Laptopy
Artykuł
Przemysław Juraszek, Piątek, 1 grudnia 2017, 15:15

Surface Book 2 – klawiatura, płytka dotykowa, głośnik oraz matryca

Surface Book 2 ma podświetlaną na biało (są dostępne trzy stopnie podświetlenia) klawiaturę wyspową, która ze względu na rozmiary urządzenia jest pozbawiona bloku numerycznego. Laptop dotarł do nas w wersji z klawiaturą o brytyjskim układzie znaków, który nieznacznie różni się od standardowego układu US. Klawisze pracują bardzo cicho, są stosunkowo duże, ale punkt aktywacji nie jest najlepiej wyczuwalny. To w połączeniu z bardzo krótkim skokiem sprawia, że konstrukcja wydaje się bardzo miękka. Na plus możemy jednak policzyć to, że klawiatura nie ugina się pod naciskiem palców i jest bardzo solidnie zamontowana.

Surface Book 2 klawiatura

Płytka dotykowa jest wystarczająco duża, a jej gładka powierzchnia dobrze odczytuje ruchy palców. Czasem jednak występowały problemy z detekcją dotyku w rogach. Musimy też pochwalić zintegrowane przyciski, które działają bardzo dobrze. Podsumowując, płytka jest dobra, ale w tej cenie można by oczekiwać perfekcji.

Pozytywnie zaskoczył nas system audio. Głośniki grają bardzo dobrze, jak na urządzenie tej wielkości. W brzmieniu dominują tony wysokie, na szczęście nienatarczywe, i średnie, a niskich nie ma. Maksymalna zmierzona przez nas głośność to 68,6 dBA.

Surface Book 2 – matryca godna artysty?

Seria Microsoft Surface zawsze słynęła z dobrych ekranów. Surface Book 2 został wyposażony w błyszczący 13,5-calowy dotykowy panel IPS o proporcjach 3 : 2 z funkcją automatycznej regulacji podświetlenia (została wyłączona na czas testów) i obsługą piórka. Proporcje wyświetlacza wymusiły dość nietypową rozdzielczość: 3000 × 2000 pikseli. Zastosowany panel to Panasonic VVX14P048M00 z dodaną warstwą dotykową. Maksymalna jasność jest wysoka, bo osiąga 466,63 cd/m2, podobnie jak kontrast statyczny, który wynosi 1513 : 1. Pokrycie palet barwowych sRGB i Adobe RGB to, odpowiednio, 96,30% i 67,20%. Biel jest lekko ochłodzona, ponieważ jej temperatura wynosi 7018 K. Warstwa dotykowa nie sprawiała problemów i dobrze wykrywała ruchy palców.

Ekran w modelu Surface Book 2, podobnie jak ten w Surface Pro, należy do czołowych konstrukcji stosowanych w urządzeniach przenośnych, co z pewnością docenią profesjonaliści.

Surface Book 2 sRGB

Matryca LCD (egzemplarz testowy) 
Rozmiar i typ matrycy 13,5"/IPS/błyszcząca z obsługą dotyku oraz piórka Surface Pen
Rozdzielczość 3000 × 2000 pikseli
Maksymalna jasność 466,63 cd/m2

Pokrycie palety barwnej:

sRGB

Adobe RGB

96,3%
67,2%
Luminancja koloru czarnego (przy 180 cd/m2) 0,12 cd/m2
Kontrast rzeczywisty (statyczny)  1513 : 1
Temperatura barwowa bieli (idealnie: 6500 K) 7018 K
Delta E:
średnia
maksymalna

2,60

4,46

Czas reakcji nie odstaje od osiągów innych matryc IPS: wynosi 28,60 ms w trakcie przełączania między kolorami czarny – biały – czarny. Ekran jest podświetlany w technice flicker-free.

Surface Book 2 czas reakcji

Surface Book 2 czas reakcji

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane