Inne
Artykuł
Łukasz Guziak, Poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:00

Testy wydajności – pomiar temperatury i poboru energii

 

Dodatkowo podczas testu szybkości kopiowania plików pod obciążeniem zmierzyliśmy temperaturę obudowy – zarówno na wierzchu/przodzie, jak i na spodzie/tyle. Wykonaliśmy trzy pomiary w odstępie godziny, a wyniki uśredniliśmy.

Temperatura urządzeń po godzinie pracy – góra/przód obudowy:

Temperatura urządzeń po godzinie pracy – dół/tył obudowy:

Temperatura urządzeń po 2 godzinach pracy – góra/przód obudowy:

Temperatura urządzeń po 2 godzinach pracy – dół/tył obudowy:

Temperatura urządzeń po 3 godzinach pracy – góra/przód obudowy:

Temperatura urządzeń po 3 godzinach pracy – dół/tył obudowy:

Najbardziej rozgrzewał się model Tenda AC6. Wysoka temperatura jest efektem zastosowania szybkiego, 900-megahercowego procesora, którego radiator nie jest w stanie należycie odprowadzać ciepła.

Najmniej grzał się Netgear R6120, wyposażony w solidny, największy w teście radiator, który odbiera ciepło z procesora i układów pomocniczych.

Pobór energii

Zapotrzebowanie routera na energię zależy od liczby interfejsów, które w danym momencie prowadzą komunikację, a także od liczby aktywnych klientów sieci bezprzewodowych. Pobór energii mierzyliśmy w trybie oczekiwania, tzw. stand-by (router włączony, podłączony do internetu, brak klientów) i podczas testu pod obciążeniem.

Najmniej energii w trybie oczekiwania, jak i podczas testu pod obciążeniem zużywały modele: Edimax BR-6428nS, TP-Link TL-WR940N oraz Asus Rt-N12+. Najbardziej prądożerne okazały się Netis WF2780 i Tenda AC6.

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane