artykuły

Labotomia – podcast PCLab.pl, odcinek 5.

6
8 maja 2018, 13:37 M. Brzostek, K. Tobiasz

Piąty odcinek naszego podcastu jest wyjątkowy. Nie ma tematu przewodniego, ale rozmawiamy o kilku różnych sprawach związanych z niedawnymi wydarzeniami w świecie technik komputerowych, między innymi o programie GPP, litografii 7 nm, FreeSync 2 i Jimiem Kellerze.

Piąty odcinek naszego podcastu jest wyjątkowy. Nie ma tematu przewodniego, ale rozmawiamy o kilku różnych sprawach związanych z niedawnymi wydarzeniami w świecie technik komputerowych, między innymi o programie GPP, litografii 7 nm, FreeSync 2 i Jimie Kellerze.

Jednym z tematów, które poruszyliśmy jest GeForce Partner Program, przedsięwzięcie Nvidii, które miało przywiązać najważniejsze marki sprzętu dla graczy do procesorów graficznych Nvidii. Ten odcinek nagrywaliśmy w ostatnich dniach kwietnia. W międzyczasie Nvidia zdążyła zrezygnować z programu GPP. Już w drugim zdaniu reprezentant firmy napisał:

„Zamiast walczyć z dezinformacją na temat programu [GPP], postanowiliśmy go odwołać.”

Wydaje się, że trafiliśmy w dziesiątkę przynajmniej z częścią naszych wniosków. Krytykę i obronę tego nieudanego przedsięwzięcia pozostawimy innym. Program GPP przetrwał nieco ponad 2 miesiace. Pozostaje nam po nim pewne nieokreślone uczucie straty: Nvidia, firmy kupujące od niej GPU, dziennikarze i entuzjaści komputerów poświęcili łącznie bardzo wiele czasu, wysiłku i pieniędzy na zajmowanie się czymś, co na koniec nie pozostawia żadnego dobrego owocu.

Przypominamy, że Labotomii można słuchać nie tylko na YouTube lub po pobraniu pliku MP3 na swoje urządzenie, ale również w aplikacjach ułatwiających śledzenie podcastów. Wystarczy dodać ten link do aplikacji:

Jeśli nie chcecie dodawać Labotomii do podcastowej aplikacji ani rzucać się od razu na wszystkie odcinki, zachęcamy Was do zainteresowania się jednym z poprzednich:

Obliczenia rozproszone – odc. 4

Rozmawiamy w nim z gościem, naszym kolegą z redakcji – Wojtkiem Koczykiem, którego znacie m. in. z testów nośników SSD i dysków twardych. Wojtek opowiada o obliczeniach rozproszonych, czyli sposobie, w jaki każdy użytkownik komputera może przyłożyć się do postępu w nauce, między innymi w biologii i medycynie. Więcej informacji znajdziecie w aktualności lub na naszym forum.

Nieodpowiedzialność obliczeniowa – odc. 3

W trzecim odcinku podcastu PCLab.pl rozmawiamy o nieodpowiedzialności obliczeniowej. Ma ona sporo wspólnego z konsolami, superkomputerami, walką 7-zipa z WinRAR-em i myciem zębów. Spróbujemy was przekonać, że warto zastanowić się, czy odpowiedzialnie korzystamy z maszyn obliczeniowych.

Czego nas nauczyły gry komputerowe – odc. 2

W drugim odcinku rozmawiamy o grach – dodatek do Assassin's Creed Origins, Discovery Tour, przypomniał nam jak dużo się nauczyliśmy nie tylko w samych grach, ale z powodu gier komputerowych.

Odcinek testowy – odc. 1

Pierwszy, testowy odcinek Labotomii poświęciliśmy kryptowalutom i ich wpływowi na rynek kart graficznych – ale również nabyciu wprawy i dopracowaniu naszych technik nagrywania.

Dziękujemy za Wasze dotychczasowe zainteresowanie i zachęcamy do przekazywania uwag, na przykład w komentarzach poniżej.

Pozdrawiają

Mateusz i Kuba

XenothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xenoth2018.05.08, 14:27
Hej. Ponieważ Was nie było w Pocket Casts to Was dodałem :D Dla Wszystkich korzystających z tej najpopularniejszej apki do podcastów na adroida, znajdziecie Labotomię tutaj: https://pca.st/HNhk
EDIT: chyba jednak nie mogę :( PCLabie dodajcie się do Pocket Cast jakoś!
Edytowane przez autora (2018.05.08, 14:33)
mbrzostekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjimbrzostek2018.05.08, 15:06
Trzeba płacić? Eeee... to dzięki :( Ja używam Podcast Addict – ktoś polecił w komentarzach pod jednym z poprzednich odcinków.
.:Proxy:.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
.:Proxy:.2018.05.08, 15:34
Nareszcie jest! :)
Adi-CZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adi-C2018.05.08, 16:37
Pcper to jak najbardziej wzór do naśladowania w podkastach o pc. (Nie żeby ich jakoś strasznie dużo było)
A taka formuła, bez jakiegoś przewodniego motywu jest na moje nawet lepsza, bo można pogadać o niusach, recenzjach, a PÓŹNIEJ przejść do jakiegoś większego tematu, o ile jest, a jak nie ma to się nie silić, tylko po prostu pogadać o niusach, nadchodzących rzeczach itp.
Edytowane przez autora (2018.05.08, 16:37)
XenothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xenoth2018.05.08, 17:40
mbrzostek @ 2018.05.08 15:06  Post: 1142766
Trzeba płacić? Eeee... to dzięki :( Ja używam Podcast Addict – ktoś polecił w komentarzach pod jednym z poprzednich odcinków.

Jest opłata jednorazowa na każdą z platform. Unikam darmowych aplikacji bo jestem uczulony na reklamy. Zresztą już dawno stwierdziłem, że płatne aplikacje są znacznie bardziej dopracowane niż ich bezpłatne odpowiedniki. Ale na pocieszenie powiem Ci, że jednak mi się udało i chyba na Pocket Cast Was dodałem :)
kainZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Członek redakcjikain2018.05.09, 01:17
Od siebie polece tym ktorzy nie sluchali czesc czwarta, najlepsza! ;-)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1