Inne
Artykuł
Materiał powstał we współpracy z Udemy, Czwartek, 10 maja 2018, 10:15

Chcesz zostać wybitnym programistą? Znasz już podstawy programowania w C#? Chcesz tworzyć gry i aplikacje na komputery czy urządzenia mobilne? A może planujesz zostać analitykiem danych? Niezależnie od celu jaki chcesz osiągnąć, jeżeli tylko ma on cokolwiek wspólnego z szeroko pojętą informatyką, znajomość wyrażeń regularnych, na pewno ci pomoże.

System edukacyjny w naszym kraju trochę mylnie traktuje przedmiot o nazwie Informatyka. W szkołach publicznych, na poziomie podstawowym, a także i później, za informatykę uznaje się lekcje pokazujące nie tyle teorię informatyki i problemy z nią związane, lecz np. wykorzystanie konkretnych programów. Niestety, wykłady pokazujące jak używać np. Worda czy Excela, to nie lekcje informatyki, jak wielu powszechnie i – mylnie – sądzi, lecz po prostu lekcje obsługi komputera. Informatykiem, a tym bardziej programistą nie jest ten, kto potrafi, choćby na bardzo zaawansowanym poziomie, używać różnego typu aplikacji, lecz osoba, która zna pojęcia związane z przetwarzaniem danych, tym jak komputer działa i jak zmusić go do wykonania pewnej pracy.

Na rynku jest mnóstwo ofert pracy dla programistów, a naprawdę dobrzy programiści to wyjątkowo pożądani specjaliści, mogący przebierać w premiowanych wysokimi dochodami ofertach. Nie każdy jednak od razu stanie się dobrym programistą czy analitykiem danych. Niezależnie jednak od tego jakim chcesz być programistą, z jakiego języka programowania chcesz korzystać (a może z kilku?), jakiego typu aplikacje i projekty chcesz opracowywać, warto pamiętać o jednej istotnej kwestii. Wyrażenia regularne (z ang. regular expressions, w skrócie RegEx) zna absolutnie każdy programista.

Przejdź do promocyjnej oferty na kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z

Nie nauczysz się dobrze programowania w jakimkolwiek języku na podstawie krótkiego, kilkugodzinnego kursu online, ale możesz poznać umiejętność posługiwania się wyrażeniami regularnymi w tym czasie. RegEx jest uniwersalną metodą pozwalającą na szerokie manipulacje tekstem, czy też jakimikolwiek powtarzalnymi wzorcami w jakimkolwiek kodzie. Każdy, absolutnie każdy program wykorzystuje wyrażenia regularne. Jeżeli biegle opanujesz umiejętność posługiwania się RegEx, zostaniesz po prostu lepszym, dużo lepszym programistą. Bez względu na to jaki język programowania ostatecznie wybierzesz.

W jaki sposób możesz sprawdzić swoje predyspozycje w kwestii RegEx? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursu internetowego. W dogodnym dla siebie czasie, w najbardziej odpowiadającym ci tempie możesz wkroczyć do świata wyrażeń regularnych i poznawać jego niuanse. Dobrym przykładem kursu świetnie prezentującego wyrażenia regularne jest kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z”, który aktualnie jest dostępny w bardzo korzystnej cenie. Zamiast blisko 400 zł możecie wejść do świata RegEx za cenę ponad dziesięciokrotnie niższą.

Kurs obejmuje 39 wykładów i prawie 3,5 godziny materiałów wideo. Do tego dochodzą dodatkowe pomoce naukowe, jak również pytania skutecznie sprawdzające pozyskaną przez nas wiedzę. Po zakończeniu kursu zdobędziesz cenną umiejętność – zdolność stosowania wyrażeń regularnych w każdym ich aspekcie: programistycznym, analitycznym itp. Podsumowując, kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z ] to idealny sposób, by znacząco zwiększyć własne kwalifikacje jako programisty czy analityka danych. Tym bardziej, że możesz je podnieść właśnie teraz za tak niską cenę.

Ocena artykułu:
Ocen: 35
Zaloguj się, by móc oceniać
*Konto usunięte* (2018.05.10, 10:25)
Ocena: 24
[^Udemy]
adul (2018.05.10, 10:26)
Ocena: 40

0%
Programiści systemów embedded mogą się nie zgodzić z tytułem.
Ja rozumiem, że to jest sponsorowane itd, ale rażą mnie tytuły/treści, które są po prostu nieprawdziwe.
Edytowane przez autora (2018.05.10, 10:26)
litestep (2018.05.10, 10:50)
Ocena: 24

0%
Cytując klasyka (http://regex.info/blog/2006-09-15/247 ):

'Niektórzy ludzie, gdy napotykają na problem, myślą sobie: »Wiem! Użyję wyrażeń regularnych«. I teraz mają dwa problemy'

Osobiście myślę, że dobrze przyjąć sobie jakiś limit np. 15 znaków - jeżeli regexp jest dłuższy to może lepiej poszukać prawdziwego parsera odpowiedniego dla danych które przetwarzamy.
Edytowane przez autora (2018.05.10, 10:50)
Orzel94 (2018.05.10, 10:53)
Ocena: 11

0%
adul @ 2018.05.10 10:26  Post: 1143122
Programiści systemów embedded mogą się nie zgodzić z tytułem.
Ja rozumiem, że to jest sponsorowane itd, ale rażą mnie tytuły/treści, które są po prostu nieprawdziwe.

nie tylko oni...
Myneron (2018.05.10, 11:19)
Ocena: 16

0%
Jako programista w .NET/C# muszę zwrócić uwagę na fakt, że w C# mamy coś takiego jak atrybuty, którymi możemy oznaczyć modele jak i pola po to, aby sprawdzać dane wchodzące(email,phone, username itd.)

Jak by ktoś się zastanawiał jak wygląda przykład wzorca na sprawdzenie email'a, którego używa Google lub MS:
'[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]+(?:\.[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]+)*@(?:[a-z0-9](?:[a-z0-9-]*[a-z0-9])?\.)+[a-z0-9](?:[a-z0-9-]*[a-z0-9])?'

Ja osobiście byłbym skłonny, aby laik nie tworzył sam wyrażeń regularnych, narzut wydajnościowy na domorosłe rozwiązania jest katastrofalny, dlatego takie informacje się ukrywa(hermetyzuje) przed światem zewnętrznym i używa gotowych rozwiązań, ze względu na to, że są to sprawdzone wzorce.
Snowmew (2018.05.10, 11:36)
Ocena: -1

0%
'Niektórzy ludzie, gdy napotykają na problem, myślą sobie: »Wiem! Użyję wyrażeń regularnych«. I teraz mają dwa problemy'
Zgadzam się w pełni. Jednak czasem warto rozwiązać 2 prostsze problemy niż jeden większy. :P

Wyrażenia regularne są fajne, pozwalają oszczędzić czas. Fajnie jest w przypadku 'znajdź i zamień' w plikach tekstowych, kiedy możesz odwoływać się do fragmentów znalezionych wyrażeniem za pomocą \1, \2 itd. Geany jest moim odpowiednikiem notatnika dzięki tej opcji. Nie wszyscy jednak ufają na tyle wyrażeniom (sobie?) by ich używać. Wyrażenia regularne generują problemy, są osoby, które sobie z nimi łatwo radzą, ale są takie, które polegną.
Vendeur (2018.05.10, 12:21)
Ocena: 24

33%
Sytuacja na OnetLab z żenującymi i kpiącymi z czytelników reklamami to już jest jakieś przegięcie...
allmunio (2018.05.10, 13:05)
Ocena: 3

0%
Vendeur @ 2018.05.10 12:21  Post: 1143145
Sytuacja na OnetLab z żenującymi i kpiącymi z czytelników reklamami to już jest jakieś przegięcie...

A co Lab może, Niemiec każe Polak robi.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane