artykułysponsorowane

HP OMEN X 2S – początek nowej ery wśród laptopów gamingowych

6
25 listopada 2019, 13:29 HP

Najnowsze tytuły gier wymagają wydajnego sprzętu, który pozwoli cieszyć się rozrywką bez żadnych przeszkód. OMEN X 2S zaprojektowany przez HP to pierwszy laptop dla graczy z dwoma ekranami, zapewniający maksymalną wydajność i płynność gry.

Granie w gry komputerowe dawno przestało być już jedynie rozrywką. Rozwój e-sportu na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje stały wzrost zainteresowania. Szacunkowe dane zaprezentowane przez firmę konsultingową Activate pokazują, że fanów e-sportu na całym świecie jest już 451 milionów. Współczesny gracz to nie tylko pasjonat, to nierzadko również zawodowiec uczestniczący w liczących się na arenie międzynarodowej turniejach gamingowych oglądanych przez rzesze ludzi. Sprzęt dla profesjonalistów musi nadążać za rozwojem technologii wykorzystywanych w najnowszych grach oraz zapewniać pełen komfort i płynność pracy.

HP OMEN X 2S – pierwszy laptop do gier z dwoma ekranami

Dodatkowy 6-calowy ekran dotykowy 1080 p w laptopie OMEN X 2S od HP umiejscowiony jest w środkowej części ponad klawiaturą, co pozwala na bezproblemowe wyświetlanie i interakcję z innymi aplikacjami bez przerywania rozgrywki. Mniejszy ekran można z powodzeniem wykorzystać do czatowania z innymi graczami, korzystania ze Spotify, jak również do podglądu mapy lub statystyk. Co więcej, zaznaczając fragment obrazu na ekranie głównym, można zoomować target, co zapewnia lepszy podgląd podczas gry.

Profesjonalny system nagłaśniający współtworzony z firmą Bang & Olufsen oraz mechaniczna klawiatura (mająca ponad dwukrotnie większą wytrzymałość od tradycyjnie stosowanych w notebookach klawiatur membranowych), z programowalnym podświetleniem RGB pozwalają na sprawną i satysfakcjonującą grę.

Laptopy przeznaczone dla graczy są zwykle mocno eksploatowane, dlatego w tego typu sprzęcie niezmiernie ważny jest wydajny system chłodzenia. Laptop OMEN X 2S od HP wykorzystuje ciekły metal (Thermal Grizzly Conductonaut), który zapewnia 10-krotnie większą przepuszczalność w porównaniu do termicznej pasty silikonowej, a tym samym maksymalną wydajność urządzenia.

Współczesne komputery mobilne dla graczy w niczym nie przypominają ciężkich i dużych notebooków sprzed lat. Nie inaczej jest z laptopem Omen X 2S od HP, który dzięki metalowej obudowie jest trwały, a przy tym cienki (ma zaledwie 20 mm grubości) oraz lekki (waży niewiele ponad 2 kg). Niewielkie wymiary sprzętu i ergonomiczny styl (np. wąskie krawędzie ekranu zmniejszające obudowę) pozwalają na jego wygodne przenoszenie bez poczucia dyskomfortu.

Osiągi gwarantujące maksymalną wydajność podczas gry

Każdy wytrawny gracz wie, że do osiągania najlepszych wyników niezbędny jest sprzęt o możliwie jak najwyższych parametrach. Mocny procesor, bardzo wydajna karta graficzna oraz duża pamięć RAM to wartości przesądzające o wydajnym działaniu komputera. Omen X 2S od HP wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Intel z serii Core i9, który zapewnia wydajność na poziomie komputerów stacjonarnych. Karta graficzna GeForce RTX 2080 mająca bufor ramki 8 GB GDDR6 oparta jest na nowej architekturze NVIDIA Turing™. Dzięki temu laptop zapewnia poziom realizmu w grach na najwyższym poziomie, wyraźnie przekraczający tradycyjne techniki renderingu. Wszystko to dzieje się przy wykorzystaniu tzw. śledzenia promieni (Ray Tracing). O wielozadaniowości tego laptopa świadczą 32 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz, która dodatkowo może być wspomagana przez pamięć Intel Optane. Pozwala to na pracę urządzenia na najwyższym poziomie nawet przy kilku włączonych programach w tle. Mocną stronę Omen X 2S od HP jest również dysk twardy SSD o pojemności 1 TB zapewniający dużą szybkość odczytu danych.

Dynamiczny rozwój rynku gamingowego wymaga od graczy posiadania wydajnego sprzętu. Nowoczesne laptopy, takie jak OMEN X 2S firmy HP, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, nie tylko gwarantując najlepsze osiągi, które bez problemu pozwalają na granie w najnowsze gry klasy AAA, ale również zapewniają pełną mobilność, komfort i satysfakcję z gry.

bazyl74Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bazyl742019.11.29, 09:24
Pewnie ten badziewny ekranik spowoduje wzrost ceny o 3 tysie.
radoslawforumZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
radoslawforum2019.12.01, 14:56
Dlaczego nic nie robimy z układem chłodzenia który mógłby być cichszy i bardziej wydajny?
CaroozoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Caroozo2019.12.02, 10:50
Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zapłacić podatek od nowości. Niemniej - 2 ekrany się sprawdziły, vide Nintendo DS i 3DS, ale musi być wsparcie od strony devsów. Jakbym miał wymieniać 'rewolucyjne' technologie w różnych branżach, to by dnia nie starczyło. A przyjęło się tylko to, co było mocno wspierane przez branżę, np. VHS jako format amatorski, a Betamax, który przerodził się potem w BETACAM, lub też CD/kasety vs MiniDisc, który był wykorzystywany przez profesjonalistów. To przykłady 'niszowych' formatów, które jednak się przyjęły. Z takimi 'nowościami' to ja jestem bardzo ostrożny i z wieszczeniem rewolucji :).
WenezZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Wenez2019.12.02, 19:20
O ja Cię ;D ale tera to będę grał. 22 wiek. :D
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 08:50
radoslawforum @ 2019.12.01 14:56  Post: 1225107
Dlaczego nic nie robimy z układem chłodzenia który mógłby być cichszy i bardziej wydajny?


bo laptop dla graczy to jest mit i mokry sen marketingowców :) bo taki laptop zazwyczaj ma z 3ch aż dwie wady:
- drogi
- głośny
- niewydajny

podkreślam, nie jedną lecz aż 2 wady. o wiele lepszy efekt tańszym kosztem uzyskujemy kupując rozsądnie klasycznego blaszaka.
Projekt_MilionerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Projekt_Milioner2019.12.29, 10:36
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2020.02.21, 19:02)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1