artykuły

HyperX Cloud Flight – test bezprzewodowego zestawu słuchawkowego dla graczy

Bezprzewodowo, ale czy dobrze?

25
8 stycznia 2018, 12:15 Damian Lejnert

HyperX Cloud Flight – wygoda

Wygoda użytkowania to jedna z najważniejszych cech z punktu widzenia zapalonego gracza. Nawet świetnie brzmiące zestawy, które w trakcie rozgrywki sprawdzają się wyśmienicie, nie będą na dłuższą metę dobre, jeżeli powodują dyskomfort. 

HyperX Cloud Flight są całkiem wygodne. Po założeniu zestawu pierwsze, na co zwróciliśmy uwagę, to nacisk pałąka, większy niż choćby w przypadku HyperX Cloud. Powodem jest znacznie mniejsza rozciągliwość. Ucisk jednak nie jest na tyle duży, by mógł przyprawić o ból głowy. Nauszniki ze skóropodobnego materiału wydają się znacznie głębsze, niż są w rzeczywistości. Są bardzo miękkie, dlatego dobrze przylegają do głowy, tłumiąc wszelkie dźwięki z zewnątrz.

Wielka szkoda, że w zestawie nie dołączono dodatkowych nauszników welurowych. Z pewnością poprawiłyby wygodę użytkowania i jesteśmy przekonani, że wiele osób skorzystałoby z nich nawet kosztem izolacji.

Nie mieliśmy żadnych problemów z pomieszczeniem uszu wewnątrz nauszników. Większość osób nie powinna ich mieć. Dobrą wiadomością jest również to, że podczas dłuższego użytkowania nie stwierdziliśmy zwiększonej potliwości uszu, to jednak w dużej mierze zależy od temperatury otoczenia. My HyperX-y testowaliśmy w temperaturze pokojowej, około 21°C.

Zastosowanie dużej ilości plastiku pozwoliło ograniczyć wagę urządzenia, ale nie jest tak lekkie, na jakie wygląda. Ponieważ to zestaw bezprzewodowy, jego waga, 315 g wraz z mikrofonem, jak najbardziej jest do przyjęcia. Dla niektórych jednak może być początkowo wyczuwalna także w trakcie użytkowania, zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień korzystają z lżejszych zestawów. Nie powoduje ona jednak zmęczenia i łatwo się do niej przyzwyczaić.

HyperX Cloud Flight – funkcje dodatkowe i działanie bezprzewodowe

HyperX nie dołącza do modelu Cloud Flight żadnego oprogramowania, a tym samym nie zapewnia funkcji programowych typowych dla tego typu zestawów. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie ma dodatkowych funkcji. Trzy, których się doszukaliśmy, są dość praktyczne i większość użytkowników z pewnością będzie z nich korzystała. 

Na samym początku, omawiając jakość wykonania, wspomnieliśmy o zewnętrznych częściach muszli, które w testowanym przez nas modelu zostały wykonane z matowego plastiku. Jedna z nich kryje dodatkową funkcję. Delikatne wciśnięcie jej dolnej części pozwala szybko wyciszyć mikrofon. To rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze i podczas testów chętnie z niego korzystaliśmy. Co prawda zbliżoną funkcjonalność zapewnia przypisanie funkcji wyciszenia do wybranego klawisza klawiatury lub dodatkowego przycisku myszki, jednak nie należy zapominać o tym, że zestaw HyperX Cloud Flight jest kompatybilny nie tylko z komputerami, ale też konsolami PS4 i PS4 Pro. 

Bardzo spodobało nam się również dodatkowe pokrętło na prawej muszli. To kolejny element, który okazał się wyjątkowo funkcjonalny. Pozwala łatwo i szybko dostosować głośność bez zbędnych kombinacji i przerywania rozgrywki. Na plus należy policzyć także sygnały dźwiękowe, którymi zestaw informuje o określonych akcjach. Przykładem jest ustawienie maksymalnej głośności odtwarzania. Kiedy osiągnie ona 100%, zestaw poinformuje o tym charakterystycznym dźwiękiem. 

Bezpośrednio z długością działania w trybie bezprzewodowym wiąże się podświetlenie. Można je łatwo dezaktywować. Sterujemy nim za pomocą wyłącznika. Żeby zmienić kolor diod, wystarczy wcisnąć przycisk, bez dłuższego przytrzymania. Producent zapewnił tylko trzy ustawienia:

 • podświetlenie aktywne przez cały czas, kiedy zestaw jest włączony;
 • podświetlenie pulsujące;
 • podświetlenie całkowicie wyłączone. 


Co prawda niektórym system podświetlenia może się podobać, ale ma zauważalny wpływ na czas działania. Podczas testów zmierzyliśmy również ten parametr. Kiedy podświetlenie jest włączone, zestaw może działać nie dłużej niż 13 godzin przy głośności ustawionej na 50%. Włączenie trybu oddychania nieco wydłuża ten czas, ale tylko do około 18 godzin. Podobnie jak w przypadku większości bezprzewodowych urządzeń wyposażonych w dodatkowe podświetlenie najlepsze efekty zapewnia dezaktywowanie diod. Nam udało się osiągnąć około 30 godzin. To przyzwoity wynik, do którego nie sposób się przyczepić. 

Zastosowano akumulator litowo-jonowy o pojemności 1500 mAh przy napięciu 3,7 V.

Do jakości działania bezprzewodowego nie mamy absolutnie żadnych zastrzeżeń. Szczególnie dobrze wygląda maksymalny zasięg. Według producenta zestaw bez problemu łączy się z nadajnikiem z odległości nawet 20 m. Sprawdziliśmy: było to około 19 m. Warto także dodać, że w trakcie testów odległość nie miała wpływu na brzmienie. Dźwięk nie stawał się cichszy, nie dało się też wyczuć żadnych zniekształceń wynikających z osłabienia sygnału. 

Podczas dłuższej nieaktywności urządzenie automatycznie się wyłącza, co skutecznie oszczędza energię. Nie oznacza to jednak, że po dłuższej nieobecności zestaw aktywuje się na powrót sam. Trzeba go włączyć ręcznie, a ustawienia, dotyczące choćby podświetlenia, zostają zresetowane, więc muszą być ustawiane każdorazowo. 

HyperX Cloud Flight – podsumowanie

HyperX Cloud Flight to sprzęt przeznaczony głównie dla graczy. Jest całkiem dobrze wykonany i wyróżnia się dokładnie tym, na co większość miłośników wirtualnych rozgrywek w pierwszej kolejności zwróci uwagę. Mowa tu przede wszystkim o wygodzie, którą zapewnią nie tylko miękkie nauszniki, ale również możliwość działania bezprzewodowego do 30 godzin. Ci, którzy oczekują dodatkowego oprogramowania, nie będą jednak zadowoleni. HyperX Cloud Flight to prosty zestaw, który jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu. Bez wątpienia ma to zalety.

W przeciwieństwie do pozostałych zestawów słuchawkowych HyperX-a tym razem priorytetem stało się brzmienie, które nie jest już tak uniwersalne. Jego charakterystyka ma odpowiadać przede wszystkim graczom. Pod tym względem nowemu produktowi niewiele można zarzucić. Bez dwóch zdań najlepsza jest przestrzenność dźwięku. Momentami nienaturalnie szeroka scena w połączeniu ze sporą szczegółowością pozwala precyzyjnie określić, gdzie znajduje się przeciwnik, i dla wielu graczy właśnie to będzie najważniejsze. Należy jednak wspomnieć, że niekiedy we znaki dają się także zbyt uwypuklone tony wysokie, które bywają dość agresywne, przesadnie szkliste. 

Cloud Flight zdecydowanie gorzej wypadł w typowym odsłuchu muzycznym. O ile nienaturalnie szeroka scena może być pomocna w trakcie rozgrywki, o tyle w muzyce nie jest zaletą. Nierzadko dokuczają również jasne wokale, które w połączeniu z pulsującym basem zauważalnie wpływają na całość przekazu: często czynią go męczącym i dość chaotycznym. 

Czy na najnowszy zestaw HyperX Cloud Flight warto zwrócić uwagę? W dużej mierze zależy to od upodobań. Ze względu na kompatybilność z konsolami PS4 i PS4 Pro nowość może przypaść do gustu tym graczom, którzy chcą bez zbędnej plątaniny kabli usiąść na wygodnej, oddalonej od telewizora kanapie i w pełni oddać się wirtualnej rozrywce. Nie zapominajmy jednak, że dla wielu istotna jest też cena. Ta jest niezbyt atrakcyjna, bo wynosi około 650 zł.

Aktualizacja – 8.01.2018

Podana wyżej cena została wyliczona na podstawie ceny sugerowanej w euro. Według najnowszych informacji, które otrzymaliśmy prosto od producenta, w Polsce cena sugerowana zestawu wynosi 699 zł.

Jednak osoby szukające zestawu uniwersalnego, który dobrze sprawdzi się zarówno w grach/filmach, jak i muzyce, powinny omijać najnowszy zestaw HyperX Cloud Flight. Do tak zróżnicowanych zastosowań zdecydowanie lepszym wyborem będą popularne słuchawki HyperX Cloud (sprawdź ceny). Są dobrze wykonane, równie wygodne i zauważalnie tańsze. Miłośnicy dźwięku ze znacznie większym budżetem, dla których bezprzewodowe działanie i zintegrowany mikrofon nie są priorytetem, mogą też rozważyć droższą opcję, słuchawki AKG K550 MK II (sprawdź ceny). To świetny wybór dla osób ceniących naturalnie zarysowaną scenę i bardzo dobrą przestrzenność. Dzięki tym cechom świetnie sprawdzą się także w grach, a do tego są świetnie wykonane. Dodatkowym atutem może być to, że są mało wymagające co do źródła, jak na słuchawki tej klasy.

HyperX Cloud Flight
Zalety
 • bardzo dobre wykonanie
 • wygoda
 • przestrzenność brzmienia
 • dobra szczegółowość dźwięku
 • pomniejsze użyteczne funkcje
 • bardzo dobre działanie bezprzewodowe
Wady
 • Niezbyt uniwersalne
 • Jakość mikrofonu pozostawia wiele do życzenia 
 • brak zaślepki gniazda mikrofonowego i welurowych nauszników w zestawie
 • cena
Do testów dostarczył:HyperX
Cena w dniu publikacji (z VAT):699 zł
Zobacz bieżące oferty:
Electro.pl
569 zł
MediaExpert
569 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Strona:
SoplusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Soplus2018.01.08, 12:29
12#1
Rozumiem, że brak tu jest BT co czyni tez zestaw bezużytecznym przy próbie połączenia z telefonem. Sorry ale za 650 PLN można kupic dużo lepsze brzmieniowo i bardziej uniwersalne słuchawki, no ale tak, nie będą miały w nazwie Gaming i podświetlenia disco.
NiemcyMnieBijaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
NiemcyMnieBija2018.01.08, 12:51
12#2
Nie żeb
Soplus @ 2018.01.08 12:29  Post: 1118208
Rozumiem, że brak tu jest połączenia BT co czyni tez zestaw bezużytecznym przy próbie połączenia z telefonem. Sorry ale za 650 PLN można kupic dużo lepsze brzmieniowo i bardziej uniwersalne słuchawki, no ale tak, nie będą miały w nazwie Gaming i podświetlenia disco.


Nie żebym się czepiał ale te też nie mają w nazwie gaming.
SoplusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Soplus2018.01.08, 13:07
[quote name='NiemcyMnieBija' date='2018.01.08 12:51' post='1118216']Nie żeb
Soplus @ 2018.01.08 12:29  Post: 1118208


Nie żebym się czepiał ale te też nie mają w nazwie gaming.


Nie żebym się czepiał ale jak byk stoi Wireless Gaming Headset :)
M4b2018.01.08, 13:52
Soplus @ 2018.01.08 12:29  Post: 1118208
... Sorry ale za 650 PLN można kupic dużo lepsze brzmieniowo i bardziej uniwersalne słuchawki, no ale tak, nie będą miały w nazwie Gaming i podświetlenia disco.
A czy brzmienie tych już miałeś okazję 'przećwiczyć' czy tak sobie klikasz na podstawie subiektywnej opinii testera ?
*Konto usunięte*2018.01.08, 14:49
Wyglądają podobnie do moich HyperX Cloud Stinger z tą różnicą, że te mają podświetlane logo i są bezprzewodowe i niby mają kosztować takie 500zł więcej? Śmiech na sali.
ShikiinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Shikiin2018.01.08, 15:25
-3#6
Zestaw do gier wg mnie: https://imgur.com/a/3ZFEb
edit. ehh, nie wiem jak zrobić, żeby zdjęcie pokazało się od razu w komentarzu :E
SoplusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Soplus2018.01.08, 15:44
Shikiin @ 2018.01.08 15:25  Post: 1118255
Zestaw do gier wg mnie: https://imgur.com/a/3ZFEb
edit. ehh, nie wiem jak zrobić, żeby zdjęcie pokazało się od razu w komentarzu :E

O to to, ja tęz na Senkach jadę, HD 4.50.
Adi777Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adi7772018.01.08, 18:55
Shikiin @ 2018.01.08 15:25  Post: 1118255
Zestaw do gier wg mnie: https://imgur.com/a/3ZFEb
edit. ehh, nie wiem jak zrobić, żeby zdjęcie pokazało się od razu w komentarzu :E

Masz Sennheisery HD 598 ? Miałem je kiedyś chwilę na testach. Kompletnie nie moja bajka, jeśli chodzi o barwę dźwięku. Ciepłe, ciemne, brr, ble :)
ShikiinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Shikiin2018.01.08, 19:05
Adi777 @ 2018.01.08 18:55  Post: 1118312
Shikiin @ 2018.01.08 15:25  Post: 1118255
Zestaw do gier wg mnie: https://imgur.com/a/3ZFEb
edit. ehh, nie wiem jak zrobić, żeby zdjęcie pokazało się od razu w komentarzu :E

Masz Sennheisery HD 598 ? Miałem je kiedyś chwilę na testach. Kompletnie nie moja bajka, jeśli chodzi o barwę dźwięku. Ciepłe, ciemne, brr, ble :)

Hmm, kupiłem je ze względu na to, jak radzą sobie w grach typu FPS + w połączeniu z DAC'iem E10K grają na prawdę fajnie (rock/metal) ;)
shadowman333Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
shadowman3332018.01.08, 19:38
Smutne jest to jak producenci wykorzystują popularność i dobre oceny jakiegoś swojego produktu i potem próbują wcisnąć coś droższego i gorszego.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
3