artykuły

Wolfenstein: Youngblood – test wydajności kart graficznych i procesorów

50
30 lipca 2019, 17:30 Piotr Gołąb

Wolfenstein: Youngblood – wydajność procesorów

Testowanie procesorów w Wolfenstein: Youngblood jest, niestety, mocno utrudnione, ze względu na zabezpieczenie DRM, które blokuje uruchamianie tytułu na 24 godziny po wymianie czterech CPU. Dlatego lista przetestowanych przez nas procesorów w tej grze jest taka krótka. Na szczęście tytuł ten nie jest zbyt wymagający pod tym względem.

Nowy Wolfenstein do prawidłowego działania wymaga procesora czterordzeniowego. Dlatego najsłabszym procesorem z oferty firmy Intel, jaki wybraliśmy do testów, jest Core i3 8100. Ten czterordzeniowy model i tak osiągnął lepszy wynik od AMD Ryzen 5 2600X, co trochę nas zaskoczyło.

Najlepsze wyniki osiągnęły dwa procesory Intela po mocnym OC: Intel Core i5 9600K i Intel Core i7 8700K. Tuż poniżej znajduje się procesor AMD Ryzen 7 3700X, który minimalnie im ustępuje. Model ten nie był podkręcany ręcznie, tylko z wykorzystaniem mechanizmu PBO, który jest bardzo skuteczny w zastosowaniach takich jak granie. Okazuje się, że ręczne podkręcanie procesora nie musi wcale przynieść lepszych rezultatów. Podniesienie wydajności procesorów Ryzen trzeciej generacji możemy uzyskać również przez zastosowanie szybszych modułów pamięci RAM, ale w ramach tego testu chcieliśmy zachować jak największą unifikację poszczególnych komponentów. 

Procesory były testowane z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 2080 Ti

4