Nośniki danych: SSD, HDD i inne
Artykuł
Wojciech Koczyk, Środa, 7 listopada 2018, 14:01

Operacje na plikach

Czas na testy praktyczne polegające na kopiowaniu plików.

Wyniki testów syntetycznych nie potwierdzają się w stu procentach. Samsung 970 Evo 250 GB wyraźnie pokonuje SX8200 240 GB. Jest jednak znacznie droższy. Co ciekawe, w przypadku modelu 240-gigabajtowego również w tym teście widać wzrost wydajności po zapełnieniu.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda podczas zapisu. Zgodnie z przewidywaniami nośnik o pojemności 240 GB zwolnił o niemal 50%. Nadal jest jednak dwukrotnie szybszy od SX6000 o zbliżonej pojemności.

W teście prędkości odczytu małych plików ADATA zapewnia doskonałą wydajność.

W teście zapisu – już „tylko” dobrą. Model 240-gigabajtowy wyraźnie odstaje od pojemniejszych wersji.

Zapis 24 GB danych na raz to rzadko spotykane zadanie, ale w dobie rosnących rozdzielczości plików wideo i coraz większych gier spodziewamy się, że będzie coraz częstsze. Wyraźnie widać, że model 960-gigabajtowy nawet po zapełnieniu w 80% wciąż ma na tyle duży zapas wolnych komórek pamięci, by korzystać z pamięci podręcznej. Niestety, 240- i 480-gigabajtowy – już nie. Odbija się to bardzo wyraźnie na ich wydajności. Jednak nawet po zapełnieniu jest ona na niezłym poziomie.

W przypadku odczytu tak dużego pliku pamięć podręczna ma małe znaczenie – wszystkie trzy nośniki radzą sobie bardzo dobrze.

Ocena artykułu:
Ocen: 16
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane