Inne
Artykuł
Mateusz Ozimek, Środa, 4 października 2017, 12:00

Total War: Warhammer II – jakość grafiki

Total War: Warhammer II jest oparty na unowocześnionej wersji silnika Warscape, użytego w poprzedniej części serii. Dlatego oprawa wizualna nie zmieniła się znacząco, a przy tym gra dzięki dopracowaniu silnika działa bardzo stabilnie.

W opcjach gry są do wyboru cztery gotowe profile ustawień jakości grafiki. Jest również możliwość ustawienia trybu użytkownika.

Ustawienia niskie

Gra w najniższych ustawieniach jakości wygląda źle. Grafika jest pozbawiona cieni, wszystkie tekstury są rozmyte, nie są ani odrobinę szczegółowe. Oświetlenie jest bardzo podstawowe. 

TWW2

Ustawienia średnie

Po przejściu do ustawień średnich tekstury zyskują na szczegółowości i rozdzielczości. Reszta funkcji graficznych pozostaje bardzo uboga, ale przy dużych zbliżeniach kamery wygląd gry jest do przyjęcia.

TWW2

Ustawienia wysokie

Zmiana ustawień na wysokie przynosi bardzo duży skok jakościowy. Tekstury wyglądają znacznie lepiej i zwiększa się odległość, w której są zamieniane na gorsze.

TWW2

Ustawienia ultra

W najwyższych ustawieniach graficznych Total War: Warhammer II wygląda bardzo dobrze. Tekstury są szczegółowe w znacznie większej odległości niż w ustawieniach wysokich, a ponadto oświetlenie jest o wiele przyjemniejsze dla oka.

TWW2

Liczba jednostek – ustawienia niskie vs ultra

Po obniżeniu ustawień graficznych zmniejsza się również liczba jednostek widocznych na ekranie. Jest to zabieg czysto wizualny, który ma na celu wyłącznie zmniejszenie liczby rysowanych obiektów i nie wpływa na rozgrywkę.

TWW2

TWW2

Minigaleria

TWW2

TWW2

TWW2

TWW2

 

Ocena artykułu:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane