artykuły

Labotomia #16 – Mania liczb i statystyk

2
5 lipca 2019, 21:00 Mateusz Brzostek

Odkąd komputery ułatwiły nam posługiwanie się liczbami, ubieramy w liczby nawet rzeczy, które zupełnie tego nie potrzebują. Nie tylko w grach lub oprogramowaniu, ale i w rzeczywistości lubimy zbierać statystyki, osiągnięcia i punkty.

Wszechobecne czujniki, mikrokontrolery i minikomputery pomagają nam zmierzyć i policzyć wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Z wielu zjawisk i zachowań w rzeczywistości (jeśli niebo nad wami jest koloru telewizora ustawionego na martwy kanał, to możecie powiedzieć mięsoprzestrzeni) robimy sobie grę. Pozyskane liczby zwykle nam pomagają – ale nie zawsze.

Jak zawsze, Labotomia jest dostępna w formie wideo lub jako plik audio do pobrania na własne urządzenie.

Przypominamy, że Labotomii można słuchać nie tylko na YouTube lub po pobraniu pliku MP3 na swoje urządzenie, ale również w aplikacjach ułatwiających śledzenie podcastów. Wystarczy dodać ten link do aplikacji:

Jesteśmy też w katalogu podcastów Apple – wystarczy wyszukać tytuł w aplikacji Podcasts na waszym iPhone.

Jeśli nie chcecie dodawać Labotomii do podcastowej aplikacji ani rzucać się od razu na wszystkie odcinki, zachęcamy Was do zainteresowania się jednym z poprzednich:

Dziękujemy za Wasze dotychczasowe zainteresowanie i zachęcamy do przekazywania uwag, na przykład w komentarzach poniżej.

CortexM3Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CortexM32019.07.06, 16:30
-2#1
Proste. Statystyka to jedna z bardziej wydajnych, a jednocześnie najprostszych metod manipulacji opinii. Stosując odpowiednio ukierunkowane metody statystyczne jesteśmy w stanie odpowiednio ukierunkować profil myślenia zainteresowanego danymi odbiorcy. Co jeszcze ciekawsze jesteśmy w stanie tak zmanipulowanymi danymi statystycznymi osiągać wyznaczone cele.
RayBonesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
RayBones2019.07.11, 12:56
Temat ciekawy i rzadki. Ja osobiście jestem fanem statystyk od zawsze :) Wzięło się to z naturalnej rywalizacji z kolegami w grach sieciowych. Moi koledzy nie podzielają mojego entuzjazmu, ale ja lubię popatrzeć na liczby i wykresy, mimo że traktuję to jako ciekawostkę. Wybaczcie, że zrobię sobie autoreklamę, ale okazja jest chyba niepowtarzalna. Jakieś dwa miesiące temu uruchomiłem własną stronę z indywidualnymi statystykami z gier na Steamie. Słowo klucz - 'indywidualne', czyli pojedynczego gracza (plus ewentualnie znajomi). Popularne gry typu CS:GO, Dota, Payday, TeamFortress mają mnóstwo statystyk (nie mylić z achievementami). Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić swoje wyniki, serdecznie zapraszam (playerstats.pl) :)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1