Nośniki danych: SSD, HDD i inne
Artykuł
Wojciech Koczyk, Niedziela, 9 grudnia 2018, 14:01

Anvil's Storage Utilities 1.1

Wyniki pierwszego testu sekwencyjnego nie nastrajają optymistycznie. Skądinąd to, że wyniki są identyczne, nie jest błędem: naprawdę średnia z trzech pomiarów wydajności zajętego nośnika i średnia z trzech pomiarów po sformatowaniu okazały się takie same (choć wyniki cząstkowe były, oczywiście, różne).

Taka sama sytuacja wystąpiła w teście odczytu próbki o rozmiarze 4 kB. Z jednej strony rezultaty można uznać za dość słabe, z drugiej jednak Transcend był szybszy od Samsunga 960 Evo czy Plextora M8Pe(Y).

Niestety, zwiększenie obciążenia sprowadza Transcenda do parteru. Wynik na poziomie modelu ADATA SX6000 256 GB nie może robić dobrego wrażenia.

Następne testy również rozczarowują.

W teście prędkości zapisu sekwencyjnego wyniki są nie najgorsze, a wręcz można by powiedzieć, że całkiem niezłe, biorąc pod uwagę cenę urządzenia.

Po zmniejszeniu rozmiaru próbki do 4 kB mamy pełne zaskoczenie. Tego, że SSD 110S wyraźnie pokona wszystkich rywali, na pewno nikt się nie spodziewał.

Zwiększenie głębokości kolejki nie obniża znacząco pozycji nośnika. Pod warunkiem jednak, że jest pusty. W przeciwnym razie spadek wydajności staje się zauważalny.

Dalsze zwiększenie głębokości kolejki skutkuje następnym spadkiem w rankingu. Niemniej wyniki na poziomie SX8200 nie są powodem do wstydu.

Ocena artykułu:
Ocen: 14
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane