artykułysponsorowane

Dyski twarde Skyhawk w nowoczesnych systemach monitoringu KENIK

5
20 maja 2020, 08:33 Kenik

Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa zmieni świat. Zmienią się nasze zachowania, przyzwyczajenia, metody pracy. Naukowcy twierdzą, że bardziej uzależnimy się od technologii. Internet będzie odgrywał coraz większą rolę w naszym życiu. Będziemy postawieni przed koniecznością przechowywania i przetwarzania rosnącej liczby danych.

Według badania IDC (International Data Corporation), sprzed pandemii, w 2025 r. w przestrzeni cyfrowej będzie ponad 175 zettabajtów danych, z czego około 10% będą to dane kluczowe, szczególnie istotne dla naszej cywilizacji. Eksperci IDC określili je jako „hiperkrytyczne”, czyli takie, które będą miały bezpośredni wpływ na zdrowie i życie ludzi. Wśród nich, bardzo ważną rolę, będą pełniły zapisy z monitoringu, dokumentacja medyczna, dane z elektrowni atomowych czy z urządzeń nadzorujących transport lotniczy. Wyzwaniem stanie się bezpieczne przechowywanie takiej ilości informacji. 

Pandemia wpłynie również na rozwój monitoringu. Nowoczesne systemy rejestracji i przetwarzania obrazu, pozwolą nam nie tylko na wczesną eliminację zagrożenia, ale pomogą w organizacji naszej pracy. Kamery termowizyjne, mogące rozpoznać osoby o podwyższonej temperaturze ciała (potencjalnie zarażone wirusem), czy inteligentne kamery zliczające przepływ ludzi, staną się powszechne. Będziemy zmuszeni oddać część naszej prywatności w zamian za bezpieczeństwo.

SEAGATE SKYHAWK – SERCE MONITORINGU KENIK

Podstawowym przeznaczeniem rejestratorów KENIK jest budowa wysokowydajnych systemów monitoringu, które mogą wspomagać zarządzanie przedsiębiorstwem. Zapis wideo, inteligentna analiza obrazu, możliwość integracji z zamkiem elektronicznym, czy systemem alarmowym umożliwiają zbudowanie kompleksowego zabezpieczenia firmy.

Najważniejszym elementem każdego systemu monitoringu jest miejsce, gdzie są składowane dane. Specjalistyczne dyski twarde w które są zaopatrzone rejestratory, pracują bowiem, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dedykowane do rejestratorów, pamięci masowe posiadają szereg rozwiązań niespotykanych w klasycznych dyskach desktopowych.

Seagate, światowy lider w produkcji nośników pamięci, opracował linię dysków Skyhawk, przystosowanych do ciągłego zapisu obrazu w monitoringu wideo.  Z uwagi na możliwość pracy pod dużym obciążeniem, niski poziom zużycia energii, długookresową niezawodność, jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań w magnetowidach cyfrowych czy rejestratorach sieciowych. Rejestratory KENIK zapisują na nich, obok obrazu z kamer, informacje związane z obsługą sztucznej inteligencji, między innymi analizę obrazu IVS czy dane do rozpoznawania twarzy. 

Dyski Skyhawk, dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu ImagePerfect  potrafią wspierać zapis oraz magazynować ponad 10 tys. godzin obrazu w wysokiej rozdzielczości  i obsługiwać do 64 kamer na jeden dysk. Nominalne obciążenie nośników Skyhawk jest trzy razy wyższe od tego co oferują klasyczne desktopowe dyski twarde i sięga wartości 180 TB/rok. Specjaliści Seagate szacują średnią trwałość napędów Skyhawk na milion godzin bezawaryjnej pracy.

Wbudowane czujniki drgań wywołanych przez ruch obrotowy, pozwalają na pracę w systemach wielokieszeniowych, co umożliwia budowę macierzy dyskowych RAID. Serwomechanizmy Seagate AccuTrac zapewniają niezawodną wydajność podczas pracy w trudnych warunkach.

W rejestratorach KENIK, wyposażonych w dyski Skyhawk dane zapisywane są jednocześnie na dwóch nośnikach. Dzięki temu awaria jednego z dysków nie oznacza utraty plików.

"Korzystając z wieloletniego doświadczenia w budowie i konfiguracji systemów monitoringu, do rejestratorów KENIK, rekomendujemy dyski twarde Seagate Skyhawk, które cechują się dużą trwałością i niezawodnością. Dane z monitoringu są szczególnie cenne, dlatego warto wybrać renomowane nośniki HDD." - podsumowuje specjalista do spraw systemów monitoringu Eltrox.pl - Krzysztof Olejniczak.  

W trosce o bezpieczeństwo zapisanych danych, Seagate objął wszystkie napędy linii Skyhawk 3 letnią gwarancją. Dodatkowo Seagate opcjonalnie oferuje program odzyskiwania danych RESCUE. Niezależnie od tego w jaki sposób dysk zostanie uszkodzony (działanie wirusa, awaria, czy celowe zniszczenie przez przestępcę), dysk można przekazać specjalistom z Seagate, którzy z ponad 90% skutecznością przywrócą utracone dane.

MONITORING KENIK – ZDALNE ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

Rejestratory KENIK KG-NVR60832-I wyposażone w dyski twarde Skyhawk to centrum nowoczesnego inteligentnego systemu monitoringu. KENIK KG-NVR60832-I potrafi nagrywać obraz najwyższej jakości o rozdzielczości 4k z 32 kamer jednocześnie.

Oprogramowanie, pozwala na rozpoznawanie twarzy i porównywanie ze wzorcem zapisanym w bazie danych. Wykrywane twarze są na bieżąco zapamiętywane, co umożliwia przeszukiwanie nagrań po wskazaniu zdjęcia danej osoby. Możliwe jest również ustawienie białej i czarnej listy ludzi, których można wpuścić do budynku. Rejestrator połączony z systemem alarmowym  może uruchamiać syrenę, wtedy, gdy do firmy usiłuje wtargnąć osoba nieuprawniona.

Dzięki inteligentnej analizie twarzy, system może kontrolować pracowników przychodzących do biura i automatycznie zliczać ich czas pracy. Wystarczy, że kamera zauważy osobę, prześle informację do rejestratora, który wywoła odpowiednią procedurę np.: otworzy drzwi, rozbroi alarm, czy zapisze godzinę wejścia w bazie danych.

Inteligentna analiza obrazu IVS umożliwia ustawienie zdarzeń na które rejestrator ma zareagować w zdefiniowany sposób. W przypadku: wykrycia intruza, przekroczenia określonej linii, opuszczenia określonego obszaru, czy zauważenia szybko poruszającego się obiektu, rejestrator może wszcząć alarm, zablokować drzwi lub wysłać email do administratora. Zwiększa to skuteczność monitoringu i bezpieczeństwo kontrolowanego obiektu.

Dyski Seagate Skyhawk z linii AI dedykowane do pracy w systemach inteligentnej analizy obrazu, posiadają szereg rozwiązań wspomagających system monitoringu oraz charakteryzują się czasem bezawaryjnej pracy na poziomie 1,5 mln. godzin przy obciążeniu 550 TB/rok.

Obraz z systemu monitoringu, obok zapisu na dysku twardym może być przesłany na dysk w chmurze. Zapewnia to dodatkową kopię zapasową, która zabezpiecza nagrania. Rejestrator współpracuje z popularnymi usługami sieciowymi takimi jak Google Drive i Dropbox.

Dzięki darmowej aplikacji uCloud Cam mamy możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamery, na tablecie lub smartfonie. Daje to możliwość kontroli tego co się dzieje w przedsiębiorstwie z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentny system monitoringu zbudowany w oparciu o rejestratory KENIK KG-NVR60832-I i dyski twarde z rodziny Skyhawk to rozwiązanie, które z powodzeniem zadba o bezpieczeństwo naszych miejsc pracy, biur, galerii handlowych, hoteli czy banków.

Artykuł jest sponsorowany przez firmę Eltrox

Eltrox

Produkty do kupienia www.eltrox.pl

Skyhawk

adoado0Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
adoado02020.05.20, 09:54
Ech, reklama reklama a detekcja ruchu w Kenik kg4040 to jakaś paranoja. Manuala do aktualnej wersji firmware brak to co jest na stronie to jest manual do zupełnie innej wersji interfejsu, z inną funkcjonalnością. Oczywiście, zapytania ze strony bez odpowiedzi, pewnie na zasadzie kup se pan nowsza kamerę.
Szkoda, optyka fajna, ale interfejs i soft tragedia. Cała Smart detection nie nadaje nie absolutnie do niczego. Nie wykrywa człowieka, albo wykrywa komara. A te wszystkie inne funkcje to tylko chyba klony kodu źródłowego z innymi etykietami. Przekroczenie lini, pozostawienie przedmiotu, wtargnięcie w obszar. Bezsens skoro kamera nie potrafi w jakimś zauważalnym stopniu wykryć człowieka chodzącego po obszarze nieruchomym.
Człowieka który zajmuje 10 procent sceny.
Bawiłem się ustawieniami naście godzin, w końcu grzebali goście od monitoringu, gdy zacząłem podejrzewać że mnie to przerasta, lecz stanęło na tym że najlepiej to nagrywać ciągły obraz, bo detekcja działa 'specyficznie' . Zatem cała reszta tzw Smart to jest zupełnie Bezużyteczne. Sprawdza się tylko jako nagrywanie 24h.
Firmware posiada bug przy nagrywaniu do NAS z detekcja ruchu ale to też pozostało bez odpowiedzi. Choc z racji że detekcja ruchu działa bezużytecznie to bug do nas z detekcja nie robi mi. W praktyce 1200 PLN a funkcjonalnośc 400 PLN. Szkoda że przed zakupem tak rzekomo polecana kamera, ochy achy.
Tyle dzisiaj są warte opinie i recenzje.
Edytowane przez autora (2020.05.20, 10:01)
kreitenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kreiten2020.05.20, 18:54
Może kolega trafił na jakiś wadliwy egzemplarz. U nas w firmie jest KENIK i działa dobrze (ale nie wiem który dokładnie model). Początkowo była jakaś zamota z konfiguracją, ale teraz jest ok. A nie wyszła jakaś nowsza wersja oprogramowania do tego? Może upgrade firmware rozwiązałby problem.
adoado0Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
adoado02020.05.21, 17:02
Ciężko powiedzieć czy wadliwy. Nie ma komu tego jednoznacznie stwierdzić .
Firmware według softu jest najnowszy. Problem taki że ten najnowszy firmware ma mocno zmieniony interfejs. Praktycznie inny niż ten w manualu. Na dobrą sprawę nawet nie ma manuala do tej wersji interfejsu. Różnica jest delikatnie mówiąc znaczna. Coś jak między windows xp a windows 10.
No ale już temat olałem, kamerę kupiłem około rok temu.
EltroxplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Eltroxpl2020.05.22, 10:35
Reprezentuję firmę Eltrox, dystrybutora sprzętu marki KENIK. Bardzo proszę o kontakt z naszą firmą a postaramy się pozytywnie rozwiązać Pana problem. Mój adres mailowy to: t.drabek@eltrox.pl tel.: 514 759 354
Edytowane przez autora (2020.05.22, 10:42)
NotebookMZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
NotebookM2020.05.24, 08:47
Czy to będzie Kenik czy jakiś 'zwykły' to będzie działać. Ja założyłem rejestrator u klienta na kamery IP, zainstalowałem kamery i wszystko działa. Nie wiem czy jest sens przepłacać aż tyle.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1