artykułyTechnologie i wydarzenia

Wirtualna rzeczywistość – rozwój i bieżąca sytuacja rynkowa

Kamil Przybysz 28.03.2017 36

Rok 2016 miał być prawdziwym wybuchem mody na wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Owszem, rynek w końcu doczekał się komercyjnych produktów stacjonarnych i w pewnym stopniu okrzepł, ale trudno nie zauważyć, że nie sprawdziły się te najbardziej optymistyczne prognozy, które zakładały olbrzymią sprzedaż już w minionym roku. To dobry moment, żeby się przyjrzeć rozwojowi tego sektora, szczególnie po tym, jak ostatni CES pokazał, że w dziedzinie VR i AR jeszcze nie padły ostatnie słowa.

Wirtualna rzeczywistość ze smartfona – test cardboardów i uniwersalnych zestawów VR

Radosław Stanisławski 09.05.2016 34

Wirtualna rzeczywistość nadchodzi wielkimi krokami. Testując równocześnie HTC Vive i Oculus Rifta, postanowiliśmy sprawdzić w działaniu znacznie tańsze rozwiązania, czyli okulary VR współpracujące ze smartfonem. Czy są one zdolne zapewnić choćby odrobinę tego, co oferują HTC Vive i Oculus? Jaki cardboard wybrać? Czy każdy telefon nadaje się do VR? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym teście kilku najpopularniejszych cardboardów i okularów VR. 

Wizje przyszłości według Intela – podsumowanie IDF 2010

Mateusz Brzostek 15.10.2010 18
Minął miesiąc, odkąd inżynierowie Intela otworzyli przed nami swoje umysły, roztaczając wizje świetlanej przyszłości... Hm, chciałem powiedzieć: odkąd zakończyła się tegoroczna konferencja IDF. Taki czas pozwala przetrawić informacje i uzyskać szersze spojrzenie na sprawy. Rzadko w tej branży mamy okazję przedstawić coś innego niż powierzchowne, chwilowe wrażenie po usłyszeniu newsa. Zapraszamy do krótkiego podsumowania tegorocznego IDF-u.

Wizyta w fabryce pamięci GOODRAM – wideorelacja

Tomasz Jadczak 03.11.2009 125
Pamięć jest jednym z podstawowych podzespołów komputera. Dobre moduły są stabilne, pojemne i szybkie. Jest w Polsce fabryka, która jako jedyna w tej części Europy produkuje moduły DRAM. Dzisiaj pokażemy Wam, jak powstaje ten kluczowy dla działania komputera produkt. Odwiedziliśmy z kamerą fabrykę GOODRAM. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Wycinanie jąder: czy wielordzeniowe procesory mają sens?

Ryszard Sobkowski 18.12.2006 118
Bariera fizyki wyhamowała przyspieszanie zegarów procesorów, bariera intelektualna – rozwój ich architektury, a tymczasem - coś trzeba robić, specjaliści od marketingu domagają się wciąż nowych konstrukcji, które mogliby promować jako rewelację. Intel epatuje więc entuzjastów PC czterordzeniowym procesorem Kentsfield, AMD zaprezentowało swój substytut czterordzeniowości w postaci platformy Quad FX, w planach na rok 2007/8 są procesory ośmiordzeniowe... W jakim stopniu wielordzeniowe procesory są w stanie zwiększyć szybkość działania współczesnych, typowych aplikacji, a także tych, których spodziewać się możemy w niezbyt odległej przyszłości? Odpowiedzi na te pytania dostarczyła nam...

Wymarzony produkt pod choinkę – plebiscyt czytelników PCLab.pl

Paweł Pilarczyk 26.11.2014 82

Wyobraź sobie, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje. I że w tym roku ma na tyle dobry humor, że postanowił obdarować wszystkich tymi prezentami, które każdy sobie wymarzył. Oczywiście tylko tych, którzy byli przez cały rok naprawdę grzeczni i na prezenty zasłużyli! Święty Mikołaj obdarowuje jednak prezentami rozsądnymi. Nie wręcza luksusowych willi w Los Angeles ani supersamochodów. Nie chowa też pod choinką walizki wypełnionej studolarowymi banknotami. Ale chętnie wręczy taki prezent, jak smartfon, konsolę do gier, a może nawet… telewizor.

Wymarzony produkt pod choinkę – plebiscyt społeczności PCLab.pl

Paweł Pilarczyk 02.12.2013 71

Już grudzień, chociaż wcale nie widać tego za oknem (pogoda skuterowa wciąż się utrzymuje ;-)). Zanim się wszyscy obejrzymy, już nadejdą święta. A święta to czas relaksu, rodzinnych spotkań i PREZENTÓW!

Wywiad z Andrzejem Sowińskim, Country General Managerem Lenovo Polska

Redakcja 01.03.2013 22

Lenovo to marka, która jest coraz lepiej widoczna na polskim rynku. Oferta tego producenta jest tak bogata, że każdy, kto szuka mobilnego rozwiązania, znajdzie coś dla siebie: laptopy, tablety, ultrabooki, laptopy hybrydowe, ultrabooki konwertowalne, a nawet smartfony – wszystko to znajduje się w katalogu firmy. Do tego Lenovo zapewnia rozwiązania stacjonarne, takie jak komputery typu All-in-One czy stacje robocze. Dlatego, gdy pojawiła się możliwość rozmowy z Andrzejem Sowińskim, Country General Managerem Lenovo Polska, nie mogliśmy przepuścić okazji.

Wywiad z Grzegorzem Wachowiczem i Masaru Tamagawa z Sony

Paweł Pilarczyk 30.09.2015 49

W trakcie targów IFA, które odbyły się na początku września, przeprowadziliśmy wywiad z dwoma ważnymi pracownikami firmy Sony - Grzegorzem Wachowiczem, dyrektorem generalnym Sony Polska oraz Masaru Tamagawa, prezesem Sony Europe. Głównym tematem rozmowy były produkty prezentowane na IFA, czyli smartfony i telewizory. Zapis całej rozmowy zamieszczamy poniżej. 

X-KOM.PL - Pomóż innym wybrać sprzęt... i zgarnij kasę dla siebie!

X-KOM.PL 25.04.2012 67
To zdarzyło się każdemu z nas. Znajomi pytają o małą poradę, o pomoc proszą członkowie rodziny, niektóre wątki na forach internetowych potrafią zaś same z siebie pobudzać w nas wewnętrzną potrzebę, by włączyć się do dyskusji i coś zasugerować... Wtedy często nasuwa się pytanie: co my właściwie z tego mamy? Teraz, dzięki sieci X-KOM.PL , każda trafna porada może przynieść sporo korzyści.

Xbox One S – konsola Microsoftu w odświeżonej wersji

Mateusz Brzostek 13.09.2016 76

Xbox One S, odświeżona wersja konsoli do gier Microsoftu, pojawia się powoli w polskich sklepach. Nowy Xbox jest smuklejszy, ładniejszy i ma większe możliwości. Sprawdziliśmy je w praktyce.

Z wizytą w redakcji PCLab.pl – relacja wideo

Paweł Pilarczyk 01.09.2010 263
Dziś serwis PCLab.pl kończy osiem lat. Ruszaliśmy 1 września 2002 roku. Pierwszy września to dla nas dzień szczególny i co roku staramy się tego dnia podsumować minione miesiące. Tak robiliśmy do tej pory. Dziś – zgodnie z Waszymi sugestiami – oprowadzimy Was po redakcji. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie powstają artykuły, które codziennie czytacie, zapraszamy dalej!

Zasilanie procesora - dla dociekliwych

Andrzej Urbankowski 05.04.2008 90

Każde urządzenie elektroniczne, jeżeli ma spełniać funkcję, do której jest przewidziane, musi być zasilone energią. Dostarczające tę energię urządzenie nazywane jest zasilaczem. Jednocześnie, przy seryjnej produkcji na skalę przemysłową, każde urządzenie musi spełniać pewne ściśle określone wymagania, dotyczące nie tylko założonych, właściwych jego przeznaczeniu parametrów, ale także np. bezpieczeństwa jego użytkowania, możliwości recyklingu, zawartości szkodliwych pierwiastków i możliwości współpracy z innymi urządzeniami. Mam tu na myśli procedury ISO 9000 oraz normy przemysłowe. Do napisania artykułu zainspirowało mnie opracowanie, którego autorem jest Kristopher Boughton. Otrzymałem jego uprzejmą zgodę na wykorzystanie tekstu i grafiki na łamach PCLab.pl. Thank you, Kris!