Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Środa, 14 grudnia 2016, 14:09

Cooler Master MasterMouse S – ergonomiczność, przyciski

MasterMouse S to bardzo mała mysz. Pod tym względem jej głównymi rywalami będą: Roccat Kiro, Logitech G Pro, stara Kana V2, Rival 100 i Zowie ZA13. Rozmiar sprawia, że jest przeznaczona do chwytania samymi palcami. Okazuje się jednak, że dzięki późno opadającemu grzbietowi (podobnie jak w ZA13) można bardzo wygodnie trzymać ją również dłonią ułożoną w szpon (claw). Zalecane ułożenie palców, w zasadzie jedyne do przyjęcia, to 1 + 2 + 2. MasterMouse S może się pochwalić dobrym wyważeniem, które wynosi mniej więcej 45/55%.

mastermouse S

Cooler Master MasterMouse S to mysz symetryczna (pomijając przyciski boczne, zamontowane tylko na lewym boku). Jej boki są ustawione pod lekkim skosem do podkładki. Rozszerzają się ku górze i tworzą kształt \_/, co ma pozytywny wpływ na kontrolę nad myszą w dynamicznych sytuacjach i podczas jej podnoszenia. Boki mają na środku lekkie wklęsłości, podobne do tych w ZA12. Z tym że w myszce Zowie zarówno kciuk naszego testera, jak i jego palec serdeczny z małym leżą dokładnie we wgłębieniach, w przypadku zaś MasterMouse S kciuk spoczywa minimalnie przed wgłębieniem. Oczywiście, jest to bardzo indywidualna kwestia.

mastermouse S


Przyciski

MasterMouse S jest wyposażona w sześć przycisków i rolkę. Przyciski główne są bardzo głośne. Mają bardzo wysoki skok maksymalny i punkt aktywacji położony w połowie drogi. Na szczęście odbijają bardzo dynamicznie i nie trzeba ich popuszczać do końca, by móc ponownie je wcisnąć. Czas reakcji po aktualizacji oprogramowania układowego jest bardzo krótki. Skutkowało to dużą celnością raila w Quake 3 Arena. Przyciski przetestowaliśmy, jak zawsze, w grze Battlefield 3.

mastermouse S

M416 – bez najmniejszego problemu mogliśmy wystrzelić serię pojedynczych pocisków.

M16A3 – podobnie jak w przypadku M416, tak i tym razem celne strzelanie do oddalonego przeciwnika pojedynczymi kulami nie było żadnym problemem. Zauważyliśmy jednak, że kontrola czasu pomiędzy kolejnymi strzałami była przeciętna.

AEK917 – ta broń ze względu na swoją szybkostrzelność jest najlepszym testerem przycisków myszy. Okazało się, że jeśli skupiliśmy się tylko na strzelaniu, to na pięć prób cztery kończyły się pojedynczym wystrzałem. Wynik jest więc zaskakująco dobry. Niestety, podczas normalnej gry na dziesięć kliknięć najwyżej jedno skutkowało wystrzeleniem pojedynczej kuli. Pozostałe kończyły się podwójnymi strzałami. W dodatku kontrola częstotliwości była wręcz zerowa.

Przyciski boczne są minimalnie wysunięte z obudowy. Ich położenie i rozmiar dobrano optymalnie. Wciskają się bardzo głęboko, ale dobrze odbijają.

mastermouse S

Rolka ma średnio wyczuwalne punkty podczas przekręcania. Co więcej, wciska się bardzo ciężko i przeciętnie odbija. Wykonywanie nią szybkich powtórzeń jest bardzo trudne, w dodatku czasami dochodzi do przekręcenia w trakcie wciskania. Nad rolką znajduje się przycisk do zmiany ustawienia dpi. Ten jest prawidłowo zaprojektowany.

mastermouse S

Ocena artykułu:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane