artykuły

Kingston HyperX Fury RGB 480 GB – test nośnika SSD

Nośnik inny niż wszystkie

20
4 października 2018, 14:10 Wojciech Koczyk

Wydajność w programach użytkowych

Jak zwykle zaczynamy od pomiaru czasu uruchamiania Windows. W odpowiedzi na pojawiające się czasem komentarze podkreślamy, że wyniki tego testu w dużym stopniu zależą od sterowników, UEFI płyty głównej i wielu innych czynników. Ponieważ zachowujemy jedną platformę testową i jednolite oprogramowanie, możemy bezpośrednio porównać nośniki między sobą. Nie znaczy to jednak, że nabywca jednego z nich, który zainstaluje go we własnym komputerze, powinien oczekiwać identycznych rezultatów! Zachowane mogą być jedynie proporcje wydajności między poszczególnymi urządzeniami.

Czas uruchamiania systemu nie zachwyca, ale nie ma to żadnego praktycznego znaczenia. Na każdym z testowanych nośników system uruchamia się błyskawicznie i trudno jest zauważyć różnicę sekundy czy dwóch bez użycia narzędzi pomiarowych.

W teście prędkości uruchamiania narzędzia Adobe Premiere Pro Kingston HyperX Fury RGB wypadł zaskakująco źle.

W ostatnim teście, polegającym na rozpakowaniu dużego archiwum, też rozczarował. Rezultat na poziomie taniego Goodrama IRDM 240 GB (nie w wersji Pro!) na pewno nie jest sukcesem. Jak widać po wyniku MX300, raczej nie jest to wina kontrolera, lecz kości pamięci.

7