Gry i konsole
Artykuł
Piotr Gołąb, Sobota, 1 września 2018, 14:01

Monster Hunter World – jakość grafiki

Grom z Japonii bardzo łatwo przypiąć łatkę i powiedzieć, że wprawdzie mają bardzo dobre pomysły na klimatyczną oprawę, a mapy są w nich wyśmienicie zaprojektowane, ale po bliższym spojrzeniu okazuje się, że nie stoją na zbyt wysokim poziomie technicznym. Monster Hunter World chce się wyróżnić pod tym względem i już na samym początku zaskakuje liczbą opcji graficznych w menu.

Monster Hunter World

Zmienić można prawie wszystko – za to twórcom należy się pochwała. Niestety, wśród tych wszystkich rozbudowanych opcji nie znajdziemy jednej bardzo istotniej: możliwości wyłączenia skalowania rozdzielczości. Można położyć nacisk na lepszą płynność albo na lepszą jakość grafiki, ale nie można wyłączyć skalowania całkowicie. Co ciekawe, po wybraniu najwyższego poziomu oprawy graficznej zjawiska skalowania rozdzielczości nie zaobserwowaliśmy. Czyżby niekonsekwencja programistów?

Monster Hunter World

Widać, że Capcom chciał postawić na bardzo wysokiej jakości oprawę graficzną, ale skończyło się na chęciach albo ograniczeniem były możliwości silnika graficznego.

Monster Hunter World

Wszystkie zrzuty ekranowe zostały zrobione w rozdzielczości 4K i maksymalnych ustawieniach jakości oprawy graficznej. Ku naszemu zaskoczeniu co chwila z ekranu straszyła jakaś tekstura o niskiej rozdzielczości lub obiekt o zaskakująco małej liczbie wielokątów. Nie ma też efektów teselacji, które przydałyby otoczeniu szczegółowości, a oświetlenie całe jest wyjątkowo statyczne. 

 

Obiektywnie przyglądając się oprawie graficznej, nie możemy powiedzieć, że jest brzydka. Owszem, pod względem technicznym brakuje jej dużo choćby do Battlefielda 1, ale już poziomem artystycznym wcale mu nie ustępuje. Poszczególne miejsca są bardzo ciekawie zaprojektowane. Podziwiamy naprawdę ładne widoki – wtedy właśnie gra niejednokrotnie bardzo pozytywnie zaskakuje. Jest tylko jedno ale: żeby dać się zaskoczyć, trzeba mieć odpowiednio wydajny sprzęt, o tym jednak więcej piszemy na dalszych stronach.

Poniżej znajduje się galeria zrzutów ekranowych wykonanych w trakcie szukania miejsca testowego i podczas gry.

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Ocena artykułu:
Ocen: 10
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane