Inne
Artykuł
Piotr Gołąb, Poniedziałek, 6 lutego 2017, 10:30
Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming
Cena od 673.41 zł do 673.41 zł

Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming

Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming to pod względem konstrukcji jedna najlepszych kart w naszym zestawieniu. Na pochwałę zasługują dobrej jakości plastikowe elementy, a osoby dbające o wygląd sprzętu na pewno ucieszy podświetlane logo ROG. Kartę można podłączyć do płyty głównej Asusa złączem AURA sync i zsynchronizować efekty świetlne obu komponentów. Karta ma także na spodzie estetycznie zaprojektowaną płytkę usztywniającą (backplate).

Asus Strix GeForce GTX 1050 2GB Gaming

Taktowanie bazowe rdzenia

1443 MHz

Realne taktowanie rdzenia w grach

1759 MHz

Taktowanie pamięci

1752 MHz

Pamięć –

ilość/rodzaj


2 GB / GDDR5

Spoczynek (pulpit):

Temperatura rdzenia

Prędkość wentylatora


30°C

0% (nie można odczytać wartości obrotów)

Obciążenie (Wiedźmin 3):

Temperatura rdzenia

Prędkość wentylatora


54°C

32% (nie można odczytać wartości obrotów)


Asus użył jednego z najwydajniejszych i najcichszych układów chłodzenia. Składa się na niego duży aluminiowy radiator z dwoma ciepłowodami i dwa 100-milimetrowe wentylatory. Oczywiście, zastosowanie tak rozbudowanej konstrukcji powoduje, że Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming to jedna z największych kart w naszym porównaniu. Już posiadacze małych zestawów ITX czy HTPC mogą mieć problem ze zmieszczeniem jej w obudowie.  
Asus kieruje tę kartę do bardziej wymagającego gracza, dlatego już w fabrycznej konfiguracji jest mocno podkręcona. Testowany egzemplarz miał rdzeń taktowany z częstotliwością 1443 MHz, co jest najlepszym wynikiem w całym zestawieniu. Co ważne, Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming osiągnął też najlepsze wyniki w podkręcaniu, 1924 MHz.

Producent wyposażył swoją kartę w dodatkowe, sześciopinowe złącze zasilające, co nie powinno dziwić, bo wyższa częstotliwość taktowania i nastawienie producenta na osiągnięcie najlepszych możliwości w podkręcaniu sprawiają, że zapotrzebowanie na energię rośnie.

Dostępne wyjścia wideo: Display Port 1.4, HDMI 2.0 oraz dwa DL-DVI-D

 

Asus, podobnie jak większość pozostałych producentów, wyposażył swoją kartę w oprogramowanie sterujące jej działaniem: Asus GPU Tweak II z narzędziem Gamecaster. Pozwala ono w bardzo prosty sposób monitorować stan urządzenia, jak i zmieniać taktowanie rdzenia i pamięci na karcie.

Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming
Zalety
  • najlepsze możliwości podkręcania
  • niska temperatura rdzenia
  • półpasywny układ chłodzenia
Wady
  • cena
Do testów dostarczył:Asus
Cena w dniu publikacji (z VAT):729 zł
Ocena artykułu:
Ocen: 48
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane