Zestawy komputerowe
Artykuł
Mariusz Kolmer, Piątek, 12 stycznia 2018, 20:00

MSI Trident 3 Arctic – oprogramowanie

Wśród ogromnej liczby preinstalowanych w systemie narzędzi, w większości zbędnych, jest pożyteczne i bardzo rozbudowane MSI Gaming Center. Jedną z najważniejszych i najbardziej przydatnych funkcji tego programu jest zakładka System Tuner. Pozwala sprawdzić bieżące obciążenie systemu, wskazania temperatury, prędkość obrotową wentylatorów, a nawet samodzielnie ustawić krzywe prędkości zależnie od temperatury podzespołów.

MSI wyposażyło swój sprzęt w komplet narzędzi dla graczy, którzy zawodowo strumieniują swoją rozgrywkę. DragonEye umożliwia oglądanie YouTube'a lub innych strumieni wideo podczas gry, a Gaming App pozwala wybrać tryb działania komputera: cichy, Gaming lub OC. Niestety, w naszym egzemplarzu tryb OC był nieaktywny, więc nie udało się sprawdzić, czy ta opcja może istotnie zwiększyć wydajność Tridenta. Panel Gaming Center zapewnia również dostęp do programu XSplit (z rocznym abonamentem premium), służącego do strumieniowania rozgrywki. Gaming LAN Manager umożliwia zarządzanie ruchem sieciowym w celu zmniejszenia opóźnień wynikających z obciążenia sieci przez nadanie priorytetu wybranym narzędziom. MouseMaster i GamingHotkey pozwalają zaś tworzyć skróty klawiszowe i makra, a ponadto skalibrować mysz i skonfigurować skróty szybkiego logowania.

Następna zakładka w MSI Gaming Center to ScenaMax. Można w niej ustawić profile kontrastu, jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu.


Istotną zakładką, szczególnie z punktu widzenia estety, jest Mystic Light, pozwalająca ustawić kolor diod LED wbudowanych w róg obudowy Tridenta. Podstawową opcją jest statyczny kolor z palety RGB, jednak do wyboru jest też gradient, czyli stopniowe przechodzenie przez wszystkie barwy, Audio, czyli świecenie w rytm odtwarzanej muzyki, i tryb oddechu, czyli wolne pulsowanie wybranego koloru.

Następna zakładka zawiera tylko podstawowe opcje, takie jak regulacja głośności dźwięku i czułości mikrofonu oraz możliwość włączenia bezprzewodowej karty sieciowej, wygaszenia diody nośnika danych na przednim panelu i wyłączenia funkcji szybkiego ładowania urządzeń w przystosowanych do tego portach USB.

Ostatnia zakładka pokazuje podstawowe informacje o systemie, takie jak obciążenie procesora i karty graficznej oraz prędkość transmisji danych.

W systemie zainstalowano też narzędzie Nahimic 2. Jest to korektor dźwięku z kilkoma funkcjami przeznaczonymi dla graczy. Najważniejsze z nich to Sound Tracker, wizualizująca kierunek, z którego pochodzi dźwięk, na przykład odgłosy wystrzałów w grach sieciowych, oraz Audio Recorder 2, pozwalająca odtwarzać wybrane pliki dźwiękowe za pomocą skrótów klawiszowych podczas rozgrywek online. Cheaterzy i trolle powinni już zacierać ręce!

Podobnie jak w testowanym ostatnio Zotacu (patrz: „Zotac Magnus ER51060 – test minikomputera”) możliwości zmiany zaawansowanych ustawień BIOS-u są szczątkowe. Jedyną bardziej rozbudowaną funkcją jest możliwość monitorowania prędkości obrotowej wentylatorów i ustawiania krzywych prędkości w zakładce Hardware Monitor.

Ocena artykułu:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane