Inne
Artykuł
Redakcja we współpracy z Udemy, Wtorek, 10 lipca 2018, 13:04

Haker to pojęcie, które przez środki masowego przekazu nabrało negatywnego znaczenia. Nie zawsze jednak tak było. W ubiegłym wieku pojęcie to oznaczało kogoś bardzo dobrze zaznajomionego z technikami informatycznymi, rozwiązaniami sieciowymi, bezpieczeństwem informacyjnym itp. Dziś niestety o hakerach słyszymy najczęściej w kontekście kolejnych udanych ataków cyberprzestępczych. Złe informacje sprzedają się lepiej, trudniej zatem dostrzec, że wiele wyrafinowanych ataków sieciowych zostało udaremnionych czy w znacznym stopniu zniwelowanych również dzięki hakerom, których wolimy dziś bardziej nazywać „analitykami zagrożeń”, „specjalistami ds. zabezpieczeń sieci” itp.

Każde narzędzie może być wykorzystane w dobry i zły sposób, to właśnie odróżnia etyczny haking od pospolitego cyberprzestępstwa. Zarówno etyczni hakerzy, jak i cyberprzestępcy często korzystają z tych samych narzędzi. Sytuacja jest bardzo podobna do tej z rzeczywistego świata, gdzie ekipy załóg antyterrorystycznych muszą znać techniki wykorzystywane przez terrorystów. W cyberświecie jest podobnie – chcąc udaremnić atak musisz wiedzieć, w jaki sposób może on zostać przeprowadzony. Ponadto wiedza na temat możliwych ataków, sposobów ich przeprowadzenia, jak i innego rodzaju zagrożeń pozwoli nie tylko lepiej chronić własne dane, ale i wykorzystać tę wiedzę w praktyce oferując na rynku usługi bezpieczeństwa danych. Eksperci, czy – pisząc wprost – etyczni hakerzy to osoby bardzo poszukiwane na rynku pracy. Ich wiedza w kontekście coraz większej liczby ataków cybernetycznych jest bardzo, bardzo poszukiwana.

Zanim jednak nasza wiedza będzie bardzo poszukiwana, najpierw sami musimy tę wiedzę zdobyć. Jeżeli masz choćby podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa IT, otwarty umysł i chcesz zdobywać nową wiedzę w tym zakresie, to dobrym pomysłem jest zaliczenie przekrojowego szkolenia z dziedziny etycznego hackingu. Teraz jest doskonała okazja, by takie szkolenie online zaliczyć. Na internetowej platformie Udemy znajdziecie interesujący, interaktywny kurs internetowy „Intensywny Hacking w Praktyce – Poziom Podstawowy – Edycja 4”. Jest to jeden z najlepszych kursów na tej platformie, jest wysoko oceniany przez licznych uczestników i cieszy się niezmiennie wysoką popularnością.

Kurs etycznego hackingu jest kompleksowym zestawem szkoleniowym z bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci. Kurs pozwoli wam zapoznać się z konkretnymi przykładami technik używanych przez hakerów (zarówno tych „złych” jak i „dobrych”), poczynając od używania właściwych narzędzi, pobrania dedykowanego systemu operacyjnego (i na pewno nie będzie to Windows), skonfigurowania maszyn wirtualnych pozwalających na przetestowanie każdej omawianej techniki. Choć kurs dotyczy etycznego hackingu, to – jak wspomnieliśmy wcześniej – zdobywanie wiedzy wymaga również poznania metod wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Z kursu dowiemy się m.in. w jaki sposób przeprowadzić atak na sesję SSL, jak łamać hasła do zabezpieczonych skompresowanych archiwów, czy dokumentów biurowych, jak wykorzystać moc kart graficznych do crackingu, jak przechwycić szyfrowaną transmisję w Sieci i wiele więcej. Autorzy kursu – Szkoła Hakerów, Akademia Bezpieczeństwa – przedstawią kursantom również konkretne przypadki słynnych włamań i wycieków danych wraz ze szczegółowym ich omówieniem.

Kurs „Intensywny Hacking w Praktyce – Poziom Podstawowy – Edycja 4” jest aktualnie dostępny z 75-procentową zniżką w stosunku do ceny nominalnej, zatem tym bardziej warto skorzystać z promocyjnej oferty (zobacz jej szczegóły). Do dyspozycji kursanta jest aż 107 wykładów, blisko dziewięć godzin treściwego i naszpikowanego wiedzą materiału szkoleniowego. Pamiętaj, że opłatę za kurs ponosisz tylko raz, a dostęp do wiedzy otrzymujesz już na zawsze.

Oczywiście nie ma się co łudzić, że ukończenie jednego kursu spowoduje, że zostaniecie światowej sławy ekspertami. Jednak olbrzymią zaletą tego typu materiałów jest to, że dzięki nim osoba zainteresowana konkretną tematyką przynajmniej wie, w którą stronę rozwijać swoje zainteresowania. Wie od czego zacząć, z jakich narzędzi korzystać i – najważniejsze – gdzie szukać dodatkowej wiedzy. Nauka to proces ciągły, ekspertem nie zostaje się tu i teraz – ekspertem się stajesz podczas nieustannego samodoskonalania. Dlatego też mamy dla was jeszcze jedną niespodziankę – oprócz promocji na wyżej wspomniany, interesujący kurs etycznego hakingu, platforma Udemy zorganizowała wielką promocję kursów. Za znacznie obniżoną cenę (najczęściej 34,99 zł, niektóre kursy są wręcz dostępne bezpłatnie) otrzymujecie dostęp do pokaźnej bazy wiedzy obejmującej bardzo szeroki zakres zagadnień. Naprawdę warto zapoznać się z promocyjną ofertą.

Materiał powstał przy współpracy z Udemy. 

Ocena artykułu:
Ocen: 16
Zaloguj się, by móc oceniać
MultiPhantom (2018.07.10, 13:13)
Ocena: 16

0%
Bla bla... Reklama... Bla bla...
W sumie pierwszy akapit jest nawet przedstawiany jako informacja.
Monnq (2018.07.10, 18:59)
Ocena: 12

0%
A no tak, znowu reklama kursu który jest na permanentnej zniżce ;)
Volvox (2018.07.10, 20:56)
Ocena: 11

0%
Czy nie powinno się oznaczać takich tekstów jako Artykuł sponsorowany?
Hocum (2018.07.10, 23:34)
Ocena: 4

0%
Volvox @ 2018.07.10 20:56  Post: 1153465
Czy nie powinno się oznaczać takich tekstów jako Artykuł sponsorowany?
Powinno !
jakieś porządne kursy zaczynają sie cos od 4-8k pln
a do tego jeszcze certyfikacja itd....
a tu 34pln :) i zapomniałem o doświadczeniu
krystiankrz (2018.07.11, 08:43)
Ocena: 15

0%
Ja polecam zrobić kurs Etyczny marketing - obowiązkowy dla redaktorów pclab.pl.
*Konto usunięte* (2018.07.11, 14:58)
Ocena: 0
Poniewaz media zawsze musza splycac dostosowujac sie do typowego Kowalskiego. Stad zamiast uzywac w zaleznosci od sytuacji cracker - hacker, mamy wrzuconych wszystkich do jednego worka. I chcialbym wierzyc, ze to nie jest typowe, celowe podejscie na zasadzie: znasz sie na np. informatyce ponad statystyczne zero = jestes potencjalnym zagrozeniem. I nie wazne co z ta wiedza robisz, bo przeciez po co ci rozumiec wiecej, niz typowy leming? Ambitni sa podejrzani z definicji. No, ale to juz dygresje w innym temacie.
Makavcio2 (2018.07.12, 17:43)
Ocena: 0

0%
Jak ja hakeruję, to też zawsze mam założone słuchawki i nigdy nie używam spacji.
overcloked (2018.07.13, 00:38)
Ocena: 2

0%
Hocum @ 2018.07.10 23:34  Post: 1153481

jakieś porządne kursy zaczynają sie cos od 4-8k pln
a do tego jeszcze certyfikacja itd....
a tu 34pln :) i zapomniałem o doświadczeniu

To sobie zobacz ile ludzi roluje te kursy na udemy i powiedz kto lepiej zarobi :) Ktoś kto bierze 5-15 osób i od każdego 4-8k czy ktoś na udemy kto daje kurs za 130 zł i roluje go ponad 2000 studentów (zarobek 260k zł).
Szczota (2018.07.15, 11:38)
Ocena: 0

0%
Pytanie czy to jest warte 130zl.
Zastanawiam sie czy nie kupic i w koszta wrzucic :)
Wyjdzie 90zl :E a licze na to ze wszystko bedzie tam poukladane
kochamdzastinka (2018.07.18, 13:38)
Ocena: 0

0%
sesja o moralnosci 450zl/h

czas oczekiwania 3miesiace

LIZ – Super Duper Nova
Zaloguj się, by móc komentować
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane