artykuły

Test nośników SSD NVMe o pojemności 256 GB – 1 TB

SSD dla wymagających

50
17 stycznia 2017, 18:00 Tomasz Kurzak

Średnia wydajność nośników SSD NVMe 256 GB – 1 TB

Czas na podsumowanie wyników zebranych przez nas w czasie testów. Pierwsze porównanie będzie dotyczyć wydajności testowanych SSD. Na punkt odniesienia wybraliśmy model Samsung 960 Pro 512 GB, bo już wcześniej zdołał udowodnić, że należy do najszybszych na rynku. Czerwonym kolorem oznaczyliśmy modele z kośćmi pamięci MLC, a niebieskim – TLC.


To kolejny test porównawczy SSD, w którym najwydajniejszy był nośnik firmy Samsung. Również dwie dalsze pozycje zajęły konstrukcje tego południowokoreańskiego producenta. Nie powinno to być zaskoczeniem dla osób, które miały okazję zapoznać się z naszymi testami tych nośników. Od kilku lat Samsung może być uznawany za lidera na rynku półprzewodnikowej pamięci masowej. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza niezwykle udanym SSD o wysokiej, często niedostępnej dla rywali, wydajności.

Stawkę zamykają nośniki firmy Intel z serii 600p i Pro 6000p. Nie są one zdolne nawiązać walki z najwydajniejszymi modelami w tym zestawieniu. Odstają także od reszty konkurencji (z wyjątkiem rodziny HyperX Predator i modelu ADATA XPG SX8000), ale ich słabe wyniki może usprawiedliwić niska cena.

27