Procesory
Artykuł
Mateusz Brzostek, Czwartek, 2 marca 2017, 15:06

Płyta główna MSI X370 XPower Gaming Titanium

Wszystkie testy wydajności przeprowadziliśmy na płycie głównej MSI X370 XPower Gaming Titanium, którą otrzymaliśmy w komplecie z procesorem Ryzen. To najwyższy model MSI z tą podstawką.

MSI X370 XPower Gaming Titanium

MSI X370 XPower Gaming Titanium

Na białym laminacie znalazła się większość funkcji, których zwykliśmy oczekiwać na płytach głównych z chipsetami Intela. Są dwa gniazda M.2 (jedno podłączone do procesora), jedno złącze U.2 (również podłączone do procesora, dzieli przepustowość z M.2), trzy USB 3.1 Gen 2 (dwa z tyłu, jedno wewnątrz obudowy) i typowy zestaw złączy SATA i wolniejszych USB.

MSI X370 XPower Gaming Titanium

MSI X370 XPower Gaming Titanium

Oczywiście, nie zapomniano o złączu do podłączenia taśmy wielokolorowych diod LED, wysokoprądowym złączu wentylatora, systemie audio z układem Realtek ALC1220 i oprogramowaniem Nahimic symulującym dźwięk surround w słuchawkach, przyciskach i pokrętle do wyboru profilu podkręcania.

Płyta ma wyjścia obrazu DisplayPort i HDMI 2.0, jest więc przygotowana na APU Raven Ridge (rdzenie Zen i wbudowane GPU, dostępne w drugiej połowie roku) i Bristol Ridge (rdzenie Carrizo i GPU, dostępne dziś tylko w komputerach OEM).

GALERIA UEFI

Program konfiguracyjny UEFI jest utrzymany w tym samym stylu co w innych płytach MSI. Pod względem funkcjonalności jeszcze nie jest tak bogaty jak UEFI w dojrzałych platformach LGA1151 czy LGA2011-3. Brakuje między innymi zaawansowanych opcji związanych z podkręcaniem (na płytach X370 innych producentów jest ich więcej albo są inne).

Więcej o płytach AM4, nie tylko MSI, napiszemy już niebawem w dalszych publikacjach.

 

MSI X370 XPower Gaming Titanium

MSI X370 XPower Gaming Titanium

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 37
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane