Procesory
Artykuł
Mateusz Brzostek, Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:03

Asus Zenith Extreme – nowy Threadripper na starej płycie głównej

Ponieważ nowe Threadrippery są kompatybilne ze starszymi płytami głównymi, niektórzy producenci nie zamierzają (przynajmniej na razie) aktualizować swojej oferty. Na przykład Asus jest zadowolony z płyty Zenith Extreme, ale oferuje do niej dodatkowy zestaw chłodzący, który ma być przydatny w konfiguracji z procesorem z serii WX.

Zestaw chłodzący składa się z radiatora na tranzystory, które zasilają część uncore procesora, oraz małego wentylatora do zamocowania nad procesorem. Ten drugi jest mało użyteczny, ale przyda się, jeśli zostanie użyty układ chłodzenia cieczą, który nie wymusza obiegu powietrza w okolicach podstawki CPU. Układ zasilania procesora i tak jest chłodzony gęsto użebrowanym radiatorem z wentylatorkiem, które są umieszczone w okolicy złączy I/O, pod plastikową osłoną.

W testach wykorzystaliśmy tylko wspomniany radiator pomiędzy slotami PCI Express.

Jak potwierdziliśmy w polskim przedstawicielstwie Asusa, posiadacze płyty Zenith Extreme mogą otrzymać ten zestaw za darmo. Wystarczy się zgłosić do działu pomocy technicznej, a następnie poczekać na przesyłkę z Tajwanu.

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 21
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane