Procesory
Artykuł
Mateusz Brzostek, Piątek, 22 grudnia 2017, 09:00

Core i5-8400 i Core i3-8350K – pobór energii

Test odtwarzania wideo jest wykonywany z użyciem wbudowanego odtwarzacza systemu Windows 10 i wykorzystuje – o ile są dostępne – sprzętowe dekodery wideo. Test pełnego obciążenia procesora odzwierciedla maksymalny pobór energii w programach wykorzystujących wszystkie wątki procesora, ale bez użycia instrukcji AVX. Niektóre procesory pobierają jeszcze więcej podczas używania programów wielowątkowych z AVX (na przykład kodujących wideo), jednak różnice między przedstawionymi w tym artykule układami nie są duże. W przyszłości dołączymy również wykres poboru energii w trakcie pełnego obciążenia z użyciem AVX.

Oba procesory, cztero- i sześciordzeniowy, nie wyróżniają się szczególnie na korzyść ani niekorzyść pod względem poboru energii. Taktowanie z częstotliwością do 4 GHz i brak HT powodują, że zużycie prądu nie wymyka się spod kontroli, tak jak w przypadku Core i7-8700K.
 
Zapotrzebowanie na energię typowego komputera do gier i tak w największym stopniu będzie zależeć od potrzeb karty graficznej. W spoczynku i podczas odtwarzania wideo z wykorzystaniem sprzętowego dekodowania i3-8350K i i5-8400 są tak samo oszczędne jak inne nowoczesne układy.

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane