artykuły

Corsair Dark Core RGB Pro SE i Corsair MM1000 Qi — test bezprzewodowej myszy i podkładki ładującej od Corsair

4
28 maja 2020, 14:30 Damian Lejnert

Nawet w kwestii myszek bezprzewodowych trudno jest dziś o coś zupełnie nowego. Nowoczesne myszki pozbawione ogonka są dziś bowiem tak dopracowane, że konkurencyjne względem siebie modele mogą rywalizować jedynie w kilku aspektach. Do starcia o miano jednej z najlepszych myszy dołącza Corsair Dark Core RGB Pro SE. Odświeżony model jednej z najbardziej funkcjonalnych myszek na rynku. Czy warto się nim zainteresować? Zapraszamy do lektury.

Spis treści

Corsair Dark Core RGB Pro SE – wstęp i dane techniczne

Gracze poszukujący najlepszego gryzonia bezprzewodowego mają dziś twardy orzech do zgryzienia, bo liczba dostępnych na rynku modeli potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Tym bardziej że bezprzewodowe myszy do grania znaleźć można dziś w portfolio niemalże każdego liczącego się producenta, a każda konstrukcja zauważalnie różni się od siebie. Wydaje się więc, że stojąc przed decyzją o zakupie bezprzewodowej myszy do grania należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekuje się od urządzenia. Jedne modele zapewnią niesłychany czas pracy, inne niespotykaną funkcjonalność. Jeszcze inne – użyteczne dodatki (takie jak wymienne uchwyty, system regulacji masy i wiele więcej). Niewiele jest jednak modeli, które są w stanie połączyć wszystkie te elementy. Do naszego laboratorium testowego trafiła mysz, który z całą pewnością może powalczyć o miano jednej z najlepszych (a być może tytuł najlepszej?) i najbardziej funkcjonalnej myszy do gier na rynku. To Dark Core RGB Pro SE – flagowa mysz bezprzewodowa od Corsair, która różni się nieco od swoich poprzedników.

Dane techniczne według producentaCorsair Dark Core RGB Pro SE
Rodzaj sensora Optyczny Pixart PAW3392
Rozdzielczość 18 000 dpi
Możliwość zmiany ustawienia dpi w locie Tak
Prędkość maksymalna Brak danych
Przyspieszenie Brak danych
Interfejs Bezprzewodowa z możliwością działania przewodowego
Wymiary 127 mm × 89 mm × 43 mm
Masa 142 g (bez dołączonych akcesoriów)
Dodatkowe oprogramowanie Corsair iCUE
Strona:
mroczny sedesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mroczny sedes2020.05.29, 15:05
Do wad cza jest dopisać, że mimo wymiennych boków jest na dłuższą metę niewygodna w użyciu. Prawy bok jest źle wyprofilowany i niewygodnie się przez to tą mysz trzyma. ;-)
Pioneer83Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pioneer832020.05.29, 15:33
-2#2
Dziękuję, ale postoję.😂 Przy tej cenie, to się cieszę, że ten cały 'pc gejming' już za mną i w zupełności wystarcza mi w jednym kompie mysz 'Krypton 700', a w drugim leciwy już 'Mx 518'. Powaliło ich już tymi cenami - ale wiadomo, że za 'pici gejming' się płaci, jak za zboże.😂😂😂
Edytowane przez autora (2020.05.29, 15:33)
bartholomeoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bartholomeo2020.05.30, 08:27
Taka mała rada: Zdjęcia róbcie zaraz po wyjęciu z pudełka, lub choć przedmuchajcie sprzęt sprężonym powietrzem...
Randki_+21Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Randki_+212020.06.03, 03:26
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2020.06.05, 15:08)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1