciekawy ogólny obraz urządzenia starającego się zerwać z tabletową nudą. Następny produkt tej japońskiej firmy idzie jeszcze bardziej pod prąd i wzbudza jeszcze więcej kontrowersji swoim kształtem i budową. Czy jest to udana recepta na wywołanie zainteresowania i powiększenie grona zadowolonych klientów?

Colorovo CityTab Supreme 7,85" Boost GPS – test

Mateusz Skrycki 04.08.2014 12

Platforma Clover Trail+ Intela przeżywa ostatnio swoje złote dni za sprawą tanich tabletów z Androidem i przeznaczonych do nich procesorów Atom Z25x0. W najmocniejszego przedstawiciela tej serii (Z2580) został wyposażony testowany dziś przez nas Colorovo CityTab Supreme 7,85" Boost GPS, którego ekran, jak sama nazwa wskazuje, ma przekątną o długości 7,85 cala. Przyjrzymy się bliżej produktowi marki, której wielu naszych Czytelników może nie znać, a przynajmniej nie kojarzyć jej z tabletami.

Dell Venue 8 – test

Arkadiusz Piasek 02.07.2014 12

Rynek tabletów szybko wypełnia lukę pomiędzy urządzeniami z 7- i 10-calowym ekranem. Modele 8-calowe szybko zyskują popularność, ponieważ łączą najlepsze cechy obu pozostałych grup, czyli mobilność 7-calowców z nieco większą przestrzenią roboczą. Dziś przyjrzymy się nowemu 8-calowemu tabletowi Dell Venue 8, który przy całkiem niezłej jakości wykonania i funkcjonalności został całkiem sensownie wyceniony (oczywiście, jak na sprzęt uznanej marki, a nie „chińczyka”).

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G – test tabletu z dołączaną klawiaturą

Mateusz Skrycki 03.11.2014 11

Tablety z Androidem i modemem 3G, choć droższe od podstawowych wersji (maksymalnie o kilkaset złotych), nie są niczym niezwykłym. W urządzeniach z Windows modem 3G występuje jednak nader rzadko, a w cenie poniżej 2000 zł wyboru praktycznie ma. Szczęśliwcem wyposażonym w ten typ łączności jest Prestigio MultiPad Visconte 3 3G, którego poprzednika testowaliśmy pół roku temu. Podobnie jak starszy brat ma okładkę, która pełni również funkcję klawiatury. Oto jego test.

Sony Vaio Tap 11 – test

Arkadiusz Piasek i Artur Skałecki 26.05.2014 10

Firma Sony po tym, jak bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku tabletów z systemem Android, postanowiła powalczyć również o uznanie tych, którzy potrzebują tabletu z Windows. Efektem jest Vaio Tap 11, czyli jeden z najcieńszych i najlżejszych tabletów działających pod kontrolą systemu Microsoftu (oczywiście, wyjąwszy 7- i 8-calowe „maluchy”). Czy jednak pościg za lekkością nie spowodował, że Tap 11 niedomaga pod innymi względami? Sprawdziliśmy.

Prestigio MultiPad Visconte 3G – test tabletu, który chce być laptopem hybrydowym

Mateusz Skrycki 06.03.2014 7

Czasy, gdy komputer służył do pracy, telefon – do dzwonienia, a telewizor – do oglądania kablówki, bezpowrotnie minęły. Każdy sprzęt staje się coraz wszechstronniejszy, a granice między niektórymi rodzajami urządzeń coraz bardziej się zacierają. Laptopy nauczyły się działać bez klawiatury, a tablety – wręcz przeciwnie, z łatwością z nią współpracują. Do tych ostatnich należy 10-calowy MultiPad Visconte 3G firmy Prestigio z systemem Windows 8.1.

Haier Pad 781 – tablet za 400 zł

Mateusz Skrycki 02.07.2014 4

Tanie tablety są szczególnie popularne. Nie jest to dużym zaskoczeniem, zwłaszcza że można je kupić w nawet supermarkecie. Do tej grupy należy Haier HaierPad 781. Dziś sprawdzamy, czy jest wart 400 zł, których żąda za niego producent.

NTT GQ808 – test taniego tabletu z LTE

Mateusz Skrycki 20.10.2014 2

NTT GQ808 to jeden z najtańszych tabletów z LTE. Ta szybka bezprzewodowa technika dostępu do internetu z każdym dniem staje się w Polsce powszechniej wykorzystywana, nie tylko za sprawą coraz korzystniejszych taryf, ale także ze względu na stale rosnącą liczbę coraz tańszych urządzeń obsługujących ten standard. LTE jeszcze do niedawna kojarzyło się z czymś ekskluzywnym, a teraz obsługują je nawet urządzenia z niskiej półki. Niedawno opublikowaliśmy test smartfonów z LTE za mniej więcej 800 zł, a dziś przyjrzymy się jednemu z najtańszych tabletów udostępniających tę technikę – NTT GQ808. Oto jego test.