Inne
Artykuł
P. Pilarczyk, Gosia Madej, M. Zabłocki, Piątek, 1 września 2017, 12:00

To co będzie dalej?

Cieszę się, że Piła napisał coś od siebie i mógł tym samym przekazać Wam trochę specyfiki naszej pracy. Przychodząc do tej redakcji, wiedziałem, że wiąże się to z ogromnym wyzwaniem, ale każdego dnia robię, co w mojej mocy, by przygotować dla Was szereg ciekawych tematów, którymi będziemy się zajmować w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Czasem moja praca nie kończy się po kilku godzinach, a wielokrotnie się zdarzało, że chodziłem spać o wschodzie słońca. Uwielbiam to i nie zamierzam niczego zmieniać, choć moja rodzina z pewnością ma inne zdanie na ten temat ;) W każdym razie traktuję ten wortal trochę jak swoje dziecko i chciałbym zadbać o każdy jego fragment, ale pewnych rzeczy nie da się wykonać od razu. 

Wrzesień to czas wdrażania nowych serii artykułów. Jak już zdążyliście zauważyć, powstały pierwsze teksty z cyklu „Jak to działa?” i „Dzieje PCLaba”, a niebawem ruszy „Testowanie na żądanie”. Ponieważ jednym z moich głównych celów jest przywrócenie stałego kontaktu z Wami, wszystkie serie, które wdrażam (a w tym momencie jest ich okrągła dziesiątka), są niejako odpowiedzią na to, o co przez ostatnie miesiące pytałem na forum i o czym czytałem w komentarzach. „PCLab” ma niezwykłą społeczność, jedną z najbardziej zaangażowanych i zarazem „najtrudniejszych” w polskiej sieci. Jesteście wymagający i potraficie wytknąć nam wszystkie błędy, czasem z niezwykłą spostrzegawczością. Sam jestem Wam za to bardzo wdzięczny, bo dzięki temu możemy stawać się jeszcze lepsi. 

Kilka ciekawych treści jest w drodze. Na pewno powstanie więcej artykułów opisujących skomplikowane zagadnienia, będziemy też polecać ciekawe produkty i wybierać najlepszy w skali jednego miesiąca, który naszym zdaniem wart jest Waszej uwagi. Chciałbym wyjaśnić wiele trudnych pojęć i przywrócić materiały o oprogramowaniu. Wiem, że często prosicie o zlot czytelników „PCLab.pl”. Kilka razy już rozmawiałem o tym w redakcji i być może coś takiego pojawi się w niedalekiej przyszłości. 

Od pewnego czasu sprawdzam komentarze w poszukiwaniu trolli i fanatyków, których jedynym celem jest obrona swojej ukochanej firmy. W ciągu 5 miesięcy zablokowałem kilkadziesiąt kont, drugie tyle osób zostało ostrzeżonych, a do tego z witryny zniknęli użytkownicy, którzy najbardziej uprzykrzali nam życie. To krok w dobrą stronę, bo każdy z Was powinien czuć się na „PCLabie” jak w domu – i na tym najbardziej mi zależy. Nie zawsze znajduję czas, by usuwać komentarze na bieżąco, ale dzięki świetnej pracy moderatorów z naszego forum wiem, które z nich muszę skasować w pierwszej kolejności. Dzięki za to!

Wielokrotnie zwracaliście uwagę na nasze testy, ich procedury i wykonanie. Wasze komentarze są uwzględniane: często w swoim laboratorium sprawdzamy, czy macie rację. Arek Świostek czuwa nad tym, by testy były przeprowadzane z należytą starannością – wykonuje kawał dobrej roboty, podobnie jak cała nasza redakcja. 

Wiem, że prosicie o testy schładzaczy, past termoprzewodzących, drukarek czy mnóstwa innych rzeczy i chcielibyście zobaczyć ogromne artykuły porównawcze uwzględniające dziesiątki różnych procesorów, kart graficznych i nośników danych. Niestety, po ostatnich zmianach kadrowych jest nam trudniej takie materiały opracować, ale gwarantuję, że niektóre z nich się pojawią. 

Pamiętajcie też, że nasza redakcja nie składa się z 50 osób. Testy procesorów i płyt głównych wykonuje u nas Mateusz Brzostek, karty graficzne w grach sprawdza Piotr Gołąb, a laptopy trafiają w ręce Przemka Juraszka. Piotrek ma do pomocy Mateusza Ozimka, ale ten ze względu na inne zajęcia nie może być dostępny w redakcji każdego dnia. Piotr Kwiatkowski testuje monitory, a Tomek Kurzak – nośniki danych. Niezmiennie od 15 lat redaktorem naczelnym jest Paweł Pilarczyk. Współpracują z nami jeszcze: Damian Lejnert, Łukasz Guziak, Radek Stanisławski i Mieszko Krzykowski. Ostatnio na naszych łamach pojawił się tekst Wojtka Koczyka, który podjął z nami dłuższą, choć zdalną, współpracę i opracuje między innymi więcej tekstów z serii „Jak to działa?”. 

Mamy też czterech newsmanów: Piotra Gontarczyka, Adriana Kotowskiego, Bartka Czechowicza i Marcina Kusza, którzy każdego tygodnia wykonują świetną robotę i dostarczają Wam mnóstwo treści. 

Niektórzy z Was wytykali nam, że publikujemy teksty opłacone i sprzedaliśmy się różnym firmom. Nigdy się nie zdarzyło, by którykolwiek z członków naszej redakcji wziął pod stołem pieniądze za jakikolwiek tekst, i nie dopuszczam takiej możliwości. Oczywiście, publikujemy teksty sponsorowane, które zostają oznaczone, lub teksty powstałe we współpracy z daną firmą, ale informacja o tym pojawia się za każdym razem. Pamiętajcie, że to jedno ze źródeł naszego utrzymania, dlatego takie teksty muszą się pojawiać. 

Mamy w planach wiele różnych projektów. Ponieważ o odświeżenie forum prosicie od lat (dosłownie), jest to obecnie jedno z priorytetowych zadań dla naszych programistów. Nie chcę podawać żadnego terminu, ale myślę, że do końca roku zrealizujemy kilka fajnych pomysłów. Czas pokaże, co wyjdzie w konfrontacji z rzeczywistością. Niektórym z Was podoba się wygląd naszej witryny, inni narzekają na jego archaiczność. Jedni i drudzy mają rację: to layout, do którego wszyscy się przyzwyczailiśmy, ale który wymaga całkowitego odświeżenia, bo przywodzi na myśl okolice 2009 roku. Pamiętam, jak swego czasu wielką nowością była możliwość przestawiania kolejności bloczków na stronie głównej. Ktoś z Was z tego korzystał? ;) 

Piętnaście lat to kawał czasu! Przychodząc tutaj, chciałem bardziej zaangażować naszą społeczność. Cieszę się, że forum tak dobrze prosperuje (mamy już blisko 473 tysiące zarejestrowanych kont) i że trafiają tam niesamowite teksty, w tym poradniki. Część z nich postanowiłem pokazać na stronie głównej i mam nadzieję, że spodobają Wam się tak samo jak mnie. Dzięki za wszystko to, co dla nas robicie, bo jesteśmy tutaj dzięki Waszej obecności! Chciałbym częściej opisywać sprzęt bezpośrednio dla Was, robić więcej „unboxingów” ciekawych urządzeń czy przywrócić to, co robił Piła kilka lat temu (521 komentarzy...). To będą treści typowo od nas – przecież dalej jesteśmy ludźmi, nawet jeżeli działamy pod banderą międzynarodowej korporacji.

Konkurs!

W najbliższym tygodniu ogłosimy konkurs z okazji 15-lecia „PCLaba”, w którym do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Asus!

Zostańcie z nami! Zbliża się test Vegi 56, a na horyzoncie już majaczą inne ciekawe podzespoły. Chciałbym do tego wszystkiego dołożyć podcasty (być może także w formie wideo), w których poruszymy w redakcyjnym gronie kilka ciekawych tematów. Mocno liczę na to, że w komentarzach trochę powspominacie, jak rozpoczęła się Wasza przygoda z naszym wortalem – chciałbym stworzyć z tego osobny artykuł.

Maciek Zabłocki

Ocena artykułu:
Ocen: 22
Zaloguj się, by móc oceniać
Skunek (2017.09.01, 12:10)
Ocena: 18

0%
15 lat pclaba,mecz i piątek...i jak tu nie wypić piwka:)
Orzel94 (2017.09.01, 12:11)
Ocena: 27

0%
'triumf i upadek'? Oby tylko był jeszcze 'powrót do życia'....
Blejdos (2017.09.01, 12:13)
Ocena: 9

0%
Najlepszego dla PcLaba.
Alejajca (2017.09.01, 12:15)
Ocena: 13

0%
Gratulacje i jak najwięcej ciekawych, merytorycznych treści!
A skoro jesteśmy przy rocznicach, może z tej okazji wypuścicie wreszcie test zasilaczy, odświeżoną o nowe produkty recenzję coolerów CPU?
Edit:
A może doczekamy się testów porównawczych pamięci DDR4 16GB/32GB na platformach pod AMD i Intela?
jagular (2017.09.01, 12:16)
Ocena: 67

0%
...więc nikt nie pracuje dla nas za frajer.

I teraz wchodzą na scenę moderatorzy forum. Tadaaaaa....

Co do reklam: czy w ogóle zdajecie sobie sprawę, że reklamą agresywną coraz szybciej podcinacie gałąź (finansową), która jeszcze jako tako zipie, ale już jest bardzo mocno nacięta?
To jest rozwiązanie chwilowe.
Putout (2017.09.01, 12:19)
Ocena: 12

0%
15 lat? To chyba jak wasza strona mobilna skoro taki ficzer jak edycja ją przerasta.
Green4 (2017.09.01, 12:19)
Ocena: 5

0%
Gratulacje. Portal duzo zawdziecza forum, nie zapominajcie o tym. Dbajcie o rosnacy poziom artykulow, a bedziemy sie tu spotykac drugie tyle. Wszystkiego dobrego.
Jackal_pl (2017.09.01, 12:19)
Ocena: 21

0%
Za rok to dopiero będzie okrągła rocznica :)
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane