artykuły

Cooler Master Masterbox MS600 | Corsair 110R — test niedrogich obudów komputerowych

15
2 lutego 2020, 14:01 Piotr Gołąb

Corsair 110R - wygląd zewnętrzny

110 R to jedna z najtańszych obudów w ofercie Corsair. Choć w przypadku tego producenta to klasa budżetowa, to za tę kwotę powinniśmy już wymagać solidnej i przemyślanej konstrukcji. Pod tym względem Corsair zwykle nie zawodzi, wiec nasze oczekiwania są spore. 

Wygląd zewnętrzny Corsair 110 R jest bardzo minimalistyczny. Obudowa jest monolitycznym czarnym sześcianem w większości wykonanym z metalu. W większości, bo front obudowy wykonany jest z tworzywa sztucznego imitującego szczotkowane aluminium, natomiast jeden panel boczny zrobiono z ciemnego hartowanego szkła.

Panel z hartowanego szkła jest idealnie zrównany z panelem przednim i nie wystaje poza jego obrys. Szyba przytwierdzona jest w sposób standardowy, za pomocą czterech śrub. Jest to mało eleganckie rozwiązanie, ale akceptowalne w tańszych obudowach. Warto jednak zaznaczyć, że w wypadku konkurencyjnej w tym teście konstrukcji Masterbox MS600 jest to lepiej wykonane. 

Plastikowy panel przedni bardzo łatwo zbiera odciski palców, zaskakuje jednak czymś innym: konstrukcja ta w dalszym ciągu ma miejsce na napęd 5,25 cala. Nie jest to ani estetyczne, ani potrzebne w obecnych czasach. Możemy sobie wyobrazić kto i gdzie może potrzebować zatoki 5,25 cala lub argumenty biznesowe warunkujące taką decyzję, mimo tego nie pochwalamy jej. 

Drugi bok obudowy prezentuje się standardowo, jest to klasyczna czarna i płaska powierzchnia. Na jego końcu znajdują się dwie szybkośrubki z kołnierzami.

Tylny panel obudowy prezentuje się standardowo, znajduje się tu wentylator 120 mm zamontowany w prowadnicach (wyciąga on gorące powietrze z wnętrza obudowy), otwór na porty wejść i wyjść płyty głównej, siedem poziomych slotów dla kart rozszerzeń oraz miejsce na zasilacz.

Spód obudowy zagospodarowany jest bardzo standardowo. Znajduje się tutaj filtr przeciwkurzowy, wyciągany do tyłu, cztery gumowane nóżki, na których spoczywa obudowa oraz cztery śruby trzymające koszyk na nośniki danych wewnątrz obudowy.

Górna powierzchnia obudowy mieści panel sterujący z przyciskami reset oraz power, dwoma portami USB 3.0, jednym portem audio. Na górnym panelu znajduje się też filtr przeciwkurzowy przysłaniający opcjonalny wentylator 120/140 milimetrów.

Panel przedni obudowy

5