Myszki, klawiatury
Artykuł
Damian Lejnert, Piątek, 3 lutego 2017, 15:26

HyperX Alloy FPS – przełączniki

Klawiatura mechaniczna HyperX Alloy FPS została wyposażona w niebieskie przełączniki Cherry MX. Co istotne, jest to jedyny dostępny na polskim rynku wariant urządzenia (w innych krajach można kupić Alloy FPS z przełącznikami Brown lub Red). W tym przypadku wielu z Was może ogarnąć zdziwienie. Jest ono o tyle uzasadnione, że w produkcie reklamowanym jako sprzęt idealny do gier FPS producent nie zastosował najpopularniejszych w urządzeniach dla graczy przełączników Cherry MX Red, czy choćby wymagających zdecydowanie większej siły nacisku MX Black.

Montaż przełączników nie budzi większych zastrzeżeń. Zostały umieszczone bezpośrednio w stalowej ramie, dzięki czemu zachowują dużą sztywność. Całość działa bardzo sprawnie. Użytkownik bez trudu wyczuje i usłyszy moment aktywacji.

HyperX Alloy FPS


Bez względu na miejsce uderzenia w nasadkę niebieskie przełączniki w HyperX Alloy FPS za każdym razem reagują jednakowo: aktywacja następuje na 2 mm, a całkowite dociśnięcie – na 4 mm. Jeżeli choć raz w swoim życiu korzystałeś z niebieskiej wersji Cherry MX, zapewne nie zdziwi Cię charakterystyczny dźwięk, który emitują podczas użytkowania. Osobom nadwrażliwym radzimy użyć specjalnych gumek zmniejszających głośność mechanizmu. Oprócz tego na oficjalnej stronie producenta można znaleźć informacje o zastosowaniu pionierskiej techniki Cherry Gold Crosspoint, oznaczającej użycie złotych styków samoczyszczących, wysoce odpornych na brud i kurz.

 

HyperX Alloy FPS – ergonomiczność, wymiary

Klawiatury zaprojektowane z myślą o miłośnikach gier FPS, a zwłaszcza tytułów e-sportowych, takich jak Counter-Strike: Global Offensive, w tym bywalcach turniejów, powinny się wyróżniać na tle rywali pod kilkoma względami. 

Pierwszym, a zarazem najważniejszym, jest rozmiar urządzenia. Im mniejsza, bardziej zwarta konstrukcja, tym łatwiejszy transport i więcej miejsca na swobodne ruchy myszą. HyperX Alloy FPS

Konstrukcja HyperX Alloy FPS, określana jako „minimalistyczna” i „zwarta” w porównaniu z innymi urządzeniami z blokiem numerycznym, ma odbicie w praktyce. Pierwsza znacząca zaleta to niewielkie ramki, a w zasadzie elementy stalowej ramy, tylko delikatnie wykraczające poza granicę przełączników. Dodatkowe milimetry udało się zaoszczędzić dzięki niewielkiemu ścięciu krawędzi. Po rozłożeniu dwóch jednostopniowych stopek na spodzie obudowy tył klawiatury unosi się o 15 mm.

HyperX Alloy FPS

Pomimo braku podpórki pod nadgarstki zarówno codzienne użytkowanie, jak i zabawa w grach są w pełni komfortowe. To zasługa niskiego profilu ramy. Nawet po wysunięciu dodatkowych stopek nie ma mowy o choćby najmniejszym dyskomforcie. 

Ocena artykułu:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane