Karty graficzne
Artykuł
Piotr Gołąb, Czwartek, 9 marca 2017, 15:02

GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

Do testów otrzymaliśmy egzemplarz Founders Edition najnowszego GeForce'a GTX-a 1080 Ti. Swoim wyglądem idealnie się wpasowuje w obecny styl wizualny kart Nvidii. Obudowa jest plastikowa z charakterystycznymi załamaniami powierzchni, co nadaje całej konstrukcji bardziej futurystyczny wygląd.

Nvidia GTX 1080 Ti 

Od strony wentylatora mamy jeszcze okienko, przez które możemy zajrzeć do środka karty i zobaczyć, jak wygląda układ chłodzenia. Ten na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak w każdej innej karcie Nvidii, która wykorzystuje technikę NVTTM. W tym modelu, żeby zapewnić mu lepsze warunki pracy, postanowiono jednak trochę zmienić schładzacz. Powiększono komorę parową (vapor chamber), dzięki czemu karta szybciej wymienia ciepło z otoczeniem. Zwiększono też powierzchnię radiatora. Model ten nie został wyposażony w złącze DVI-D, co pozytywnie wpływa na skuteczność odprowadzania nadmiaru ciepła. 

Nvidia GTX 1080 Ti 

Spód karty jest przykryty metalową płytką usztywniającą, ozdobioną logo firmy i grawerowanym napisem z nazwą modelu.

Nvidia GTX 1080 Ti 

Z boku karty karty znalazł się napis GeForce GTX, który już tradycyjnie jest podświetlony na zielono. Model ten wymaga podłączenia dodatkowego zasilania do jednego złącza sześciopinowego oraz jednego ośmiopinowego. TDP karty wynosi 250 W.

Nvidia GTX 1080 Ti 

Karta ma cztery wyjścia wideo: jedno HDMI i trzy DisplayPort, zrezygnowano natomiast ze złącza cyfrowego DVI-D.

Nvidia GTX 1080 Ti

Nvidia GTX 1080 Ti

Ocena artykułu:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane