artykuły

Cooler Master Masterbox MS600 | Corsair 110R — test niedrogich obudów komputerowych

15
2 lutego 2020, 14:01 Piotr Gołąb

Cooler Master Masterbox MS600 — wygląd zewnętrzny

W ofercie firmy Cooler Master bardzo często możemy natrafić na obudowy, które wyróżniają się swoim wyglądem, stawiają na trochę odważniejszy design. Takim wyjątkiem jest właśnie Cooler Master Masterbox MS600. Obudowa jest bardzo stylowa, najlepiej naszym zdaniem prezentuje się z odległości dwóch metrów. Kilka osób w redakcji przechodząc obok niej, nawet mówiło, że to nie sprawiedliwe porównywać droższą obudowę Cooler Mastera do taniego Corsaira. 

Masterbox MS600 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: w białej oraz testowanej dzisiaj srebrnej. Akapit wyżej pisaliśmy o odczuciach i o percepcji wyglądu z pewnej odległości. Za takie postrzeganie odpowiada właśnie jej kolor i monolityczny wygląd. Nie wszystko jest jednak złudzeniem.

2

Obudowa prawie w całości wykonana jest z profilowanej blachy, tylko jeden panel boczny zrobiony jest z hartowanego szkła. Jest on lekko przyciemniony, jednak nie przeszkadza to zobaczyć podzespołów zamontowanych w środku obudowy. Przedni panel nie jest zdejmowalny, w całości wykonany jest metalowej blachy. Jest ona zagięta w górnej i dolnej części panelu. Na bokach panelu przedniego znajdują się wąskie otwory, które zapewniają niewielki dopływ chłodnego powietrza do wnętrza obudowy. Otwory te osłonięte są są delikatną siatką przeciwkurzową.

Na pochwałę zasługuje montaż szyby. Panel trzymany jest na swoim miejscu przy pomocy dwóch śrub i metalowego profilu. Dodatkowo szyba idealnie licuje się z frontem obudowy i nie wystaje poza obrys panelu przedniego.

Druga strona obudowy zakryta jest jednolitym panelem koloru srebrnego. Panel ten montowany jest za pomocą dwóch szybkośrubek. 

Tył obudowy nie zaskakuje żadnym niestandardowym rozwiązaniem. Patrząc od góry, znajdują się tutaj: wycięcie na porty I/O płyty głównej, zamontowany w prowadnicach wentylator 120 mm. (jest to jedyny wentylator zamontowany seryjnie w tej obudowie), siedem slotów na karty rozszerzeń oraz odkręcana tacka do montażu zasilacza, która później okazała się niezbędna.

Na spodzie obudowy Cooler Master Masterbox MS600 znajdują się cztery nóżki i trochę niepraktycznie zaprojektowany  filtr przeciw kurzowy. Żeby go wyjąć, trzeba położyć obudowę na jednym boku. To wyjątkowo nieprzemyślane rozwiązanie. Na całe szczęście gumowe nóżki nie zostawiają śladów na blacie, jak ją przesuwamy.

 

Górna powierzchnia obudowy jest idealnie gładka, nie znajdziemy tu żadnych wycięć czy innych otworów poprawiających wentylację. Jedynym dodatkiem jest lokalizowany na górze obudowy panel z portami I/O. 

W jego skład wchodzą dwa porty USB 3.0, złącze słuchawek i mikrofonu, przycisk power oraz reset

3