Zestawy komputerowe
Artykuł
Mariusz Kolmer, Środa, 20 grudnia 2017, 19:00

Testy – wydajność w grach i testach 3D

Przeznaczeniem Magnusa są przede wszystkim gry komputerowe, zatem obok gabarytów to właśnie wydajność w przetwarzaniu grafiki trójwymiarowej będzie się najbardziej liczyć dla potencjalnych nabywców. Wyniki Zotaca zestawiliśmy między innymi z osiągami świetnego modelu Asus ROG GR8 II oraz kilku desktopowych zestawów dostępnych w zbliżonej cenie lub mających zbliżone parametry.

Jak pokazują wykresy, Magnus umożliwia zabawę w wielu najnowszych grach w najwyższych ustawieniach grafiki i mniej więcej 50 kl./s. Niestety, mocno rozczarowuje wydajność w takich tytułach, jak Deus Ex: Mankind Divided, Wolfenstein II: The New Colossus i Assassin's Creed Origins. W nich Zotac wypadł zdecydowanie gorzej niż podobne zestawy z Core i5-7400 i GTX-em 1060 6 GB.

Nie udało nam się potwierdzić wpływu węższej szyny PCI-E 3.0 ×4 na wydajność karty w wymienionych grach. Analogiczne zestawy, w których ograniczyliśmy szerokość szyny PCI-E, wypadły w testach zdecydowanie lepiej niż Magnus. W podobny sposób wykluczyliśmy wpływ wolniejszego taktowania pamięci operacyjnej. Gorsze (nawet kilkukrotnie!) wyniki to wina o połowę mniejszej ilości pamięci graficznej na karcie. Zestawy z procesorami o zbliżonej wydajności, ale wyposażone w karty graficzne GTX 1060 z 6 GB VRAM-u, radziły sobie zdecydowanie lepiej.

Ocena artykułu:
Ocen: 12
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane