Procesory
Artykuł
Mateusz Brzostek, Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:03

Testy profesjonalne – renderowanie

 

V-Ray

Blender 2.79

Test renderowania dużej sceny przeprowadziliśmy z wykorzystaniem projektu Gooseberry z kolekcji przykładowych projektów na oficjalnej stronie Blendera.

Test małej sceny to ten sam benchmark, którego użyliśmy w poprzednich artykułach.

Corona

Corona to popularny renderer dostępny jako wtyczka do 3ds Max, Cinema 4D, a także jako samodzielne oprogramowanie i w postaci serwera umożliwiającego rozdzielenie zadań pomiędzy wiele komputerów.

Cinebench

Gdzie jest test w Cinebenchu? Postanowiliśmy z niego zrezygnować z kilku powodów. Po pierwsze, jest przestarzały – program Cinema 4D, którego wydajność ma reprezentować Cinebench, bardzo się rozwinął i nie ma już wiele wspólnego z Cinebenchem R15. W połączeniu z Cinema 4D coraz częściej wykorzystuje się też inne renderery. Poza tym podczas spotkania z AMD dziennikarze zwrócili na to uwagę i poprosili, żeby już nie wykorzystywać tego narzędzia w materiałach marketingowych i publicznych prezentacjach. Obiecano nam, że Cinebench zniknie ze slajdów wtedy, kiedy zniknie z testów procesorów. Postanowiliśmy dać dobry przykład i zacząć od dziś. Czytelnik, który lubi czerpać informacje ze źródła, powinien sobie poradzić.

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 21
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane