Inne
Artykuł
Piotr Gołąb, Poniedziałek, 6 lutego 2017, 10:30

Asus GeForce Expedition GTX 1050 2G

Asus GeForce Expedition GTX 1050 2G jest przedstawicielem nowej serii Expedition. Karta jest pozycjonowana na mocnego średniaka, który ma być tańszy i wolniejszy od najdroższego Strixa, a zarazem stanąć do walki z czołowymi konstrukcjami innych producentów.
 

Asus GeForce Expedition GTX 1050 2G

Taktowanie bazowe rdzenia

1354 MHz

Realne taktowanie rdzenia w grach

1620 MHz

Taktowanie pamięci

1752 MHz

Pamięć –

ilość/rodzaj


2 GB / GDDR5

Spoczynek (pulpit):

Temperatura rdzenia

Prędkość wentylatora


34°C

0% / 0 obr./min

Obciążenie (Wiedźmin 3):

Temperatura rdzenia

Prędkość wentylatora


61°C

35% / 1195 obr./min

 

Okazuje się, że Asus Expedition GTX 1050 2G jest bardzo zbliżony do modelu referencyjnego. Ma taką samą częstotliwość taktowania rdzenia, 1354 MHz, a częstotliwość GPU Boost wynosi 1620 MHz. To jedna z najniższych w teście wartości mierzonych podczas gry. Możliwości podkręcania też są, niestety, bardzo ograniczone. Maksymalna częstotliwość, jaką udało nam się osiągnąć, wyniosła 1759 MHz.

Asus do chłodzenia tej karty użył sporych rozmiarów układu, zapewne dlatego, że jest on bardzo prosty w konstrukcji. Elementem odprowadzającym ciepło bezpośrednio z rdzenia (i tylko z niego) jest duży aluminiowy blok. Ten z kolei jest chłodzony dwoma wentylatorami o średnicy 75 mm. Najważniejsze jednak jest to, że jest to układ półpasywny. Podczas spoczynku wentylator zatrzymuje się, a wtedy sprzęt działa bezgłośnie.  

Podobnie jak wszystkie inne karty w zestawieniu GeForce Expedition GTX 1050 2G do komunikacji z płytą główną używa łącza PCI-E 3.0 ×16. Karta jest wyposażona w następujące wyjścia sygnałowe: Display Port 1.4, HDMI 2.0 oraz DL-DVI-D.

Model ten nie potrzebuje dodatkowego zasilania; cała potrzebna energia jest pobierana ze złącza na płycie głównej. Asus do swoich kart dodaje bardzo intuicyjne w użyciu oprogramowanie GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster, przeznaczone do zarządzania kartą graficzną i strumieniowania zapisu rozgrywki.

Asus GeForce Expedition GTX 1050 2G
Zalety
  • półpasywny układ chłodzenia
Wady
  • wydajność najbardziej zbliżona do osiągów modelu referencyjnego
  • cena
Do testów dostarczył:Asus
Cena w dniu publikacji (z VAT):619 zł
Zobacz bieżące oferty:
Komputronik.pl
2049 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Ocena artykułu:
Ocen: 48
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane