Inne
Artykuł
Redakcja we współpracy z Udemy, Środa, 19 września 2018, 16:00

AWS to skrót od Amazon Web Services. Jest to jedna z największych, publicznie dostępnych chmur obliczeniowych świata. Dokładniej rzecz biorąc to zbudowana przez firmę Amazon, światowego potentata w branży IT platforma usług w chmurze oferujących moc obliczeniową, usługi dostarczania treści, hosting baz danych, przechowywanie danych i wiele innych, skalowalnych usług pomocnych klientom biznesowym.

Materiał powstał przy współpracy z Udemy

Zgodnie z raportem firmy analitycznej Gartner, AWS jest światowym liderem wśród firm oferujących dostępną online moc obliczeniową i różnorodne usługi przetwarzania danych jako usługę dostępną dla każdego zainteresowanego klienta. Wobec dynamicznie rosnącej konsumpcji danych we współczesnej, światowej gospodarce, rozwijanie samodzielnie rozwiązań w oderwaniu od infrastruktury globalnej wioski to działanie bardzo ryzykowne, żeby nie powiedzieć – skazane na porażkę. Oczywiście znajdą się zastosowania kiedy, ze względu na specyfikę danego projektu, takie działania będą miały sens, ale w ogólnej rzeczywistości biznesowej skorzystanie z potencjału AWS może dać firmie o dowolnej skali działania duże korzyści w dłuższej perspektywie rozwoju.

Jest tylko jeden problem – na rynku brakuje specjalistów potrafiących efektywnie wykorzystać potencjał usług Amazon Web Services. Począwszy od deweloperów tworzących wydajne aplikacje wykorzystujące specyfikę i efektywność rozwiązań dostępnych w AWS, takich jak algorytmy sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe, systemy baz danych DynamoDB, czy bezserwerowe rozwiązania Lambda. Osoby posiadające kompetencje w zakresie opracowywania aplikacji i budowania całych projektów wykorzystujących usługi i potencjał AWS są dziś bardzo poszukiwani na rynku pracy w branży IT.

Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy, czy też zwiększeniem swoich programistycznych kompetencji lub sprawdzeniem predyspozycji w roli dewelopera rozwiązań AWS czy certyfikowanego architekta rozwiązań wykorzystujących potencjał AWS, to teraz masz ku temu niepowtarzalną okazję. Edukacyjna platforma Udemy ogłosiła właśnie promocję na dwa interesujące kursy internetowe dla specjalistów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat praktycznego wykorzystania usług AWS we własnych projektach. 

Forma kursu online niesie w sobie kilka bardzo istotnych zalet. Przede wszystkim taki sposób nauki nie nakłada żadnych norm czasowych. W dogodnym dla siebie czasie i w najbardziej odpowiadającym kursantowi tempie można wkroczyć do świata praktycznego wykorzystania usług Amazon Web Services z perspektywy programisty, czy projektanta rozwiązań bazujących na usługach w chmurze. Dobrym przykładem kursów dokładnie objaśniających co trzeba wiedzieć by umiejętnie tworzyć i w praktyce wykorzystywać potencjał usług AWS są kursy: „AWS dla developerów – czyli jak budować aplikacje w chmurze” oraz „AWS Certified Solutions Architect – Associate 2018”. Oba kursy są aktualnie dostępne w bardzo korzystnej cenie w stosunku do opłaty standardowej. W przypadku pierwszego kursu „AWS dla developerów – czyli jak budować aplikacje w chmurze” mamy szansę zdobyć zawartą w nim wiedzę z 89-procentową zniżką, za jedyne 34,99 zł. Zapoznaj się ze szczegółami promocyjnej oferty. Z kolei w przypadku drugiego, anglojęzycznego kursu „AWS Certified Solutions Architect – Associate 2018” obniżka jest jeszcze większa, bo aż 94-procentowa – sprawdź szczegóły promocyjnej oferty. Dzięki tak korzystnej promocji można oszczędzić niemal 800 zł wydając zaledwie kilkadziesiąt. Raz płacisz korzystną cenę za kursy, a dostęp do bardzo szerokiej wiedzy uzyskujesz już na zawsze.

Kurs „AWS dla developerów – czyli jak budować aplikacje w chmurze” zawiera szeroki zakres zagadnień i został przygotowany dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z usługami AWS i dopiero zaczynają swój rozwój zawodowy w tym kierunku. Do dyspozycji kursanta są aż 32 wykłady o łącznym czasie trwania ponad 7 godzin. Doświadczenie z AWS nie jest w ogóle wymagane, choć wiedza dotycząca programowania już tak. Twórcy tego kursu zapewniają, że po jego ukończeniu dowiesz się jak szybko można wykorzystać AWS do budowy niesamowitych aplikacji. Przekonasz się, jak za pomocą usług typu serverless możliwe jest stworzenie pełnowartościowej aplikacji internetowej dosłownie w kilka minut, bez potrzeby konfigurowania jakichkolwiek serwerów online. Ponadto dowiesz się jak efektywnie wykorzystać algorytmy sztucznej inteligencji we własnych projektach, na przykład budując aplikacje konwertujące tekst na mowę z wykorzystaniem usługi Amazon Polly, czy dokonujących automatycznej inteligentnej analizy zdjęć z użyciem algorytmów Amazon Rekognition. Warto skorzystać z tego kursu nie tylko ze względu na jego bogactwo merytoryczne, ale także ze względu na aktualnie znacznie obniżoną cenę.

Przejdź do promocyjnej oferty na kurs.

Z kolei kurs „AWS Certified Solutions Architect – Associate 2018” przygotuje kursantów do praktycznego egzaminu, którego poprawne zaliczenie skutkuje otrzymaniem bardzo cenionego w branży IT certyfikatu Amazon Web Services Certified Solution Architect. Osoby zainteresowane tym kursem powinny mieć już jakieś pojęcie o AWS (w tym bardzo pomoże poprzedni kurs), powinny posiadać już własne konto AWS (może być to dostępne w wersji bezpłatnej), a także powinny posiadać dostęp do własnej domeny online. W ramach tego kursu otrzymujemy dostęp do aż 119 wykładów o łącznym czasie trwania blisko 21 godzin. Ukończenie tego kursu znacząco ułatwi zaliczenie egzaminu z AWS, a tym samym otrzymanie bardzo wartościowego na rynku pracy certyfikatu dla architekta rozwiązań biznesowych wykorzystujących usługi Amazonu.

Przejdź do promocyjnej oferty na kurs.

Oczywiście nie ma się co łudzić, że ukończenie jednego, czy dwóch kursów spowoduje, że zostaniecie światowej sławy ekspertami. Jednak olbrzymią zaletą tego typu materiałów jest to, że dzięki nim osoba zainteresowana konkretną tematyką przynajmniej wie, w którą stronę rozwijać swoje zainteresowania. Wie od czego zacząć, z jakich narzędzi korzystać i – najważniejsze – gdzie szukać dodatkowej wiedzy. Nauka to proces ciągły, ekspertem nie zostaje się tu i teraz – ekspertem się stajesz podczas nieustannego samodoskonalania. Dlatego też warto korzystać z takich ofert, które pozwalają sięgnąć po olbrzymie zasoby wiedzy za ułamek pierwotnej kwoty, na jaką dany kurs był wyceniony.  

Materiał powstał przy współpracy z Udemy.

 

Ocena artykułu:
Ocen: 9
Zaloguj się, by móc oceniać
DaviM (2018.09.19, 17:27)
Ocena: 6

0%
Ponarzekam trochę (w jednym zdaniu).
Test RTxów opublikowany o 15:00, a kursy Udemy o 16:00 - ktoś tu chce się wzbogacić :)
CryKon (2018.09.19, 22:53)
Ocena: 11

0%
Nieprofesjonalne. Napiszcie, że artykuł sponsorowany i będzie uczciwie. Tyle tekstu, ze w zasadzie jak SPAM. Nie przeczytalem, bo mi się nie chce.
*Konto usunięte* (2018.09.20, 10:54)
Ocena: -4
No korzystaj korzystaj oni też chca wiedziec o tobie .... wszystko ...
borizm (2018.09.20, 21:47)
Ocena: 0

0%
Intratne zajęcie?
Na 100% nie o to chodzi, ale o wykształcenie jak największej ilości specjalistów, co zapewni firmie Amazon wsparcie ze strony tych specjalistów, którzy staną się tanią siłą roboczą, która po taniości będzie wdrażać i promować usługi Amazon u coraz większej liczby klientów.
Calvin Candie (2018.09.20, 23:27)
Ocena: 0

0%
borizm @ 2018.09.20 21:47  Post: 1165852
Intratne zajęcie?
Na 100% nie o to chodzi, ale o wykształcenie jak największej ilości specjalistów, co zapewni firmie Amazon wsparcie ze strony tych specjalistów, którzy staną się tanią siłą roboczą, która po taniości będzie wdrażać i promować usługi Amazon u coraz większej liczby klientów.


Po czesci sie z Toba zgodze, ale na rynku caly czas brakuje dobrych DevOpsow i taki kurs jak najbardziej jest przydatny.
Rybaczek Koziołka (2018.09.21, 14:58)
Ocena: 0

0%
cyt z artykułu: 'Kurs „AWS dla developerów – czyli jak budować aplikacje w chmurze” ', powinno być 'w naszej chmurze'.
puchatek2 (2018.09.24, 09:48)
Ocena: 1

0%


Po czesci sie z Toba zgodze, ale na rynku caly czas brakuje dobrych DevOpsow i taki kurs jak najbardziej jest przydatny.

ale czy taki kurs wyprodukuje/stworzy dobrego devopsa czy tylko da podstawy do dalszego rozwoju
amb00 (2018.09.27, 20:30)
Ocena: 0

0%
Co za click-bait w tytule. Tytuł sugerował materiał do nauki używania Amazon Web Services, choć artykuł to tylko reklama.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane