Procesory
Artykuł
Mateusz Brzostek, Czwartek, 5 października 2017, 15:01

Płyta główna Asus Maximus X Hero

W testach wykorzystaliśmy płytę Asus Maximus X Hero z chipsetem Z370, która jest pod wieloma względami identyczna z modelem Maximus IX Hero z chipsetem Z270.

Oprócz położenia kilku elementów nieistotnych dla użytkownika Asus zmienił na laminacie tylko dwie rzeczy: dwa porty USB 2.0 przeniesiono z tylnego panelu na wewnętrzny header, a jedno z dwóch złączy do świateł RGB zamieniono na złącze cyfrowe do pojedynczo adresowalnych diod. Paradoksalnie więc w niektórych zastosowaniach płyta straciła nieco funkcjonalności względem wcześniejszej wersji: jest mniej portów USB z tyłu obudowy i nie podłączymy dwóch popularnych i tanich taśm LED (takich jak taśmy w zestawie SilentiumPC Aurora).

Dołączone akcesoria, oprogramowanie i program konfiguracyjny UEFI też są niemal takie same jak w przypadku płyty Maximus IX Hero. W UEFI zaszła pewna irytująca, chociaż mało istotna dla podkręcającego entuzjasty, zmiana dotycząca działania trybu turbo. W poprzednich płytach Asusa była dostępna funkcja Enhanced Turbo, która przyspiesza taktowanie procesora tak, że ten niezależnie od liczby obciążonych rdzeni zawsze osiąga maksymalny pułap turbo. Ulepszona funkcja turbo była włączona w fabrycznej konfiguracji, a po ręcznym przestawieniu tej opcji procesor działał zgodnie ze specyfikacją Intela. W nowej płycie to nie wystarczy: trzeba jeszcze ręcznie ustawić mnożniki dla każdej liczby obciążonych rdzeni na Per Core i Auto.

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

Asus Maximus X Hero

 

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 22
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane